Şaban Çibir

Şaban Çibir

Yazar
7.3/10
18 Kişi
·
83
Okunma
·
1
Beğeni
·
693
Gösterim
Adı:
Şaban Çibir
Unvan:
Türk Yazar ve eğitimci
144 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10 puan
Bazı tatlar vardır hani ağıza çalınan bir kaşık bal gibidir. Bu kitapda öyle Osman Beyin ölümüyle başlayan Orhan Gazi ile devam eden bir dizi olayların hem mana alemindeki büyüklüğü hemde dinin üstünlüğünün güzelce hissedildiği kısa bir kitap
168 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Başkarakterimiz 10. Sınıfa giden Ahmet adındaki bir çocuktur. Bir kız kardeşi vardır ve annesi - babasıyla birlikte yaşamaktadır. Bu aile her yaptığı işleri İslam dinine göre en uygun şekilde yapıyor. Arada çok güzel ince mesajları verilmişti. Kitap belli bir olay çevresinde gelişmiyor. Karakterler normal, günlük yaşamında yaşıyorlar. Dinlerine o kadar bağlılar ki çok etkilendim ben. Normal bir bilgi veren din kitabını okusam bayağı sıkılırdım. Ama bu şekilde hikayeleştirerek anlatması okuyucu tarafından daha kolay anlaşılmasını sağlıyor.
131 syf.
·10/10 puan
Her cocugun okumasi gereken kitap. Kesinlikle tum ilk okul öğrencilerinin okumasi gerektigini dusunuyorum. Yillar once okumaya basladigim bir kitaptı. Malasef kitap benim olmadigi icin bitirememistim. Aradan yillar gecmis ve icindeki hikayeleri unutamamis sonu nasil bitiyor diye hep merak etmistim. Tekrar basilir basilmaz aldim ve aradan 13 yil gectikten sonra kitabi bitirdim.
160 syf.
Dördüncü Osmanlı padişahı olan Yıldırım Beyazıt i Şaban Çibir kitabında çok hoş aktarmış. Kitap güzeldi okurken keyif aldım kısa bir süre icindede bitirdim. :-)

Yazarın biyografisi

Adı:
Şaban Çibir
Unvan:
Türk Yazar ve eğitimci

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 83 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 84 okur okuyacak.