Şaban Demir

10.0/10
9 Kişi
26
Okunma
16
Beğeni
1.011
Görüntülenme

Hakkında

18 Aralık 1997'de Batman Kozluk ilçesine bağlı Yeniçağlar köyünde doğdu. Beş kardeşten en büyüğü olan Şaban Demir ilkokul ve ortaöğretimini Batman'da tamamladı. 2017 senesinde Ardahan üniversitesi Coğrafya Bölümünü kazandı ancak bazı sebeplerden dolayı bölümünü yarıda bıraktı. 2019 senesinde tekrardan sınava hazırlanıp Batman Üniversitesi Sondaj Teknikerliği bölümünü kazandı ve eğitimine halen devam etmektedir. Yazarlık hayatına ilk adımlarını 2021 atan Şaban Demir'in yazdığı ve çıkardığı ilk kitabı Vızıldayan İnsanlar Güvensiz Sinekler’dir.
Unvan:
Yazar,Şair
Doğum:
Batman, Türkiye, 18 Aralık 1997

Okurlar

16 okur beğendi.
26 okur okudu.
2 okur okuyor.
71 okur okuyacak.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Fakat ne dersem diyeyim asıl aptallığın bende olduğunu çok iyi biliyorum.
Sayfa 8
“Nice gururlular, nice aşkları geride bırakıp yüreğine olmadık sular serpti.”
Sayfa 55
Reklam
Aptallar var olduğu müddetçe, haklılar kaybetmeye mahkûmdur
"Yalnız olmak, yanlış bedenlerin göğüs kafesinde uyuyakalmaktan iyidir."
Sayfa 53
"En ucuz ihanetler bile, içinde en pahalı dersleri bulundurur."
Sayfa 82
“Oysa benim ona anlatacak güzel hikayeler ve okuduğum harikulade kitaplardan alıntılarım vardı.”
Şaban Demir
Şaban Demir
"Gerçek şu ki en çok seven, en çok yaralanandır."
Şaban Demir
Şaban Demir
Reklam
Yalnız olmak , özgür olmaktır.
Şaban Demir
Şaban Demir
🧚

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
87 syf.
·
Puan vermedi
Bu hayatın bana en net öğrettiği bilgiyi veriyorum şimdi size. Her aldanış başka bir aldanışı beraberinde getirir. Her aldanış sizden bir şey götürür. En acı götürü 'güven'dir. Bir insana karşı ya da en basit bir nesneye karşı bile güveninizi kaybettiğiniz an sığınağınız kağıtlar olur. Yazar da yazarsınız.. Bazen o da yetmez duvarlara dönersiniz yüzünüzü.. Bunun sonucunda size deli derler, nasılsın? bile demeden. Uzun süredir okuduğum bir kitaptan bu kadar etkilenmemiştim.Her bir cümleyi kafamda saatlerce tartarak okudum kendimle büyük yüzleşmelere girdim.Psikoloji tarzındaki kitaplara zaten bir ilgim vardı ama bu daha bir farklıydı. Kitabın içine girdim de çıkışı bir türlü bulamadım. Kısa notlar halinde her konu üzerinde yazılan çok hoş bir anlatım vardı. O kadar sade bir dil ile bu kadar muntazam bir iç döküş daha önce görmemiştim. Hele ki genç bir yazardan böyle bir kitap okumak beni gerçekten cezbetti.Kitap bittiğinde iki kere daha başa dönüp okudum. Bu yorumu yazarken tekrar okumaya başladım kitabı o zaman bana bir kez daha müsade..
Vızıldayan İnsanlar Güvensiz Sinekler
Vızıldayan İnsanlar Güvensiz SineklerŞaban Demir · Luna Yayınları · 202120 okunma
250 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
25 saatte okudu
Şaban Demir-Yaşamak Cesaret İster Merhaba kitap dostlarım Şiir olmazsa olmazımdır. Her zaman söylüyorum ve hepte tavsiye ediceğim türdür. Farklı bir dünya, farklı duygular hissetmeyş sağlayan türdür. Ayrıca insanoğlu duygulardan ibarettir. Ve her insanın için her duygudan farklı miktarlarda vardır. Bunun için şiir her insanın içini yansıtır.
Yaşamak Cesaret İster
Yaşamak Cesaret İsterŞaban Demir · Liman · 20214 okunma