Salim Ender

Salim Ender

Yazar
7.1/10
14 Kişi
·
23
Okunma
·
3
Beğeni
·
531
Gösterim
Adı:
Salim Ender
Tam adı:
Salim Ender Sayar
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Üsküdar, İstanbul, Türkiye, 29 Şubat 1988
Üsküdar, 29 Şubat 1988 doğumlu, milli eğitim memuruyum. Aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üni. Radyo ve Tv Programcılığı okuyorum.
"Ve gün, her ne kadar bu duvarlar arasında iyi geçse de, dışarıda bir yerlerde hâlâ açlıkla savaşan, soğuktan donan ve hırsları için birbirini yiyen insanlar var! Çocuğuna yaşatamadığı rahat hayattan dolayı yaratıcıya inancını, devletine güvenini yitirmiş, evini ve vatanını terk eden insanlar var. Aç gözlerini artık aç!"
"Savaşta herkes, Tanrının ondan yana olduğunu söyler. Böyle destek toplar. Bireyi imha eden bir söyleyiş, gücün hipnozu insanları kandırmayı başarır."
"Ölüm meleği geldiğinde sırf bu hayattan aldıklarıma inat, gülümseyeceğimi düşlemiştim her zaman. Bir duruş sergilemek, ölürken bile inadına dalga geçen... Kaybedeceklerinin bir öneminin olmadığını bilen bir bilinç. "
272 syf.
·3 günde·8/10
Yeni yazarlardan bir kitap okumaya başladığımda o kitabı didik didik eder, özenle okurum. Sebebi kitabın açığını bulmak ya da kötülemek değil. Bilakis tam olarak doğru dönütler verebilmek ve fayda sağlamak için. Bu kitabı da okurken 2 başlık altında notlar tuttum.

İlki olumlular:

Daha önce okumadığım bir tarzdı. Politik/Kurgu. Heyecan unsuru oldukça boldu bu nedenle.
Başlangıcında Gençliğe Hitabe'den esintiler olması çok hoşuma gitti.
Olayların kendi bölümü içerisindeki akışı muhteşemdi ve tasvirler, karakterlerin oturmuş olması ve zihinde canlandırılabiliyor olması bir aksiyon filmi izliyormuşum gibi hissettirdi.
Havada beliren yazılımlar, olası bir üçüncü dünya savaşında kullanılacak yöntemler ise Bilim-kurgu filmi havası veriyordu kitaba. Yani ikisini karıştırırsak Politik/Bilim-kurgu tarzında bir kitap. Bu iki tarzı sevenlerin büyük bir hevesle okuyacağına eminim

Olumsuzlara gelecek olursam:

Karakter sayısı çok fazlaydı. Yani sadece kitapların baş karakterlerini aklımda tutabildim desem yeridir.
Zaman algımı kaybettim bir süre sonra. Çünkü bazen 1919 a bazen 1938 e gittik çoğunlukla da 2019 da idik. 2019 da olduğumuz sürede bazen 30 dakika geriye gittik sonra 50 dakika ileriye ve bazende aynı zaman diliminde başka bir mekâna. Kafam karışmadı desem yalan olur.

Tüm bunlar dışında zamanla yarışmayı bırakıp kendimi olay akışına bıraktığım anda kitaptan oldukça keyif aldığımı farkettim. Hele ki sonu için 'of' diyebilirim yani

Bir de naçizane tavsiyem var. Yazarımız yine bu tarzda öyküler yazmalı kesinlikle. Çünkü kitap içerisinde birkaç bölümden aldığım okuma hazzı tarif edilemezdi.

Başka bu tarz yazan var mı bilmiyorum ama tanışmak isterseniz bu kitap benim tavsiyem olsun...
300 syf.
·5 günde·10/10
#Kitapyorum
#SalimEnderSayar
#KızılÇehreOperasyonu
#syf300

Bitti...
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Oldukça yalın bir dille yazılmış, zekice kurgulanmış, biraz politik, aksiyon ve macera dolu bir roman. 1919 ve 2019 yılları baz alınarak işlenmiş. Geçmiş ve gelecek... Aksiyon bölümleri filmleri aratmayacak kadar etkileyici...
Konusuna gelince; Baş adamları Atakan olmak üzere birkaç kişiden oluşan tecrübeli ve güçlü bir ekip. Bulgar işadamlarından oluşan mafya diye tabir edilen geçmişlerinde Kızıl Çehre Terör Örgütünün kurucuları olan kişilerden intikam almak için eş zamanlı bir operasyon düzenlerler...peki kazanan taraf hangisi?
Politik yönüyle de düşünüp sorgulamanızı sağlayacak bir kitap... Aksiyon ve Macera severlere tavsiye ederim. sayın yazarım salim Ender Yüreğinize, kaleminize, emeğinize sağlık..
272 syf.
·7/10
Merhaba arkadaşlar sizlere çok güzel bir kitap yorumuyla geldim
Politik-Bilim kurgu olarak okuduğum sayılı kitaplardan biri oldu bu güzel kitapda.
Kızıl çehre serisinin(Kızıl çehre başlangıç,Kızıl çehre operasyon)olan ilk kitabını okudum.
Okuduğum Bilim kurgulardan farklı güzel bir kitapdı.Flimlere konu olarak güzel bir kurguya sahipdi.
Gizem, ilk şoku atlatıp kontrolünü sağlayınca,hızlıca hareket ederek kapıya yöneldi.Bu sefer karta ihtiyaç duymadan, hızlı parmak hareketleri ile panele bir şifre girdi.“Bu acil durum güvenlik sistemini devreye sokacaktır”“Neler oluyor,bunlar da kim?”diye panikle sordu Atakan.“Reis, ne olursa olsun senin hayatta kalman gerektiğini söyledi.”“Neden ben?” devamını öğrenmek için kitabını okumanızı öneririm
Her sahnesinde etrafta uçuşan mermilerin, savrulan tekme ve yumrukların etkisini hissedeceğiniz güzel bir kitap.
272 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10
Tarih, aşk, siyaset, aksiyon, bilim...Sizi fark etmeden içine alan, her türden okuyucuya hitap eden akıcı ve sürükleyici bir roman.Okurken hem bir önce okuyup sonuca varmak istiyorsunuz hem de hiç bitmesin diyorsunuz. Severek okudum
272 syf.
·32 günde·6/10
Politik kurgu,çok karmaşık,çok fazla karakter var,sıkıntı bende belki ama çoğu yerde kafamda oturtamadım. Taa Cumhuriyet döneminden başlayıp,ülke üzerinde çıkar amaçlı oyunların nerelere dayandığı,yaşananlar vs. Bölüm bölüm evet akıcı ama,geçişler çok alakasız,olmamış. Fazlaca emek var,araştırılmış,bilgiler mevcut ancak ,bana hitap etmedi.

Yazarın emeğine sağlık
232 syf.
·4 günde·Beğendi·3/10
Ben şimdi ne okudum? Hevesle başlamıştım heyecanla.. yazarın ilk kitabı ve yeni, henüz pek bilinmeyen bir yazar. Benim görüşüm şudur ki yeni yazarlari okumalı,yerli yazarları okumalı ki cesaretlenip daha çok ve daha güzel yazmalilar.. sonu sürprizli bitiyor sonunun bu kadar sasirtacagini pek beklemiyordum açıkçası. Çünkü başta olaylar parça parçaydi ve sona nasıl bağlanacak diye merak ediyordum. Yer yer fazlasıyla apaçık şekilde yer alan ana avrat küfürler beni oldukça rahatsız etti. Ben küfürün özellikle de bir kitapta, bu kadar fazlaca olmasından hiç hazetmiyorum. Ve günümüzde kadınların gördüğü şiddetlere bu kadar şahit olurken , kadınlar bu kadar ezilmeye çalışılırken, yine bir kitapta kadınların üzerinden bu kadar kufredilmesi...Bu da bir şiddettir bana göre. Bilmem neresine bilmem naptigim bilmem nesini bilmem ne ettiğim! Hayır bir kere bu kadar apaçık ve fazlaca küfürün yer alması, gerçekten benim için çok olumsuzdu. Tat almak istediğim kitaptan hatta yer yer tat alacagim tam derken hooop yine bir küfür.. bu yüzden tat alamadım. Çok üzgünüm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Salim Ender
Tam adı:
Salim Ender Sayar
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Üsküdar, İstanbul, Türkiye, 29 Şubat 1988
Üsküdar, 29 Şubat 1988 doğumlu, milli eğitim memuruyum. Aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üni. Radyo ve Tv Programcılığı okuyorum.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.