Samuel Greengard

Samuel Greengard

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Samuel Greengard
"Zihnim artık bilgileri internetin sunduğu gibi almak istiyor: Yani parçacıkların hızlı hareket ettiği bir akış içinde.Bir zamanlar kelimelerden oluşan bir denizde dalgıçtım artık bu denizin yüzeyinde jetski ile dolaşır gibi ilerliyorum."
Carr
Samuel Greengard
Sayfa 157 - Nesnelerin interneti ve getirdiği olanaklar bizleri bu kadar bilgi üzerinde gezdirirken bizleri olumsuz etkiliyor mu sorusuna bir değindik.
Peki ya devletler e-kitap okuyucuları aracılığıyla içeriklere ulaşılmasını engellerse ne olur? Kağıtlara dayanan bir dünyada kitaplar hâlâ varlığını sürdürürken elektronik bir dünyada ortadan kaybolmuş olacak. 2009 yılında bu konu gündeme geldi. Amazon, yayıncı bir şirketle yaşadığı bir sorun nedeniyle ironik bir biçimde George Orwell'in 1984 adlı romanını erişimden kaldırdı. Dünyanın dört bir yanındaki Kindle okuyucuları bir anda elektronik kitaba erişemez oldu.
Nesnelerin interneti gelişirken bu çerçevede birçok kafa karıştırıcı mesele, sorun ve zorluk gündeme geliyor. En büyük sorunlardan biri neredeyse her şeyin izlendiği, kaydedildiği ve analiz edildiği bir dünyada yaşamakla ilişkili.
216 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Öncelikle kitabı okurken çoğu zaman aynı şeylerden bahsettiğini ve aynı ana fikrin üzerinde çok gidip geldiğini gördüm. Genel olarak hepimizin bildiği bir olgudan bahsetmekte.bunun nedenlerinden biri de eski bir yazım kitap olduğu için tamamen güncellenmesi gerektiğini düşünmekteyim ama verdiği bilgiler anlattığı kesin net veriler gerçekten değerli olmakla beraber çok okumanızı tavsiye etmeyeceğim bir kitaptır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Samuel Greengard

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.