Samuel Smiles

Samuel Smiles

Yazar
7.2/10
30 Kişi
·
94
Okunma
·
7
Beğeni
·
835
Gösterim
Adı:
Samuel Smiles
Unvan:
İskoç yazar ve devlet reformcu
Doğum:
3 Aralık 1812, Haddington, Birleşik Krallık
Ölüm:
16 Nisan 1904, Kensington, Londra, Birleşik Krallık
Bir kadın eşi kendisinden ayrılmak istediğinde, "o zaman getirdiklerimi bana geri ver," der. Koca "servetin elbette verilecektir," deyince kadın, "ben parayı düşünmüyorum. Bana gerçek zenginliğimi, güzelliğimi, gençliğimi geri ver. Bana el değmemiş gönlümü, mutluluğumu, neşemi, hayal kırıklığına uğramamış kalbimi geri ver," demişti.
160 syf.
·1 günde·5/10
İsminden de anlaşılacağı üzere başarı için neler yapmalı, neden yapmalı, nasıl yapmalı gibi sorulara cevap veren, birçok veriyle birleştirilmiş fikir yönünden zengin bir üslupla kaleme alınmış. Kitap kişisel gelişimden çok ahlaki ve etik birçok davranışa da vurgu yapıyor.
Eksi yönü kitapta cümle ve üslup hataları var, herhangi bir yeni tercüme faaliyeti veya bir gözden geçirmeyle rahatça düzeltilebilir.
Kitaptan konu başlıkları:
Görev bilinci
Görev ve davranış
Doğruluk ve namusluluk
Satın alınamayan insanlar
Cesaret ve tahammül
Üstün asker
Kahramanlık
Sevgi
Hayır işleri
Hayvanlara şefkat
Sorumluluk
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Genelde kişisel kitaplardan çok hoşlandığım söylenemez ama bazıları çok farklıdır , kendini okutturur.Bu kitabımızda böyle kitaplardan.Başta bu kitabı günümüz yazarlarından birinin yazdığını düşünmüştüm .Daha sonra aslında bu kitabın on dokuzuncu ve yirminci yüzyıl arasında yaşamış bir yazar tarafından kaleme alındığını öğrendim .Eğer ,gerçekten ben bir konuşmacı olmak istiyorum diyorsanız; hiç düşünmeyin , kitabı okuyun derim .Ben bilgi almak ve birkaç püf nokta kapmak için okumam gerektiğini hissettim , beğendim.Gerçekten güzel noktalara değinmiş yazar ve analizleri çok güzel .

Yazarın biyografisi

Adı:
Samuel Smiles
Unvan:
İskoç yazar ve devlet reformcu
Doğum:
3 Aralık 1812, Haddington, Birleşik Krallık
Ölüm:
16 Nisan 1904, Kensington, Londra, Birleşik Krallık

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 94 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.