Saroo Brierley

Saroo Brierley

Yazar
8.9/10
8 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Saroo Brierley
Unvan:
Hint Yazar, İş Adamı
Doğum:
Ganesh Talai, Khandwa, Madhya Pradesh, Hindistan, 1981
Biraz açtım ama açlığa alışkın olduğum için şu ana kadar çok büyük bir sorun gibi görünmemişti. Esas olarak açlık duyduğum şey birilerinin yardımıydı.
Evlatlıklar, öyle ya da böyle doğdukları aileyi asla bilmeyen, sıklıkla bir şeylerin eksikliğine dair duyulan kemirici bir hisse kapılan, geçmişiyle herhangi bir iletişimleri olmadığı ya da nerden geldiklerini bilmedikleri için daima eksiklik hissi taşıyan insanlardı.
256 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Hindistan'ın fakir bir bölgesinde, kocası tarafından terk edilmiş annesi ve 3 kardeşi ile birlikte yokluk içinde yaşayan 6 yaşındaki bir çocuğun abisiyle yaptığı tren yolculuğu sırasında kayboluşu ve kalabalık bir şehrin keşmekeşinde yaşam mücadelesi verirken evine geri dönme çabalarının boşuna kalışını ve sonrasında gelişen trajik olayları sade bir dille anlatan otobiyografik kitap.
Saroo'nun hikayesi; "Keşke tüm bu yaşananlar iyi bir romancının harika kurgusu olsaydı" dedirtiyor.
256 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Hediye olarak gelen kitabi bir günde büyuk bir merakla okuyup bitirdim. Anlatim dili çok basit olmasına ragmen, gerçek bir yaşamı anlatması ilgimi çekti. Hele kitabın sonundaki fotoğraflar beni çok etkiledi. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Saroo Brierley
Unvan:
Hint Yazar, İş Adamı
Doğum:
Ganesh Talai, Khandwa, Madhya Pradesh, Hindistan, 1981

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.