1000Kitap Logosu
Sean Lang
Sean Lang
Sean Lang

Sean Lang

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.7
3 Kişi
14
Okunma
1
Beğeni
49
Gösterim
Unvan
Yazar, Editör, Tarihçi
Doğum
27 Ekim 1960
Yaşamı
Sean, Amerikan tarihi için üniversite ödülünü kazandığı Oxford'da tarih okudu ve 19. yüzyıl İngiliz Hindistanında anne ölümleri üzerine Anglia Ruskin'de doktorasını yapmadan önce Cambridge Hills Road Sixth Form College'da Tarih Başkanı oldu. ARU'daki tarih programına tanıttığı İngiliz İmparatorluğu tarihine ve ayrıca okullardaki tarih müfredatının geliştirilmesine olan ilgisini korumaktadır. Tudor döneminden itibaren İngiliz tarihi ve Fransız Devrimi'nden Birinci Dünya Savaşı'na kadar Avrupa tarihi üzerine dersler veriyor. BBC yerel radyosuna düzenli olarak katkıda bulunan Sean, Radio Cambridgeshire'da haftalık bir tarih aralığı sunuyor ve sıklıkla BBC Radio Essex ve Look East'teki siyasi ve tarihle ilgili olaylar hakkında yorum yapıyor. Akademik çalışmalarının yanı sıra Sean, 'Dummies için' dizisinde okul ders kitapları ve dört popüler tarih başlığı yazdı. Yayınlanmış bir oyun yazarıdır ve Cambridge, Oxford ve radyoda bir dizi eser gerçekleştirmiştir. Sean aynı zamanda Tarih Derneği eski bir Fahri Sekreteri ve 2014 Tarih Ulusal Müfredatının geliştirilmesi konusunda tavsiye Daha İyi Tarih Forumu lideridir.
Salim Kürşat Aydos
Avrupa Tarihi'yi inceledi.
432 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Avrupa tarihini insanlığın türlerinden homo erectus, homo neandartel ve homo sapiens olarak ilk başlarda incelenerek Antik yunan medeniyeti ve Roma medeniyeti ve kavimler göçü ike devam ettirerek Avrupanın bugünki şekillenmiş olan demografik ve fizyolojik yapısını gözler önüne sermektedir
Avrupa Tarihi
7.7/10
· 14 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Rowlenclay
Avrupa Tarihi'yi inceledi.
432 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Uzun zamandır kitap okuyamıyordum.Dönüşümü bu pıtırcıkla yaptım.Pıtırcık diyorum çünkü anlatım dili çok güzel ve ara ara hafif laf çakmalı şakalar yapıyor.Anlattığı şeylerin büyük çoğunluğunu bilen okurlar bile eminim üslup sayesinde keyifli zaman geçirecektir. Kitabın en azından Türk tarihi kısmında yakaladığım bazı hataları vardı.Aynı yerleri çevirmen de yakalamış ve yazmış zaten.Diğer ülke tarihlerinde de varsa buna sık rastlamadım.Çok önemli şeyler değil ama insan “bunları nasıl gözden kaçırmış?” diyebiliyor. Tarih kitaplarını çok sevsem de genel olarak hantal okuma tarzlarından dolayı puan kırarım.Bu kitap sizi bilgi bombardımanına tutmaz ama keyifli vakit geçirtir.Bu açıdan alıp okumanızı tavsiye ederim.Fiyatı da gayet uygun zaten.DnR mağazasında bile 25 lira. Özet olarak tarihe biraz olsun ilginiz varsa alın okuyun.Çevirmene buradan kucak dolusu sevgiler.
Avrupa Tarihi
7.7/10
· 14 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2