Şebnem Tansu

Şebnem Tansu

Çevirmen
8.1/10
117 Kişi
·
310
Okunma
·
0
Beğeni
·
165
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
358 syf.
Aşk ve İskoçya kokan bir kitaptı okuduğum. İskoçya'ya hayran olduğumdan olsa gerek okurken kendimi zaman ve mekan olarak bir hissettim kitapta. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve son olacağını zannetmiyorum :) Lisa Stone son derece asi, hırçın ve akıllı bir kadın, Circenn'e - İskoç erkeği- o kadar güzel kafa tutuyor ki cesur da aynı zamanda :)
232 syf.
·Beğendi·8/10
Babası orduya yazıldığı için, büyükbabasının yanında kalmak durumunda kalan Peter, evcilkeştirdiği tilkisini de doğaya bırakmak zorunda kalıyor. Çok geçmeden bunun büyük hata olduğunu fark ediyor. Tekrar ormana gidip tilkisini bulmaya çalışma çabasını konu ediyor kitap..
İlk kez bi çocuk kitabı okudum. Bu kadar heyecanla severek okuyacağımı beklemiyordum. Hayvanların hisleri güzel anlatılmıştı. Animasyon tadında ;)
358 syf.
·1 günde·9/10
Değişik bir kitaptı açıkçası... Circenn ve Lİsa kahramanlarımız...
Circenn ölümsüz bir İskoç savaşçısıdır ve yaptığı bir lanet yüzünden Lisa 21. yüzyıldan bir anda kendini 14. yüzyıl İskoçya'sında bulur. Circenn onun düşman olup olmadığını anlamaya çalışır. Aynı zamanda kendi kurallarını yıkan bu kadından etkilenmeden de edemez. Lisa ise geride bıraktığı hasta annesi yüzünden mutsuzdur ama Circenn'den ayrı kalmak da istemez. İlişkileri perilerin müdahaleleriyle sekteye uğrasa da mutlu son tabi ki gerçekleşir. Hatta Lisa'nın hayal edebileceğinden daha mutlu bir sondur. Ne diyeceğimi bilemiyorum bu yüzden fazla yorum yapamıyorum..Hem beğendim hem de beğenmedim...
358 syf.
·2 günde·7/10
İskoçyalı'nın Dokunuşu
Highlander Serisi 3
Karen Marie Moning
Hmm hmmm ne yazsam acaba
İlk başta açıklamayı okumak istemedim ama okudum tabi sonrasında beklediğim gibi buldum
Bir peri masalı
Başlarda oldukça iyiydi hatta öyle ki kızımızın kaç yıl öncesine gitmesini ve orada ki halini sevdim. Ve ikilinin arasında ki durumu. Ama ikinci kitap kadar değil. Ama bu kitapta bir kaç şeye şaşırıyorsunuz beklemediğiniz bir çok şey oluyor ama sonu hop güm olmuş yani beğenmedim hızla olup bitti hissi verdi.
Cıx son sayfalar daha iyi şekilde yazılmalıydı
256 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Birinin elinde görüp aldığım bir kitaptı. Bağırsağın hayatımızdaki öneminin çok fazla olduğunu düşünemlerdenim kitapta da ne kadar önemli olduğunu görmüş oldum. Bağrısak tüm yaşantımızı, duygularımızı olumlu olumsuz etkiliyor. Bağırsak ikinci beyin ama önce onu memnun edersek beynimiz de mutlu olacağa benziyor. Okunmasını tavsiye ederim. Farkındalık yaratıyor. Programı yüzde yüz uygulayamam ama ayak uydurmaya çalışağım.
358 syf.
·3/10
Karen Marie Moning hakkında hep çok olumlu yorumlar duydum. Bu yüzden bu kadar bunalmama şaşırdım. Uzun bir kitap olmamasına rağmen son 100 sayfayı bitsin artık diyerek okudum. Diyaloglar ilgi çekici değildi, karakterler sıkıcı hatta zaman zaman rahatsız ediciydi. Sonu da fazla tahmin edilebilirdi. Yine de bulursam yazarın Ateş serisine bir şans vermek istiyorum.
304 syf.
·96 günde·8/10
Bu sitede farketmiştim, kimin listesindeydi hatırlamıyorum, yine de ona buradan teşekkür etmek istiyorum, bu romanı hayatıma kattığı için.. Hakkında yazılmış ne bir inceleme ne de bir yorum vardı, buna rağmen hemen sipariş verdiğimi hatırlıyorum. Nedeni basit, kitap bana çocuk bakış açısını vaadediyordu çünkü. Hayatı çocukların gözünden dinlemeyi hep daha çok sevmişimdir ben. Ya yürek dağlayan laflar eder onlar, ya da bir kahkaha patlatmanız garantidir cümle sonunda :) Bunu bir öğretmen olarak yakından biliyorum. O yüzden hemen başladım okumaya. Ne güzeldir ki beni hayal kırıklığına uğratmadı bu kitap. Bulmayı umduğum o sıcacık, duygu yüklü cümlelere gani gani rastladım. Bazı sözler vardı; o kadar şiirsel, o kadar duygu yüklüydü ki, geri dönüp tekrar tekrar okudum mest olmuş bir halde.

Bu söylediklerime bir de en sevdiğim türler olan gerilim + polisiyeyi ekleyin, kitabın şahsım adına nasıl güzel bir keşif olduğunu anlarsınız. Küçücük ama gizem dolu, katilin bir türlü bulunamadığı bir kasaba. Şüphe ve tahmin içindesiniz fakat sonunda şaşırmanız garanti.

Karakterlere bağlandığımı, onları özlediğimi hissettim. En çok da küçük Jake’i sevdim galiba. Boğuşmak zorunda olduğu problemi hep içimi acıttı. Olgunluğu takdirimi topladı. Dingin bir hüzün, duygulardan bir bahçe, hayatı anlamaya çalışma, macera, gizem ve trajedi. Hepsi bu kitapta :)
336 syf.
·Puan vermedi
Mutluluğun sınırlı olmadığını anlayacağımız işte o an...
Sonsuz olasılık...
Hayata tutunma sanatı ve yazarın dediği gibi "hayalleri yaşatma sanati" ...
358 syf.
·Puan vermedi
Yazardan daha iyi bir kitap bekliyordum. Çok basit, duygu veremeyen, oldu da bitti şeklinde yazılmıştı. Ayrıca nerdeyse her sayfa klişelerle doluydu. Bu kadar da olmaz dedim yani. Hiç sevmedim neticede.
304 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Bu kadar güzel kurgulanmış bir kitap ile uzun zamandır karşılaşmamıştım. Özellikle sonlara doğru virajlar öyle keskin hale geliyor ki kitabı elinizden bırakabilmenin imkansız olması bir yana , çevrenizde olup biteni de göremez, duyamaz hale geliyorsunuz. Öyle bir roman okuyayım ki son sayfası bitmesine rağmen aklımda uzun süre kalsın derseniz bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 310 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 181 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.