Sema Ersin

Sema Ersin

Çevirmen
8.5/10
86 Kişi
·
248
Okunma
·
0
Beğeni
·
46
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
320 syf.
·Beğendi·7/10
Alman polis teşkilatından genç komiser Pia Koritti'yi karışık bir cinayet soruşturmasında görev alırken görüyoruz.Ana konular ve yan konular güzel işlenmiş. Sürükleyici, tavsiye edebilirim.
304 syf.
·Beğendi·10/10
Bu yazıyı okuyorsanız tüm ezberlerinizi bozmaya hazır olun. Size tüm isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz söylense tepkiniz ne olur? “Hadi canım sen de” dediğinizi duyar gibiyim. Rica ediyorum kararınızı yazıyı okuduktan sonra verin. “Eğer şu ana kadar isteklerimiz gerçekleşmediyse, en şiddetli arzularımıza ulaşamadıysak, eğer hayatımıza hiç istemediğimiz şeyler girdiyse, eğer mutsuzsak ve yenilgiye uğradıysak, bütün bunların sebebini Rezonans Kanununda bulabiliriz” diyor Pierre Frankch.

Araştırmalar en az yerçekimi kanunu kadar gerçek bir kanunu Rezonans Kanununu ortaya çıkarmıştır. İsteklerimize nasıl ulaşacağımızı açıklayan kanunu…

Rezonans Kanunu evrendeki canlı cansız bütün varlıkların çevrelerine yaydıkları titreşimler sayesinde birbirleriyle iletişime geçtiğini söyler. Diğer bir ifadeyle bütün varlıkların kendilerine özgü bir titreşimleri vardır. Ve bu titreşimler birbirleriyle iletişime geçer. Titreşimlerin birbirleriyle iletişime geçmeleri için tek bir şart vardır: Benzer olmak… Evet, yanlış duymadınız. “Benzerler birbirini çeker” Daha açık bir ifadeyle söyleyecek olursak; biz bizimle benzer rezonans alanına sahip canlıları, olayları ve nesneleri kendimize çekeriz.
304 syf.
·10/10
Rezonans kanununu merak edenler için başlangıç olabilir. Olumlu düşünme için bilimsel verilerle desteklenmiş bir kitap. Bu kitabı hep deniz kenarında okudum. İnanılmaz huzur verdi. Aslında hayat çok basit biz zorlaştırıyormuşuz.
304 syf.
Kitapta olumlu düşüncenin geleceğimizi etkilediğini bilimsel yapilan deneylerle anlatmış yazar. Olumlu düşüncenin evreni enerji yaydığını ve olumlunun gelişmesine sebep olduğunu detaylı olarak anlatıyor. Insani pozitif düşünceye odaklayan gzl bir kitap. Geçmişe takılma olumsuzlukları hayatından çıkar. Insan beyni olumsuza odaklı olduğu için ilk başlarda bunu yapmakta zorlanacaksiniz fakat sonrasında yaşadığınız güzellikler sızı şaşırtacak.
304 syf.
·16 günde·8/10
Öncelikle diyebilceğim şeylerden bir tanesi bu yazarın benim nazarımda diğer kişisel gelişimcilerden farklı olması. Kendisine ayrı bir ısındım ve diğer 2 kitabını da aldım. Altını çizdiğim ve bana kattığını düşündüğüm çok yer oldu. Bu tarzı seviyorum ve beni geliştirebilceğini düşünüyorum, hala yıkılması güç kalıplarım var .. Sizin de okumanızı tavsiye ederim :)
304 syf.
·9 günde
Rezonans alanımızı değiştirdiğimizde çevremizdeki herkes değişir...Neyi düşünür hayal edersek onu hayatımıza çekeriz...
İnançla her şeyi istediğimiz gibi yapabiliriz diyor kitap. ( ben istemeyi bilmiyorum zahir... önce onu öğrenmeli ya da inançta sıkıntı var :/ )
304 syf.
Kitabın yazarı için, düşünce gücünü sade ve net dille anlatmayı başarmış diyebilirim. Özelikle kişisel gelişim kitabı okumak isteyenler için başlangıç seviyesinde ve anlatımları basit bir dille desteklenmiş. Uygulaması faydalı ve bakış açınıza rehber olabilecek nitelikte bir kitap.
304 syf.
·6/10
Kitap evrendeki herşeyin titreşimler aracılığı ile birbiriyle iletişimi olduğunu ve bu titreşimler birbiri ile uyumlu ise bir şekilde bireylerin veya nesnelerin birbirini çekeceğini anlatıyor

Yazar başta çokca buna inanmayı mantığınız reddedebilir,okurken bunların bilimsel olarak kanıtlandığını bilerek okuyun gibi şeyler söylemiş, çünkü içinde gerçekten fantastik şeyler var peki neler bunlar

Beynimizin ve kalbimizin birbiri ile bu titreşimler aracılığı ve rezonans alanı (titreşimin etki ettiği alan) sayesinde iletişimde olduğu ve sanılanın aksine beynin rezonans alanı kalbinkinden çok daha küçük olduğu savunulmuş, evet kalbimizin rezonans alanı çok büyük fakat bu neye yarıyor ?

Bu istediğimiz herşeyi nasıl başaracağımızı açıklıyor eğer birşeye gerçekten hiç kuşkusuz, tüm benliğimizle inanırsak bu inanç kalp tarafından titreşimlerin diline çevriliyor ve bu titreşimler elektromanyetik dalgalar ile tüm evrene yayılıyor ve fiziksel dünya ile etki alışverişinde bulunuyor, yani buda sadece kalbimizin derinliklerinde gerçekleşeceğine inandığımız şey gerçekleşir demek oluyor. Kalpten inanmak ve kalbinin sesini dinlemek gibi bazı deyimlerde burdan geliyor

Evet inanmayı mantığımız reddediyor doğru fakat yazara gelen birçok başarı mesajı ve HearthMath ensitusu bunu az da olsa inanılabilir yapıyor kitap böyle şeyler sevenler için güzel okunası bir kitap ve içinde birçok düşünürün başarı ile ilgili alıntısı ve yazarın altı çizilecek cümleleri var 6/10
304 syf.
·9/10
Bir zamanlar "secret" kitabı çok popüler olmuştu, konuları aynı ama tamamen iki farklı kitap. Bu kitapta yazar sizin kavrama kapasiteniz ve başarma kapasiteniz olduğuna inanmış ve bilimsel deneylerden ,yaşanmış olaylardan örnekler vererek sizide inandırıyor. En güzel tarafı ise "secret" kitabında olduğu gibi enerjinizi azaltmak yerine kendinizi gelecek planları yaparken buluyorsunuz.
304 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Bir defa yetmez bir kaç defa okunmalı. Kitabı yere düşürüp nerede kaldığımı bulamayıp geriden okumaya başladığımda bunu daha iyi farkettim. Bir kaç cümle tanıdık geldi sadece, gerisi ilk defa okuyorum gibiydi ve daha güçlü etkiledi beni.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 248 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 201 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.