Giriş Yap

Şenay Malgir

Yazar
10.0
282 Kişi
Gönül Mevsimi

İncelemeler

Tümünü Gör
237 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Gönül Mevsimi
Öncelikle yazarımızı da kitabı da bu platform sayesinde öğrendim. Yorumlar sayesinde merak edip kitabı satın aldım. İyi ki de almışım ve ve bu çok değerli hanımefendi yazarımızı tanıma fırsatına müşerref olmuşum. İlk kitabı olmasına rağmen naif hassas detaylara önem veren ve kaleminin gücü ile adeta yaşatan bir anlatım ile dile getirilmiş kitap.. Dikkat ettiğim en büyük hususlardan biri de genç yazarımızın ilk eserinde sonradan Türkçe'mize giren hiç bir devşirme kelimeye yer vermesi, sade akıcı ve detaylar içinde anlatımı ile benden tam not aldı. İnşallah bu ilk ve son değil başlangıç olur yazarımız için. Ve daha bir çok kitabını okuma şerefine muvaffak oluruz. Gelelim kitap ile ilgili yorumlara; 2000'li yılların başında ana karekterimizin Eda ve çevresindekilerin yarı gerçek yarı kurgu bir şekilde içten ve duygu dolu yaşantısı anlatılmış kitapta... Yazara da ifade etmiştim hani bir klişe vardır. "Biz sokaklarda oynayan son çocuklardık" derler 90'lar da doğmuş ve büyümüş insanlar. O misal maalesef günümüz aşk kavramında hiç de var olmayan, Utanma, masumiyet ve içtenlikle yaşanan gerçek duyguların yer aldığı zaman dilimi idi 2000'li yılların başları.. Yani utanma duygusunun da içinde yer aldığı son sevgilerdi 2000'li yılların aşkları ve sevgilileri... Kitabın yaşandığı dönemle aynı dönemler de benzer yaşta olduğum için anılara götürüyor insanı.. Hitap ettiği insan kitlesi hem yeni nesil hem de 20'li yaşları her insan yaşadığı için genel bir kitleye hitap ediyor. Yeni nesil diyorum çünkü maalesef geldiğimiz konjonktür de o yoğun duyguların düşlendiği fakat gerçekleşmediği zaman dilimini yaşıyoruz. O nedenle kitaplardan da olsa yaşamalı genç arkadaşlarımız bu saf ve güzel duyguları... Yazara da ifade etmiştim bu yıl içinde okuduğum 16. kitaptı ama bu seneki kitapların hiç birini bu kadar kısa sürede soluksuzca okumamıştım. (iki günde bitirdim) Her insanın kendi yaşantısından izler bulacağı zaman zaman empati kuracağı belki de anılarına dalacağı, detaylara inen yalın ve sade anlatımı ile o anı yaşayacağınız tat da enfes bir öykü... Yeniden tebrikler Şenay Şenay elinize yüreğinize kaleminize sağlık. İyi ki yazmışsınız, iyi ki okumuşum ve iyi ki varsınız... Bir sonraki kitabınızı merakla bekliyor olacağım... Çok teşekkür ederiz eseriniz için... #GönülMevsimi Mutlaka herkes tarafından okunmalı kanaatindeyim.
Gönül Mevsimi
10.0/10 · 359 okunma
·
6 yorumun tümünü gör
Reklam
237 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Duygu yüklü muhteşem bir kitap.. Yazarın imzalı olarak Gönüll Mevsimi kitabını alırken konuşma şansım oldu yazar ile. Kitabın içeriğinden bahsetmeden önce belirtmek isterim ki, konuşma uslübunu bilen, zarif ve çok naif bir hanımefendi yazar ile de tanışmış oldum. Adeta kişiliğinde bulunan bu naifliği kitaba da nakşetmiş yazar. Gönül mevsimine heyecan ile başladım ağlayarak bitirdim. Eda'nın hayat hikayesi ve genç yaşta ölümü beni derinden etkiledi. Kötü kader Melek'i de başka şekilde yakalayıp, hayat mücadelesine sokmuş. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen fevkalade öykülemiş. Cümleler ve türkçemize aşina olan kelimelerle  ele almış yazıyı. Okurken dilimiz sürçmüyor. Sonradan türkçeye girmiş şu kelime ne idi, bu kelime ne idi diye takıntı olmak sızın rahatlıkla okunabiliniyor. Akıcı ve sürükleyici. Yazarın emeğine, kalemine sağlık. Gönül mevsiminin ikinci serisini sabırsızlıkla bekliyorum. Ve yazarın, daha bir çok güzel kitapları ile tanışmayı ümit ediyorum. #şenaymalgır bizleri böyle harika bir kitap ile buluşturduğunuz için teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle..
Gönül Mevsimi
10.0/10 · 359 okunma
·
2 yorumun tümünü gör
237 syf.
·
10/10 puan
Gönül Mevsimi
Kitabı 3 günde bitirdim vaktim olsaydı 1 günde bile okunabilir. Kitabı çok sevdim. Yazarın başka kitaplarını da okumak istedim ve araştırma yapmaya başladım. Bir de baktım ki yazarın ilk kitabıymış. Yeni çıkacak olan kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum. Kaleminize sağlık Şenay hocam. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Anlayacağınız çok eğlenceli bir kitap..
Şenay Malgir
Gönül Mevsimi
Gönül Mevsimi
10.0/10 · 359 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42