Şencan Topaloğlu

Şencan Topaloğlu

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
4
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Oldukça güzel bir bilim kurgu romanı. Philip K. Dick, Stanislaw Lem, Katherine MacLean, Alfred Bester gibi meşhur kurgu yazarlarının yanında bizden de Müfit Özdeş adında bir yazarın yazdığı savaş ile ilgili bilim kurgu hikayelerinin birleştirilmiş halinden oluşuyor. Bazı hikayelerde ülkemizden ve ülkemiz ile ilgili bazı konulardan da bahsediyor. Toplamda sekiz öykü bulunan bu romanda Aldatmaca Oyunu, Son Baskı, Devle Dönüşen Bilgisayarın Öyküsü, Anlaşmak Kolay Değil, Alacakaranlıkta Kahvaltı oldukça güzel hikayeler. Çeşitli şekilde zamanda yolculuk, ülkeler ve dünyalar arasında savaşlar, medeniyetler çatışmaları gibi pek çok konunun işlendiği bu roman mutlaka okunması gerekenlerden.
Öykü seçkilerinden hoşlanıyorsanız. Sevebileceğiniz bir kitap. Güzeldi fakat ilgimi sadece bir iki öykü çekebildi. Özellikle ve ısrarla önerebileceğim kitaplardan değil. Yine de bilimkurgu türü için güzel bir başlangıç olabilir.
"Korkunun butun sesleri" gibi derleme bir kitap,Stanislaw Lem icin almistim yine adam farkini ortaya koymus,yazar secimleri harika...İthaki yayinlarinin da bu tarz bilimkurgu serisi var umarim insanlar boyle kitaplari okuyup,bilimkurgunun teknoloji degil de bir "felsefe" bir "farkli bakis" olduğunu anlayabilirler.Onsozde de bu anlatilmaya calisiliyor...
İÇİNDE BİR ÇOK BİLİM KURGU USTA YAZARLARIN KISA ÖYKÜLERİNDEN OLUŞMUŞ İYİ BİR BİLİM KURGU KISA ÖYKÜ SEÇKİSİ. SADECE BİLİM KURGU SEVERLERE DEĞİL HERKESİN OKUYABİLECEĞİ HOŞ BİR DERLEME.

Yazarın biyografisi

Adı:
Şencan Topaloğlu
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.