Serap Nazlı

Serap Nazlı

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
23
Gösterim
Adı:
Serap Nazlı
Unvan:
Aile Eğitim Danışmanı Yazar
Doğum:
25 Ekim 1968
Haley, bütün ilişkilerin güç savaşı yoluyla karakterize olduğuna ve güç savaşının bireyler tarafından kontrol edilmediğini, ancak bunu kontrol etmenin ilişkiyi de belirlediğine inanır.
“İnsanlar ne söylüyor, nasıl söylüyor, söylediğinde neler oluyor, yaptıkları ile söyledikleri ne derece uyuyor, başarmak için nasıl çabalıyorlar?”
Günlük hayatın telaşı içerisinde aile üyeleri birbirlerine yeteri kadar zaman ayıramamakta ya da zamanı etkili bir şekilde aile yaşamını destekleyecek yönde kullanamamaktadır.
Birlikte geçirilen zaman az olsa bile önemli olan o zamanın nasıl etkili ve kaliteli geçirilebildiğidir.
384 syf.
Aile kavramına atfedilen anlam her toplumda değişsede genel olarak önemli olduğu noktalarda birleşiliyor.
Kitapta beş farklı danışanla gerçekleştirilen oturumlar mercek altına alınmış. Görüşmelerde uygulanması gereken teknikler açık ve anlaşılır bir şekilde aile danışmanlağına yeni başlayanlar için rehber oluşturuyor. Terapötik ittifak kurmanın ilk önce etkili dinlemekten geçtiğini, yansız, tarafsız konumda kalmayı nasıl başarabileceğimize dair püf noktalarıyla donatılmış.
Bir seansta danışanın kendine yapılan davranışın farkına varması ve bunu öyle güzel bir ifade ile dile getirmiş olması bana kendimi sorgulatır nitelikteydi. Sempatik davranmamak sanırım içten bile değildi çünkü yaşadığı şey bana çok yakındı. Bulunduğum noktada durup geniş açıdan bakmamı sağladı, farklı kapılar açtı diyebilirim.
Kitabı bir hocam önerdi ve iyiki önermiş diyorum yeteneklerimi bilmemek açısından heybeme yeni bilgiler eklememe vesile oldu. Bu alanda çalışıyor ya da çalışmayı düşünüyorsanız mutlaka kitaplığınıza eklemelisiz benden söylemesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Serap Nazlı
Unvan:
Aile Eğitim Danışmanı Yazar
Doğum:
25 Ekim 1968

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.