Yazar
Şeref Atak

Şeref Atak

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
8.0
113 Kişi
192
Okunma
4
Beğeni
97
Gösterim
Songül bayrak
Efsun Sokağı 137'ı inceledi.
440 syf.
·
50 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitabı ilk duyduğumda ön yargılarım vardı. Birinin tavsiyesi ile aldım ve şu an iyi ki almışım dedim. Daha ilk sayfalardan insanı merak içerisinde bırakıyor. Karakter seçimleri, dili, konusu her şeyi ile beni kendine çeken bir kitap oldu.
Efsun Sokağı 137
8.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Emre Türkmen
Efsun Sokağı 137'ı inceledi.
440 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Efsun Sokağı 137
Kitap, tereddütsüz alınmalı. Konuyu ve kitabın işleyişini anlatmaya kelimeler yetmez arkadaşlar. Bakın eğer gerçekten iliklerinize kadar afedersiniz ama küfür ede ede korkmak istiyorsanız mutlaka okuyun. Ben gerilim-korku romanlarına aşık olarak büyüyen bir kişi olarak bu yazarı Stephen King’in türk versiyonu diyebilirim. Öncelikle yazarın kalemine değinmek istiyorum. Ben kesinlikle Türk yazarları korku-gerilim konusunda yazmış olduğu eserlerden oldukça kaçınırım ama bu yazarın kalemi sizi oturduğunuz yere yapıştıracak ! Allahım olaylar mı dersin, konunun birbiri ile bağlanış şekli mi dersin, yaratılan karakterlerin şahaneliği mi dersin ne ararsan hepsini efsane bir şekilde yapmış. Konuyu iki üç kelime ile anlatmaya çalışmam bile burada yazara haksızlık olacakmış gibi geliyor. Bir mezar bekçisi, gece bekçisi ve ölümden dönen bir kadının tüylerinizi koparacak şekilde karşılaşması. Daha bitmedi. Bir transeksüelin, bir fahişenin ve açlıktan midesi sırtına yapışan bir gencin karşılaşması. Korkunç bir kişi sayesindeyse bu insanların bir iğrenç ve korkunç şekilde yollarının kesişmesi. Akıl almaz bir olay örgüsü tekrar ediyorum. Bu altı kişinin korkunç kaderlerinin birbirleriyle nasıl kesiştiğini görmeniz gerek ! Bu bir korku-gerilim romanıdır. Ama aynı zamanda fantastik, mitolojik öğelerde bulundurmaktadır. Bakın şans verin kesinlikle pişman olmayacaksınız !
Efsun Sokağı 137
8.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Aylin Büyüksavaş
Efsun Sokağı 137'ı inceledi.
440 syf.
·
4 günde
·
8/10 puan
Pangea kitaplığından çıkan Efsun Sokağı 137, ilk sayfasından heyecan ve gerilim içeren olay örgüsü, olayları ve karakterleri zihinde net bir şekilde canlandırmayı sağlayan anlatımı, sayfaları merakla çevirmemi sağlayan kurgusu, mistik , mitolojik öğeleri ile fantastik gerilim türünde çok beğendiğim ve etkilendiğim bir kitap oldu. Kitap ilk başta 3 farklı bölüm üzerinden ilerliyor. Tanıştırılan ilk karakterler bir gece bekçisi ve bir mezarlık bekçisi. Son zamanlarda gazetelere çıkan, mezarları soyan bir mezar soyguncusu ile karşılaşan mezarlık bekçisi ile gece bekçisi, doğaüstü olaylar, açıklanamayan olgular ile karşı karşıya geliyor. Diğer tarafta eski bir köşk var. Bu köşkte yıllar önce yaşayan küçük bir kız ölüyor. Ailesi bu olaydan sonra köşkü terk ediyor, ama kız orada kalıyor. Köşkle bir bütün olmaya başlıyor. Ta ki bir gün köşke taşınan yeni insanlar; eski Mısır'dan bir simyacı ve yardımcısı onun ilgisini çekene kadar. Bu köşkün bulunduğu sokakta ise;yoksul ve zorluklarla mücadele eden insanlar yaşıyor. Bu insanlardan açlık ile birlikte yaşamaya alışmış eski bir yazar, bir hayat kadını ve bir travesti; bir gün köşkün yeni sahibi Mısırlı simyacıdan bir davet alıyor ve onun için çalışmaya başlıyorlar. Birbirinden farklı hayatlara, düşünce ve duygulara sahip bu karakterler, karanlık bir olayla biraraya gelecek ve kendilerini aksiyon dolu, mantık ve gerçeklikten uzak fantastik, mistik unsurlarla dolu bir mücadele içinde bulacaklardır. Sistem eleştirileri, toplumsal göndermeler, karakterlerin duygu ve düşüncelerini içselleştirmeyi sağlayan ifade tarzı, iz bırakan, duyguları ayaklandıran hayat hikayeleri, fantastik ve mitolojik öğelerle harmanlanan korku ve gerilim unsurları ile soluksuz okuduğum ve bana anı unutturan bu kitap önerimdir.
Efsun Sokağı 137
8.9/10
· 29 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6