Şerif Ömer

Şerif Ömer

Yazar
6.7/10
7 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
106
Gösterim
Adı:
Şerif Ömer
Unvan:
Yazar
Söyler misiniz insanlara başka insanlara karşı ikinci veya üçüncü sınıf insanmış gibi davranma hakkını kim veriyor?
Bu türün bir diğer familyasında ise gerçek hayatta ezik bir karaktere sahip ama sanal ortamda âdeta bir "kazanova" kesilen İnternet abazalığı olarak da adlandırdığımız kişiler yer alır. Bunların en temel özelliği ise sosyal medyayı kullanan her kadının erkek aradığına inanmalarıdır.
Bu türler profillerinde kendilerini 'business man" olarak göstermeyi çok severler.
Özellikle de misafirlere servis yapılacakken! Annenin bir kaş göz işareti kızı için, 'çayları tazele' anlamı taşırken, kafayı yana yatırması 'kahve içerler mi bir sor?' mânâsına gelebilir. Tahminimce gözlerini iri iri açması da büyük ihtimalle sonu abuk subuk bir yere gitmek üzere olan kızının konuşmasına müdahale etme amacı taşır. Buradaki mesaj da açıkça bellidir aslında 'biraz daha konuşursan o dilini koparırım.'
Velhasıl bir şekilde yine birbirlerinden elektrik alamıyorlar ve hanım kızımız kırk birinci adayı da böylece uğurlamış oluyor.
Mesela birçok şeyi sevmiyorum. Kendi çıkarlarından başka hiçbir şey düşünmeyen pipetleri, takım tutar gibi siyasî partisini yanlışında bile beyni yokmuşçasına destekleyenleri sevmiyorum.
Uykusunda konuşanı, uykusunda gezeni, uyumaya çalışanı ya da sanki hiç kimse uyumuyormuş gibi yüksek sesle sohbete edeni, sevgilisiyle ihtiyaç ve skora yönelik konuşmalar yapıp durduk yerde aklınıza karpuz kabuğu düşüreni, horlayanı, osuranı, altına işeyeni, vb eylemleri sıklıkla yapan yurdum insanları ile bir arada uyumaya ve yaşamaya çalışıyorsunuz.
Tabii ki dünyanın diğer ülkelerinde de hiç şüphesiz taraftarlar takımlarını destekliyorlar ama biz de bariz bir şekilde takımı için ölümü göze alan insan sayısı oldukça fazla.
144 syf.
·9/10
Hayırlı günler, akşamlar dilerim sevgili, çok muhterem, saygı değer insanlar....

Şerif Ömer'i (yazar) tanımadığım halde kitap sitesinde, kitabın ismi dikkatimi çekti. Ayrıca fiyatı da "ucuz" olunca, deli deliyi çeker hesabıyla aldım kitabı.

Burada sadece benim haricimde on kadar kişinin okuduğunu gördüm. Hayret ettim diyebilirim çünkü gayet keyifle ve akıcı biçimde okudum.

Yazar günümüz sistemi, yaşamımızı, sosyal kullanıcılarını,vs... biraz şakaya vurarak eleştiriyor. Bölüm bölüm konu aldığı noktalar hakkında fikirlerini sunuyor. Ki ben bir çok yerde hak verdim, zannımca siz de hak verirsiniz.

"Kaliteli" inceleme yapamıyorum, yapanları takdir ediyorum. Gâliba kaliteli inceleme için birinci kriter "olabildiğince uzun yazmak" oluyor. Ki bende bu potansiyel yok. Adam yerine koyup iki kelamımı okuyanlara teşekkür ediyorum. Saygılarla...

Yazarın biyografisi

Adı:
Şerif Ömer
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.