Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Şeyda Apaydın

Şeyda ApaydınBabacığım Anneciğim Bana Dinimi Sevdir kitabının yazarı
Yazar
0.0
0 Kişi
8
Okunma
1
Beğeni
91
Gösterim
Alıntılar
Tümünü gör
Çocuk bizlere Allah'ın ihsanı ve emanetidir. Karıncalardan tutun da meyve veren ağacın dahi hakkını koruyan İslam, çocuğun da hakkını ayetler ve hadislerle bizlere bildirmiştir...
“Anne baba olarak çocuklarımızla doğru iletişim kurmak ve doğru şekilde davranmayı öğrenmek, araştırmak veya tercih etmek yerine daha kolay bir yöntem olan çocukların ihmale açık olan duygusu korkudan faydalanarak Allah ile korkutmaya dayalı bir disiplin ve din eğitimi vermeye çalışmak çocuğun ruh sağlığı açısından çokça zararlıdır.”
“Allah yaramazlık yapanları sevmez.” “Annene böyle davranırsan Allah seni taş yapar.” “Böyle yaparsan Allah seni cehennemde yakar.” “Bu cümleler veya benzerleri maalesef ki bizlerin çocukluğumuzda duyduğumuz ve hâlâ birçok çocuğun duyduğu sıkıntılı cümlelerdir. Tertemiz bir kalbi Allah korkusu ile doldurup sonrasında Allah’ı ve dinimizi sevmesini ve ilgi duymasını beklemek mümkün değildir.”
50 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.