Sibel Sökel

Sibel Sökel

Çevirmen
8.9/10
78 Kişi
·
316
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
180 syf.
·54 günde·Puan vermedi
Kümes hayvanları gibi gönlümüz rahat değil, aç kurtlar gibi özgürüz. "Yok boyle bisey tavsiye ediyorum kitap severlere" Attack Of Titan.
196 syf.
·Puan vermedi
1000kitap ailesinde çok çok az manga sever gördüm ne yazık ki hatta manga'nın ne olduğunu bilmeyenler bile var, tüm suç bizde tabi daha çok anlatmak lâzım velhasıl bu seri bir manga severin kesinlikle okuması gereken bir seridir zannımca,Tanrı olaylarına ilginç bir boyut kazandırmış aksiyon, aşk, gizem ve özellikle çizimlerine bayılıyorum. 2017 hâlâ seri devam ediyor. Animesini de şiddetle tavsiye ederim mümkünse 720p-1080p arası izleyin harika görsellik var:)
196 syf.
·Puan vermedi
noragami önceden izlediğim bir anime fakat okuyunca anlıyorum ki animede tüm ayrıntıları vermiyor ve bazı olayları atlıyor eğer animesini izleyip mangasını okumadıysanız okumanızı tavsiye ediyorum. Noragami, konusunu Japonya’nın milli dini olan Şintoizm’den alan bir diğer anime yapımıdır. 8 milyon Tanrı’nın var olduğuna inanılan din akabinde birçok efsaneyi de beraberinde getirmiştir. Yine Tanrılardan ilham alınan hikayemizde ise ana karakter başıboş bir Tanrı olan Yota. Gerçek dünya ve ahiret arasında kalan ruhların bir kısmı Tanrılara hizmet ederken bir kısmı ise ayakashiye dönüşerek insanların işlerine burnunu sokmaktadır. Yota, 5 yen karşılığında insanların dileklerini yerine getirerek bu huzursuz ruhları kovmaktadır. Başıboş Tanrı Yato’nun amacı para biriktirip kendine bir tapınak inşa ettirebilmek ve saygınlık kazanmaktır fakat işler istediği gibi gitmez. Ayakashileri yok etmek için kullandığı kutsal silahı (Shinki) görevinden istifa etmesiyle savunmasız kalan Yato günün geri kalanını ruhlardan kaçarak geçirir.
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Seri çok iyi gidiyor. Zaman geçirmek için birebir. Bu kadar eğlenceli olacağını düşünmemiştim. Okumak isteyip de kararsız olanlar hemen başlasın derim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 316 okur okudu.
  • 74 okur okuyacak.