1000Kitap Logosu
Simon Stålenhag

Simon Stålenhag

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
60 Kişi
99
Okunma
6
Beğeni
210
Gösterim
Unvan
İşveçli Yazar
Doğum
Stokholm, İsveç, 20 Ocak 1984
Yaşamı
Simon Stålenhag, nostaljik İsveç kırsal alternatif tarih ortamlarına odaklanan retro-fütüristik dijital görüntülerde uzmanlaşmış İsveçli bir sanatçı, müzisyen ve tasarımcıdır. Sanatının ayarları, 2020 Amazon televizyon dizisi Tales from the Loop'un temelini oluşturdu.
Esra
Döngü’den Hikâyeler'i inceledi.
128 syf.
·
2 günde
·
4/10 puan
Görsel olarak bu kadar mükemmel olup ta içeriği bayat olan başka bir kitap görmedim herhalde. Kitabın içinde yazarın kendisinin çizdiği aşırı derecede güzel olan çizimler var. Kitabı okurken aklınız karıştığında veya yazanı hayal edemediğinizde o çizimler yardım ediyor çok güzel bir şekilde. Sanki bir film izler gibi hissediyorsunuz. Fakat size yazıların içeriğinden ne çıkardığımı söylemek istersem beceremem. Gerçekten hiçbir şey anlamadım. Hiçbir şey.
Döngü’den Hikâyeler
Okuyacaklarıma Ekle
9
Ersan Yılmaz
Sanal Ülke'yi inceledi.
144 syf.
Kurduğu dünya ile okuru etkilemeyi başarabilecek şahane bir grafik roman. Post apokaliptik bir evrenle karşımıza çıkan Sanal Ülke aslında bir seyahatname. Kurmaca bir evrende yolculuğa çıkan ana karakterlerimiz bizlere bir enkazı tanıtıyorlar. 97 senesinde tüm dünya terk edilmiş bir vaziyette. Özel bir şirketin piyasaya sürdüğü kasklar nedeniyle bilincini yitirmiş milyonlarca insanın yerinde artık robotlar var. Bu açıdan Matrix'i hatırlatan hikayenin en sevdiğim özelliği bizleri herhangi bir maceraya sokma çabasına girmemesi ve derdini özgün bir şekilde bize açıklaması. Kitap her ne kadar çok kısa olsa da kitabı hızlıca okuyamıyorsunuz. Çizimler o kadar etkileyici ve bu çizimler içinde o kadar güzel fikirler var ki sürekli dur kalk yaparak ilerliyorsunuz hikaye içinde. Ürpertici ve depresif bir evrene sahip olan Sanal Ülke, bizim gerçekliğimizden de pek çok anekdotu içinde barındırıyor. Yazarın diğer bir eseri olan Döngü’den Hikâyeler 'i de en kısa sürede okuma niyetindeyim.
Sanal Ülke
7.8/10
· 38 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
Nisle
Sanal Ülke'yi inceledi.
144 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Hem resimli hem de incecik bir kitap olmasına rağmen bilimkurgu türünde okuma yapmayı sevenlerin almayarak kesinlikle pişman olacağını düşündüğüm bir yazar kendisi. Döngü'den Hikayeler kitabını da çok beğenmiştim. Aslında bu yazar hakkında hiçbir fikrim yoktu. Tavsiye üzerine edindiğim ve sonrasında İthaki'nin inşallah diğer çalışmalarını da basar diye dua etmeye başladığım bir yazar oldu. Çizimlerin yapısı benim en çok hoşuma giden türde. Sanki bir bilgisayar oyunu gibi merak uyandırıcı, etkileyici bir yapısı var. Ben kitap hakkında pek bir şey demek istemiyorum. Zaten çizimleri de çıktığınızda geriye çok bir şey kalmıyor. Teknolojinin zirve yapmasıyla toplumun aşırı tüketme sorununun sonuçlarını çarpıcı bir şekilde usul usul yağan bir yağmur tadında anlatıyor yazar. Sonuna geldiğinizde yağmur da şiddetlenerek sudan çıkmış balık gibi hissetmenize neden oluyor. Fantastik ve bilimkurgu türünde okumalar yapan kişiler için kaçırılmaması gereken bir yazar. Yarın bir daha baskı yapmadığında üzülürsünüz. Benden söylemesi.
Sanal Ülke
7.8/10
· 38 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6