Şimşek Z. Seçil

Şimşek Z. Seçil

Çevirmen
7.7/10
38 Kişi
·
72
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·Puan vermedi
Kitapta üniversitedeki psikoloji deneyine katılan Hildy ve Paul'un sorulara verdikleri cevapları ve bu süreçte yaşadıklarını okuyoruz.
Sorulara verdikleri cevapların sonunda birbirlerine karşı duygu ve düşüncelerini öğrenebiliyoruz
296 syf.
·8/10
Cici kitap, güzel kitap. Çoğunluğu konuşmadan ve çizimden oluşan her sayfasında güldüren film havasında bir kitap. Reading slump için ideal. %100 kahkaha garantili
296 syf.
·Beğendi·10/10
Okuduğum en değişik ve en tatlı aşk romanlarından biri. Mutsuz olduğunuz bir gün alın elinize ve bu kitabı okuyun zaten zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Yüzünüzde bir tebessümle bu kitabı bitireceğinize eminim.
296 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
SENBENVE36SORU;
Güzel bir kitaptı. Texting tadındaydı, bundan dolayı kolay okundu. Üstünde dursaydım 2-3 saate bitirilebilecek bir kitap. Konusundan bahsetmek istersek bir proje altında birleşen, siyah beyaz kadar zıt karakterlere sahip olan Paul ve Hildy’nin 36 soru ile birbirlerini tanımalarını okuyoruz. Kitap ara ara ailevi konularını ve hayatlarını ele alıyor.
•••
Kitabı beğendim. Böyle türde bir kitap daha önce okumamıştım. Konusu baya ilgimi çekti. İçindeki çizimler de güzeldi. Eğelenceli bir kitaptı. Paul’un umursamaz tavırları, Hildy’nin ayaklı bir TDK olması. Balık Kong’u unutmamak gerekir. Ah canım, Paul’un kafasına çok güzel bir şekilde uçmuştu. Onun çektiğini hiçbir balık çekmemiştir. Bu kitap bana göre rs döneminden de bir güzel çıkarır. O boyutta bir kitaptı. Güzeldi. Alın, okuyun, okutun. Sevgilerimle!
296 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Sen, ben ve 36 soru eğlenerek okuduğum kitaplardan biri oldu. Hatta yazarın yaptığı bir şey olmasaydı, kitaplığımda durmasını isteyebileceğim kitaplardan olurdu ama ne yazık ki değil. Çerezlik sıfatının hakkını veren bir kitap daha çok.

Bir üniversitede ilişkiler üzerine yapılan bir deneye katılan bir çiftimiz var. Birbirlerine 36 soru soracak, bu esnada iletişim kuracak ve mümkünse aşık olacaklar falan filan. Oğlumuz deney sonunda alacağı para için katılımcı olurken kızımız kendiyle savaşmakta olan, psikolojisi biraz bozuk biri diyebiliriz. Yaşadığı ailevi problemler ve kendiyle ilgili sorunları arasında bocalayan bir ergen yani. İkisi arasındaki konuşmalar ve soruların işleniş şekli ne kadar hoşuma gittiyse sayfa sayısını arttırmak için yapıldığına inandığım gereksiz aile dramları ve entrikalar bir o kadar bunalttı. Her aile dramında şöyle düşündüm: Yahu niye yazdın bunu yazar? Niye? Ne alaka?

Basit demekle bile anlatılamayacak bir dille yazılmış, Disney filmi tadında, karakterleri de ergen bir kitap okumak isterseniz aradığınız kitap bu. Aksi halde tavsiye edemeyeceğim.
296 syf.
·Puan vermedi
Böyle kitapları herkes sevmiyor ama ben böyle insana neşe veren, üstüne çok düşündürmeyen, yormaktan ziyade dinlendiren kitapları çok seviyorum. Kitabın konusu zaten yazıyor heryerde benim kendi düşüncem; kitap aşırı keyifli başlıyor ve keyifli ilerliyor ama sonunda onlara verilen göz göze 4dk bakışı görevini ve kitabın sonu olan ilk öpüşmelerini uzaktan izleyen alakasız bir taksicinin anlatması aşırı saçma olmuş, duygusal olarak yakınlaşmalarını zaten hiç okumadık ha yazar sonu belirsiz bitirip sonrasına insanların düşüncelerine bırakıyor olabilir buna itirazım yok ama bunun için kitapta duygusal ve fiziksel bi çekimden bahsedilmesi gerekmiyor mu? Son sayfalarda bi şeylerin başlangıcı olması gerekirken alelacele bir son yaptı ve aşırı keyif kaçırdı. Çok tatlı bi gençlik romanı olabilirdi. Ayrıca kitap hakim bakış açısıyla anlatılıyor ama sadece kadın karakterden bahsediliyor -benim görüşüme göre- sadece kadın bakış açısını dinleyeceksek neden
hakim bakış açısı kullanıldı? Aşırı saçma.

Yazarın biyografisi

Adı:
Şimşek Z. Seçil

Yazar istatistikleri

  • 72 okur okudu.
  • 50 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.