Şimşek Z. Seçil

Şimşek Z. Seçil

Çevirmen
7.6/10
96 Kişi
·
179
Okunma
·
0
Beğeni
·
57
Gösterim
Adı:
Şimşek Z. Seçil
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
296 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap güzeldi, eğer yoğun bir gün geçiriyorsanız kafa dağıtmak amacıyla okuyabilirsiniz.

Eğlenceli, akıcı ve komik diyebileceğimiz bir kitaptı. İkilinin arasındaki enerji ve yavaş yavaş başlayan aşk hoşuma gitti. Başta kız ve erkek karaktere gıcık olsam da sonradan sevdim, sanırım alıştığım içindi.

Kitabı sevmiş olsam da beni diğer okuduğum kitaplar kadar etkilemedi. Okuyup eğlenebilir, kafa dagitabilirsiniz. Vicki Grant Sen Ben ve 36 Soru
296 syf.
·6/10
Çok enteresan bir kitap okudum nasıl yorum yapacağımı bilmiyorum. Çoğunlukla saçmaydı ama komikti de, sıkıcıydı ama merakta vardı yani sevdimde sevmedimde kesin olan bişey var ki gençlere hitap ediyor. Karakterler zaten 18-19 yaşında ve kitap %80 sadece diyaloglardan oluşuyor. Bir yerden sonra hala niye okuyorum dedim ama huyum kurusun ki yarım kitap bırakamıyorum aslında kitabın çıkış noktası güzel ve bayada komik bir başlangıç yaptı ama sonra yazar aynı etkiyi pek devam ettiremedi diye düşünüyorum. Son bölümde fena değildi .
.
Konuya gelecek olursak; Üniversitenin doktora öğrencisi olan Jeff, burs kazandığı psikolojik bir araştırma için denekler arıyor. Bu araştırmanın konusu ise “ilişki kurabilmek” . Daha açıkça yazmak gerekirse, kişisel bir yakınlığın temelini atmak mümkün müdür? Yani hiç yoktan ilişki oluşturulabilir mi? Bunun içinde 36 soru hazırlayan Jeff, birbirlerini hiç tanımayan ve görmeyen 2 kişiyi bir odaya sokup birbirlerine bu 36 soruyu sormalarını ve dürüst cevap vermelerini ister. Soruların sonunda ise birbirlerine karşı yakın bir ilişki kurup kuramayacaklarını görecektir.
.
Deneklerden biri olan Hildy, kültürlü bir ailede yetişmiş ve her türlü alanda iyi eğitim almış bir kızdır ve psikolojiye ilgisi nedeniyle bu çalışmaya katılmaya karar verir. Hildy’nin diğer özelliklerini sayacak olursam inanılmaz derecede çok konuşan , sakar ve ilişkiler konusunda ise tam bir şanssız bedevidir .. Diğer deneğimiz olan Paul ise tam tersi, çalışmanın tamda ne ile ilgili olduğunu bilmeden bu işi sadece sonunda ona vadedilen 40 doları almak için katlanacağı bir zaman olarak görür. Pek eğitimli olduğunu söyleyemeyeceğim ama yetenekli, beş parasız ve hiç konuşkan biri de değildir.
.
Bu birbirlerinden alakasız 2 kişinin, bu ilginç çalışma karşısında yaşadıklarını okuyoruz
Dediğim gibi konusu çok ilginç olsada hiç benlik bir kitap değil ama okudum mu okudum fakat genç yaş grubunun sevebileceğini düşünüyorum
296 syf.
·8/10
Cici kitap, güzel kitap. Çoğunluğu konuşmadan ve çizimden oluşan her sayfasında güldüren film havasında bir kitap. Reading slump için ideal. %100 kahkaha garantili
296 syf.
·Beğendi·10/10
Çok tatlı, çerezlik ve sizi kesinlikle güldürecek bir kitap. Romantik komedi arayanlar okuyabilir. Fakat altını çiziyorum, sadece "eğlenmelik" bir kitap. En fazla kafanız dağılır.
296 syf.
·Puan vermedi
Kitapta üniversitedeki psikoloji deneyine katılan Hildy ve Paul'un sorulara verdikleri cevapları ve bu süreçte yaşadıklarını okuyoruz.
Sorulara verdikleri cevapların sonunda birbirlerine karşı duygu ve düşüncelerini öğrenebiliyoruz
296 syf.
·Beğendi·10/10
Okuduğum en değişik ve en tatlı aşk romanlarından biri. Mutsuz olduğunuz bir gün alın elinize ve bu kitabı okuyun zaten zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Yüzünüzde bir tebessümle bu kitabı bitireceğinize eminim.
296 syf.
·7/10
Gerçekten çok tatlı bir kitaptı. Çok hızlı okudum akıcıydı. Karakterlerini çok sevdim. Zamanımı değerlendirmemde çok yardımcı oldu. İçinde tatliş çizimler de yer alıyordu. Kafa dağıtmalık diyebilirim. Bu tarz kitapları sevenlere öneririm :)
296 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitabın her şeyi benim için çok güzeldi. Okurken kıkırdadığım ve kahkaha attığım çok yer oldu diyebilirim. Okunmaya değer. Ve okumadan önce şunu bilin ki bu kitap tam 8 dile çevrilmiş. Gerisini siz bilirsiniz.
296 syf.
·2 günde·9/10
İnanılmaz kolay okunan bir sonraki soruyu merak ettiren ve hemen her sayfada sizi bi şekilde gülümseten kitap. Bir film havasında ilerliyor, kitabın içindeki çizimler de çok tatlıydı bence. Bir kaç yerin tahmin edilebilir olması bile sorun değildi benim için. Severek okudum. Kafa dağıtmak için güzel bir seçim olabilir.
296 syf.
Romantik drama filmi tadına bir gençlik romanı...

Kitap konu olarak 90 yıllarda Dr. Arthur Aron'ın geliştirdiği "Bireyler Arası Yakınlığın Deneysel Olarak Oluşturulması" adlı bir psikolojik deneye dayanıyor. İnsanların nasıl samimi/romantik ilişkiler kurduğu ve bu sürecin bir şekilde hızlandırılıp hızlandırılamayacağını gözlemlemek adına yapılan ilginç bir çalışmaya katılan iki gencin cevaplamaları gereken 36 soru etrafında şekillenen hikâyesi anlatılıyor. 

Karakterlerin birbirleriyle olan samimi, akıcı ve espiritüel diyalogları romanın odak noktasını oluşturuyor. Kyle Metcalf'ın kitabın içinde yer alan illüstrasyonları ise romana ayrı bir tat katmış diyebilirim.

Edebi değeri tartışılır olsa da biraz kafa dağıtmak için kolaylıkla okunabilecek bir eser...  

Sen Ben ve 36 Soru - Vicki Grant

Yazarın biyografisi

Adı:
Şimşek Z. Seçil

Yazar istatistikleri

  • 179 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.