Sinan Terek

Sinan Terek

YazarÇevirmen
8.4/10
12 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
51
Gösterim
Adı:
Sinan Terek
Unvan:
Yazar
Bir an durup düşünürseniz, Ritim'in bu dalgalanmalarinin sizi hayatınızda ne kadar etkilediğini kolaylıkla fark edersiniz; bir keyif ve heyecan dönemini, tam tersi bir duygu ve depresyon takip eder. Keza aynı şekilde cesaret dönemlerinin ardından da eşit güçte korku duyguları gelmistir. Bu, insanlarin büyük çoğunluğu için böyledir, duyguları tırmanır ve söner,ama bu zihinsel olguların sebebi veya nedeninden asla şüphelenmezler. Bu ilkenin işleyişini anlamak, kişiye bu ritmik duygu dalgalanmalarinin kontrolü için bir anahtar verecek ve kendisini daha iyi tanımasını ve bu salınımlarla savrulmaktan kaçınmasını sağlayacaktır.
Hermetik üstadı ya da ileri seviyedeki öğrenci, kendisini arzu edilen kutba yaklaştırir ve geriye doğru salınıma katılmak yerine "reddetme" olarak bilinen bir süreçle ya da sarkacin onu etkilemesini "inkar" ederek kutbunu korur ve zihinsel sarkacın bilinçsiz düzlem boyunca geriye doğru salınmasına izin verir. Herhangi bir dereceye kadar öz-hakimiyet kazanmış tüm bireyler ruh hallerinin ve olumsuz zihinsel durumların onları etkilemesine izin vermeyi reddederken, bilerek veya bilmeyerek Nötrleştirme Yasasını uygularlar.
Çünkü hiçbir şey kendi kaynağından daha fazla olamaz, nedende olmayan hiçbir şey, sonuçta hiçbir zaman ortaya çıkmaz, başlangıç ile ilgisi olmayan hiçbir şey sonuçta var olamaz.
Çok keyif alan kişi, keskin acılar çeker ; az acı hissedenler daha küçük sevinçler yaşayabilir..... Küçük zevk derecelerine izin veren yapılar eşit derecede düşük acı dereceleri sağlar, en yoğun zevklere izin verenler ise aynı zamanda en yoğun acılara da neden olurlar. Kural her bireyin acı ve zevk kapasitesinin dengeli olmasıdır. Dengeleme yasası burada tam olarak çalışır.
Kişinin kendi zihninde ve diğerlerinin kafasında, Nefret Titreşimlerini Sevginin titreşimine değiştirmesi mümkündür.
144 syf.
·9 günde·7/10
Kybalıon kitabı evrende 7 kozmik yasanın olduğunu ve evrenin oluşumu, olayları bu yasalar etrafında döndüğü bunları anlamanın evreni anlamaktan geçtiğini anlatan biraz kişisel gelişim tarzında bir kitap.
392 syf.
·Puan vermedi
Kitabın ismi içeriğini oldukça yansıtıyor. Doğaya, doğa yürüyüşlerine, kampçılığa meraklıysanız sevebilirsiniz. Bölümler (bitkiler, ağaçlar, gökyüzü, akarsular vb.) halinde yer yer görsellerle desteklenmiş anlatım mevcut. Herhangi bir alet olmadan yol/yön bulma teknikleri, bulutların şeklinden hava durumu tahmini gibi eskiden kullanılan fakat şimdi çoğunu teknolojinin yapıp bizim farkında bile olmadığımız şeylerden bahsediyor. Bahsettiği bitkinin ne olduğuna bakarken yeni yeni şeyler öğreniyorsunuz. Kuşların ötüşünden, etraftaki bitkilerden kendinizce çıkarım yapmaya çalışıyorsunuz okurken. Kısacası doğanın mükemmelliğinin daha da farkında olmayı sağlıyor. Anlatılanların doğada karşılığını bulmak istiyor insan, dört duvar yada betonlar arasında kalıp okuyunca gözlüğüyle ilgili kısımlar daha ilgi çekici geliyor. Parça parça ve anlatılanlarla ilgili şeylerle bağlantı kurularak okunduğunda daha keyifli olabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sinan Terek
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 136 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.