Sinan Ural

Sinan Ural

Çevirmen
8.0/10
47 Kişi
·
146
Okunma
·
1
Beğeni
·
83
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
136 syf.
·1 günde·6/10
Kadın süper kahraman olması dikkatimi çekmişti ve 17 yaşımdayken çizgi roman okumayı çok severdim. Renkli ve komik gelmişti çizimleri. Ve yanlışlıkla 2.alıo okumuştum. İlkini bilmiyorum bu yüzden daha Sonra da merak etmedim ve devam ettirmedim.
Ahmet Gökcek
Ahmet Gökcek Ninja Kaplumbağalar Cilt 1 - Sürekli Değişim'i inceledi.
104 syf.
·Puan vermedi
Çizgi roman tam anlamıyla fiyat performans ürünü.
25-30 TL değerinde bulabileceğiniz en iyi çizgi romanlar dan bir tanesi olduğunu kabullenelim
Çizgi roman okumak için harika bir başlangıç

Biraz çocuksu olsada nostalji hissini en iyi yaşayacağınız ürün.
Erden Tunç
Erden Tunç Ninja Kaplumbağalar Cilt 1 - Sürekli Değişim'i inceledi.
104 syf.
Çocukluğumuzun çizgi film kahramanlarını çizgi roman olarak okumak keyif verdi. Orijinal serinin devamından ziyade yeni bir yorumlaması olmasından dolayı direk başlanıp okunabilecek bir çizgi roman. Ninja Kaplumbağalar’ı ve çizgi roman okumayı seven bu seriye başlayabilir.
Erden Tunç
Erden Tunç Ninja Kaplumbağalar Cilt 2 - Eski ve Yeni Düşmanlar'ı inceledi.
104 syf.
Serinin ikinci kitabı. Seriye anlam ve derinlik katan bir geçiş kitabı olmuş diyebilirim. Okuması eğlenceliydi ve 3. kitaba bir an önce başlama isteği uyandırıyor.
136 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Serinin ikinci cildinde artık Kamala nasıl Ms. Marvel olduğunu öğreniyor ve üstelik hayranı olduğu bir karakterle çalışma fırsatı yakalıyor. Yine çok keyifliydi. Herkese tavsiye ederim. :)
136 syf.
·Puan vermedi
Ms. Marvel özetle Pakistan asıllı Amerikalı bir Müslüman olan Kamala Khan’ın beklenmedik bir şekilde süper güçler kazanmasını ve New Jersey sokaklarını korumayı kendine görev edinmesini konu alıyor. Ama bunu o kadar naif ve eğlenceli bir üslupla yapıyor ki diğer süper kahraman çizgi romanlarının arasından başarıyla sıyrılıyor. Her şeyden önce Kamala bizlerden biri. Star Wars seviyor, anime izliyor, hayran hikâyeleri yazıyor ve Marvel kahramanlarının çoğuna hayranlık besliyor. Bu sayede kendisine hiç de yabancılık çekmiyorsunuz. Dünyayı kurtardığı sırada okula veya eve geç kaldığı için azar işitmesi, günlük hayatın sorunlarıyla boğuşması, sakarlıkları ve esprili tavırları da ona bir parça Peter Parker’lık katıyor. Ek olarak bir Müslüman olması ve dininin gereklerini yerine getirirken dünlük hayatını da sürdürmeye çalışması onu biz Türk okurlara daha yakın kılıyor.

Kamala ikinci ciltte de bu özelliklerini aynen koruyarak kalplerimizdeki yerini biraz daha sağlamlaştırıyor. Daha da güzeli, kendisini il bölümlerde Wolverine’le ekip arkadaşı olarak okuma fırsatı da yakalıyoruz. İlk cildi okuyanlar bilir, Kamala tam bir X-Men hayranı ve değil Wolverine’le birlikte çalışmak, onunla yan yana durmak bile onun için rüya gibi bir şey. Ki zaten onu gördüğünde yaptığı mutluluk dansı ve makineli tüfek hızıyla anlattığı ergence şeylerle bunu bir güzel belli ediyor kendisi de. Siz de kıs kıs gülmeden edemiyorsunuz elbette. Bu bölümler biri yaşlı, diğeri genç iki süper kahramanının arasında geçen konuşmalar açısından da gayet keyifliydi.

M. İhsan Tatari

İncelemenin tamamı: https://kayiprihtim.com/...niye-nesli-inceleme/
176 syf.
·1 günde·4/10
Hoşlanmadığım çizimler vardı ve konuyu çöp etmişler. Dağınık ve çöp olmuş bir konu. Tavsiye etmiyorum. Yapacak iyi tek yorum çizim kalitesi iyiydi ama sevmediğim sahneler vardı gereksizlerdi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 146 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 59 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.