Şizen Ersoy

Şizen Ersoy

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
Şizen Ersoy
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
292 syf.
·Beğendi·10/10
*FARKINA VAR! * ŞİZEN ERSOY* *GOA YAYINLARI*
"Her şey mümkündür. Gerçekliğin akışı, filozofların, bilim adamlarının, politikacıların ve hatta bilgelerin tekelinde değildir. Değişimi yaratan, tek bir insanın kendisine inanışıdır, tek bir insanın… Şu anda dünyanın bir yerinde bir insan kendisine inanıyor. O kadar derinden inanıyor ki, dünyayı değiştirdiğini fark etmeyecek bile. "

Toltek "Fark ediyor! Fark ediyor ve bilincinde…" Berr (Şizen Ersoy - 6 Mart 2015 Nevzat/Sıfır Noktası Manavgat)
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 292

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa


KİTAP YORUMUM

Kitabın türüne henüz karar verememek ile birlikte kişisel Gelişime yatkın olduğunu söyleyebilirim. Ama klasik kitapları unutun. Bu kitabı aldığınız da elinizde yeni bir yolculuk, farklı bir dünya olduğunu önce kabullenin.
Her şeyden önce ben kitabı çok çok sevdim. Kitaptaki ilişkiler de kahramanımız her selam verdiği kişiden ne öğrenmesi gerekiyorsa onu öğrenip o kişi ile yolculuğu tamamlandı ise bunu enerjiler değiştikçe görüştüğümüz kişilerde biliyorsunuz değişir yerinde bitirmeyi bilen bir hanım.
Yine Kahramanımız bir anne olmasının ötesinde bir birey olduğunu, önceliklerinin olduğunu eğer kendi içindeki kargaşayı çözemez ise çevresine mutluluk veremeyeceğini yaşam yolculuğunda anlatmış.
Kitabı bir başucu kitabı kabul ettim ve belli bir süre sonra tekrar kaçırdığım bir şey var mı acaba diye okumayı düşünüyorum. Verilen bilgiler oldukça değerli. Bir kadın ile erkeğin duygusal anlamında kadın/erkek ilişkileri dışında da çok güzel fikir alışverişi yapabilecekleri, dost, arkadaşlık eğer isterlerse gerçekleştirebilecekleri çok güzel irdelenmiş.
Kitabı okurken ister istemez empati yapıyorsunuz. Mana ile yaşadığı tüm hisleri farkında olmadan yaşadım. Ben olsaydım böyle yapardım ama demek ki bu böyle davranmak yanlışmış dedim.
Mana bence çok şanslı bir bayan. Kitabın bana kattığı birçok ders var.Misyonu olan kitapları çok seviyorum. Bunları maddelemem gerekir ise;
1/Hayat sandığımız kadar uzun değil. Kalp kırmak için hele hiç uzun değil. Öfke duymak içinse kesinlikle çok kısa. Eğer bize birileri bizim hoşlanmadığımız şekilde davranıyorsa kesinlikle bu bizim hatamız. Bizde ki o bölümü temizlemediğimiz sürece olaylar, isimler değişecektir. Ama aynısına benzer korular yaşanacaktır.
2/Bir erkek ile bir bayan eğer isterse araya kadın/erkek ilişkileri girmeden de fikir alışverişi yapabilir.
3/Hayatımızdan çıkan kişilere kin, öfke duymak gereksizdir. Eğer her iki tarafta ister ise dost kalınabilir. Hele ki bu eski eş ise, ortada bir çocuk var ise kesinlikle dost kalınmalıdır. Ancak böyle sağlıklı bireyler yetiştirilebilir.
4/çevremizin bizi anlamasını istiyorsak ne istediğimizi ve sınırlarımızı çok iyi anlatmalıyız. Her birey kesinlikle mutlu, özgür olmayı hak eder.
5/Anne olmak, birey olduğunu unutmak demek değildir.
6/Hayatımızdaki karmaları, kargaşaları temizlediğimiz de yaşam hiç tahmin dahi etmediğimiz şekilde güzelleşecektir.
7/Hayatımıza yaşadığımız acıları bile kronikleştiren bizleriz. Acı çekmeyi seçersek acı çekeceğimiz kaçınılmazdır.
8/Yaşanılmış hiçbir ilişkiyi tekrarlamamız gerekiyor. Çünkü alacağımız dersi o kişiden almışızdır. Bu demek değildir ki o kişi ile düşman olalım. Aksine dost olabiliriz, ilişkinin rengini değiştirebiliriz. İllaki eskiden olduğu gibi yine eşimiz yada sevgilimiz olması gerekmiyor.

Kitabın isminde de yazdığı gibi FARKINA VAR kitabı farkında lığımızı eğer istersek yaşam yolculuğumuza farklı bir bakış açısı getirebileceğimizi ortaya koyuyor. Saatlerce kitap hakkında yazabilirim. Ama bence okuyun derim. İnsan ilişkileri zor gibi görünse de aslında çok kolay. Yeter ki içimizden taşan sevgiyi güzel olan her şeye kendimizi kapatmayalım.

Yaşam yolculuğuma çok şey katan bu kitabı yazdığınız için ve bana ulaştırdığınız için değerli insan, değerli yazar Şizen ERSOY’a çok teşekkür ediyorum. Yeni eserleriniz sevgiyle bekleniyor.


DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
266 syf.
·Beğendi·10/10
NİRENGİ * ŞİZEN ERSOY * CİNİUS YAYINLARI*
"Rüya zamanda her şey olabiliyor ama..." demiş küçük kız. "Şu anda bir rüya görmüyor olduğumuzu nereden bilelim?"
"Bak edepsize..." diye gülmüş teyze. "Şimdi sana bir çimdik atayım da gör bakalım rüyada mıyız? Gerçek mi?"
"Fark etmez." diye cevaplamış küçük kız.
"Rüyada da canımın yandığı çok oluyor. Elimi uzattığım şeylere dokunup, yağmurda ıslanıp düştüğümde dizimin acıdığı, hatta kanadığı oluyor. Ve olaylar geçmişten geleceğe sıralı olmadığı için nedenler ve sonuçlar da birbirini takip etmiyor.” (Sayfa 63)

İlahi Sabit bizim değişmeyen, sonsuzdaki aşk parçamızdır. Genellikle bir insana atfetsek de onu, bu insanın adı sabit değil konumu sabittir. Bazen bir sevgili, bazen bir yoldaş ya da başka başka formlarda çıkar karşımıza. Nirengi noktamızdır sabitimiz, bulunduğumuz yeri gösterir, kaybolmamamızı o sağlar rüyada.
Sonsuzun içinde döner dolanır buluşursun İlahi Sabit'le. Bilirsin, tanırsın, paralellerde, dünyada eşkerede, her nerede olursan ol, gördüğünde demirlenirsin.

KİTAP YORUMUM
Yazarımızın kalemi ile ilk kitabı FARKINA VAR isimli eseri ile tanımış gerçekten de kaleminde farklılık beni kendisine çekmişti. Hayatın anlamını sorgulayan ruh yolculuğunda tadına doyamadığım ilk eserinden sonra NİRENGİ ile tanıştık. :)
Rüya mı gerçek asıl olan yoksa hangisi rüya yaşadıklarımız derken kitabın içerisinde buldum kendimi. Korkularımızın bizleri yönlendirdiği yaşadıklarımızı farkında olmadan seçtiğimiz zaten bilinen bir şeydi. Yazarımızın kalemini sevmem de başka etken ise, sripütüel alanlara ilgi duymam ve bilinçaltına ve rüyaların şifalandığın da hayatımızı düzenleyecebileceğimize olan inancımdır.
Aslında hepimizin tek derdi var mutlu, sağlıklı olabilmek. Bunu nasıl yapmak istediğimiz önemli olan.
Belki de hepimiz hayatımız da olağandışı olaylar yaşıyor ve ya dile getiremiyoruz ya da anlamlandıramadığımız için analizini yapamıyoruz.
Yine Şifalanan hayatları okumayı seviyorum içim mutluluk ile doluyor. Mutluluğa götüren eserlerin beni de şifalandırdığını düşünüyorum.
Değerli yazarım Şizen ERSOY'a eserini bana okuma imkanı verdiği için teşekkür ediyor okurunuz olarak yeni eserleriniz de buluşmayı diliyorum.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

Yazarın biyografisi

Adı:
Şizen Ersoy
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.