Yazar
Skottie Young

Skottie Young

Yazar
Çizer
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
86 Kişi
160
Okunma
1
Beğeni
147
Gösterim
Unvan
Amerikalı İllustratör, Çocuk Kitabı Yazarı
Doğum
Fairbury, Illinois, ABD, 3 Nisan 1978
Yaşamı
Skottie Young, Amerikan çizgi roman sanatçısı, çocuk kitabı illüstratörü ve yazarıdır. En çok, Marvel Comics karakterleri, Eric Shanower'la birlikte L. Frank Baum'un Oz kitaplarının çizgi roman uyarlamaları ve Neil Gaiman'la birlikte romanlar dizisi ile tanınır.
⋆✰ Homosnapiens ✰⋆
I Hate Fairyland Book One'yi inceledi.
312 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Harika bir seriydi. Çizimler hem çok şirindi hem de Happy Tree Friends gibi kanlıydı. Karakter tasarımlarına bayıldım. Hikaye de bir o kadar ilginçti; Alice Harikalar Diyarında'ki gibi sihirli bir ülkeye çekilen küçük kız bir maceraya atılır ancak eve dönmek için gereken anahtarı bulamayan ana karakter uzun seneler geçmesine rağmen vücudu yaşlanmasa da zihnen delirmenin eşiğindedir. Neredeyse otuz yaşına basmış biri için sekiz yaşında bir bedene sahip olmak, sürekli şekerle beslenmek ve 'lanet olası' çocuk temalarının arasında kalmak korkunç olsa gerek. Ancak çizimler sizi şaşırtmasın, kesinlikle çocuk okuyucular için bir seri değil, içinde bol bol kan ve ölüm bulunuyor. Gerçekten de dört dörtlük, oldukça yaratıcı bir çizgi-romandı bence.
I Hate Fairyland Book One
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Bengü Balakkız
Periler Ülkesi'nden Nefret Ediyorum'u inceledi.
136 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Karakterimiz Gertrude küçük bir kız çocuğu. Sihirli, neşeli bir dünyaya gitmek istiyor. Şansına tuttuğu dilek gerçek oluyor ve Periler Ülkesine düşüyor. Buradan kurtulmak için büyük bir maceraya atılıyor. Gertrude'un değişimi muazzam :D Bir çizgi romanda bu kadar eğleneceğim aklıma gelmezdi. Okumaktan zevk alanlar kesinlikle Netflix'teki Disenchantment çizgi dizisini izlemeli. Luci ile Larry'nin benzerliği inanılmaz :D
Periler Ülkesi'nden Nefret Ediyorum
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
⋆✰ Homosnapiens ✰⋆
Bully Wars, Volume 1'i inceledi.
120 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ortaokulun en büyük kabadayısı Rufus liseye geçinde bir anda zorbalığa uğrayan kişi haline geliyor. Şimdi de, okul hiyerarşisinde eski yerini geri alabilmek için Zorba Savaşı'na katılan Rufus bir anlaşma karşılığında eski üç kurbanından yardım almaya karar veriyor. 90'lardan kalma çizgi-dizilerden çıkmış gibi görünen bu beş bölümlük seride genç yetişkinlerden çok gençler/çocuklar hedef alınmış. Mizahı bazı kişilere 'çocuksu' gelecektir kesinlikle ki ben sevdim. Özellikle 'Cesur Korkak Köpek' , 'Hey Arnold!' ve 'İnek ve Tavuk' gibi serilerin çizimlerini hatırlatan illüstrasyonlarına bayıldım. Boş zamanda okunabilecek kısa ama hoş bir seriydi.
Bully Wars, Volume 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
1