Sonya Mukherjee

Sonya Mukherjee

Yazar
7.9/10
8 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
10
Gösterim
Adı:
Sonya Mukherjee
Unvan:
Yazar
"Acınası, büyük, ıslak bir su birikintisiydim ve şimdi tek istediğim toprağın içine sızıp gözden kaybolmaktı."
Kendimizi görme biçimimiz diğer insanların gözlerinde gördüğümüz yansımadan değil, içimizden gelmeliydi.
Sonya Mukherjee
Sayfa 142 - Yabancı
Altı bin defa tamamen normal iki kız olduğumuzu söyleyebilirsin, bunu bir tekerleme gibi elinden geldiğince hızlı söyleyebilirsin, ve bunu bir tür duaymış gibi her akşam yatmadan önce tekrarlayabilirsin ama üzgünüm, hiçbiri bunu asla gerçek yapmayacak."
"Anne" dedim, "dünyanın en büyük ve en güzel transatlantiğinin şezlonglarını yeniden düzenliyorsun. Ama ben onları özellikle o şekilde sıraladım ve bu benim için gerçekten, gerçekten önemli. Bu yüzden lanet olasıca şezlonglarla uğraşma." Babam kahkaha attı ama annem kaşlarını çatıp başını iki yana salladı.  "Sen Titanik değilsin. Sen talihsiz bir sona mahkum değilsin."
"Ancak insanların gözlerine dikip bakmasına mahkumum,"   diye yanıt verdim.  "Ki bu durumda, kendi buzdağımız biziz. Ya da kendi buzdağımıza bağlıyız. Buzdağı bizim yapışık üçüzümüz"
..., tam şu anda bile bir başka büyük patlamanın kendi kural dizisiyle yeni, tam bir evren yaratarak bir yerde gerçekleşiyor olabileceği hakkında düşünmeye çalıştım. Ama tüm düşünebildiğim şuydu, Kız kardeşim kendi evrenimizin kurallarını bile öğrenemedi. Ve dünyamızı altüst etmek üzere.
Sonya Mukherjee
Sayfa 33 - Yabancı Yayınları
Kendimizi görme biçimimiz diğer insanların gözlerinde gördüğümüz yansımadan değil, İçimizden gelmeliydi.
Oysa bazen tüm sahip olduğumuz yansımalarmış gibi geliyordu. Onlar olmadan kendimizi asla göremezdik.
Sonya Mukherjee
Sayfa 142 - Clara
"Cidden, omurgasının bir kısmını kız kardeşiyle paylaşan bir kız için en iyi erkek arkadaşın kim olacağını düşünürsünüz? Dürüst olun.
Aynen."
264 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
İki tane kelebek. Ama aynı anda bir tane. Sadece kanatlarının biri bir. O zaman ayrı yönlere uçarbilirler mi? Bizim ikizler uçar. Sevgi ve hoşgörü onların en büyük destekçisi ise️.
Clara ve Hailey ikiz kardeşlerdir. Onları bağlayan uzuv gibi görünsede onları asıl bağlayan hep birbirlerinin yönelimlerine gösterdikleri saygıdır. Ama aileleri onları o kadar çok izole etmiştir ki bir gün farklı yerler, farklı okullar hayalleri kurarlar. Ve ikizlerin ayrı ayrı anlattığı macera başlar.
Kitap benim için ve bir çok kişi için ilham kaynağı olabilecek türden ve yüzünüzü gülümsetecek niteliktedir. Onların azmine hayran olmamak mümkün değil. Genç - Yetişkin seriden olan bu kitap bence herkese hitap ediyor. Keyifli okumalar dilerim.
264 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Yapışık ikizlerin neler yaşadığını, neler hissettiğini veya güvenli alanlarından çıkmak istediklerinde neler olabileceğini merak ediyor musunuz? Öyleyse doğru kitaptasınız, @yabanciyayinlari nın son güzelliği İkizler tam size göre. Clara ve Hailey adında yapışık ikizler olarak doğmuş ama karakter olarak çok farklı iki kızımız var kitapta. Farklı düşünceler ve farklı hayalleri var ama malum sebepten dolayı sadece birini gerçekleştirebiliyorlar. Clara kendi küçük yaşantısında kalmak, dikkatleri üzerine çekmemek ve sadece yıldızları araştırmak istiyor. Hailey’nin hayali ise dünyayı gezmek, en yetenekli sanatçılarla çalışmak ve gizemli çocuklarla dans edebilmek. Mezuniyetleri yaklaşırken her ikisi de kendi geleceği için bir adım atmak ve tek başına kim olduğunu bulmak zorunda ama işler hiç de tahmin ettikleri kadar kolay olmuyor. Kitapta da bu zorlu süreci okuyoruz, yaşadıkları hissettikleri okuyucuya o kadar güzel geçiyor ki onlarla yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Bu bağlamda yazarın dilini çok beğendim. Daha çok genç yetişkin kısıma hitap etse de her yaştan okuyucusu olabilecek bir kitap. Kısacası tavsiye ediyorum bu kitabı, mutlaka inceleyin. Mutlu akşamlar

Yazarın biyografisi

Adı:
Sonya Mukherjee
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.