Steve Peters

Steve Peters

Yazar
7.3/10
6 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
674
Gösterim
Adı:
Steve Peters
Tam adı:
Prof. / Dr. Steve Peters
Unvan:
İngiliz psikiyatr
Doğum:
1953
Bir yetişkin olarak dürtüsel, duygusal şempanzenizi yönetmeniz hayatta ne kadar başarılı olacağınızı etkileyen en büyük faktörlerden biridir.
Kim olduğunuzu anlamaya çalışmaya başlamadan önce, hayata ve insanlara dair mutlak değerlerinizin ne olduğunu bilmek çok önemlidir..
Eğer gecenin bir yarısında uyanırsanız tüm düşünce ve hisleriniz şempanzenizden geliyor olabilir ve bunlar sıklıkla rahatsız edici, yıkıcı ve tutarsızdırlar. Sabahleyin bu düşünce ve hislerden pişman olmanız olasıdır çünkü olaylara farklı bakacaksınızdır.
1.Kişiye neyi istediğinizi BEN kelimesini kullanarak söyleyin
2.Onlara bunun sizi nasıl hissettirdiğini söyleyin
3.Kişiye ne istediğinizi BEN kelimesini kullanarak söyleyin
368 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10
Çok değer verdiğim şuan iyi yerlerde olan bir hocamın tavsiyesi üzerine okudum bu kitabı iyi ki okumuşum diyorum. Bana kendi benliğimin farkına varmamı sağlayıp, hayatım için yaptığım yanlışları görmeme yardımcı oldu. Bizim modelimizde iç şempanze bizim iznimiz olmadan bizim için düşünen ve hareket eden beynin içindeki duygusal takımdır. Mantıklı takım ise gerçek kişidir yani sizsinizdir. Rasyonel, şefkatli ve insanidir içimizdeki insan. Bilgisayar referans için bakılan hafıza bankalarıdır. İçimizdeki Nasıl? Niçin? Neden? soruları için en güzel cevabı bize sunan etkili bir kişisel gelişim kitabı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Steve Peters
Tam adı:
Prof. / Dr. Steve Peters
Unvan:
İngiliz psikiyatr
Doğum:
1953

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.