Sue Hendra

Sue Hendra

Yazar
9.4/10
80 Kişi
·
236
Okunma
·
2
Beğeni
·
431
Gösterim
Adı:
Sue Hendra
Unvan:
İngiliz İllüstratör, Yazar
Doğum:
15 Ağustos 1973
Hendra, 1994'te Brighton Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra grafik tasarım teknolojisinde lisans derecesi aldı. Halen Brighton'da yaşıyor, sanat stüdyosunda çalışıyor.

Bloomsbury, Walker Books, Oxford University Press, Macmillan ve diğerleri için illüstratör olarak çalıştı. Hendra'nın Wanda adlı bir kızı var.
Bir kaç şey yolunda gitmedi diye pes etmemelisin. Lütfen umudunu kaybetme. Bazen başarmak için defalarca ama defalarca denemen gerekir.
Sue Hendra
Pearson Yayınevi
"Sebzecikler! Yepyeni icadımla tanışın: Renk-Emici-Ultra-5000!
Renklerinizle vedalaşmaya hazır mısınız?
Hah hah hah!"
Sue Hendra
Pearson Yayınları
32 syf.
·1 günde·10/10 puan
Bu kitapla ilgili incelemeyi aslında bir tavsiye olması için yazıyorum. Eğer çevrenizde Down Sendromlu olan bir çocuk varsa bu kitap ona çok şey katabilir. Down Sendromlu olan küçüklerimize dikkat geliştirme uygulamaları yaptırırıız. Örneğin bir kitaptaki tüm kedileri, köpekleri bulmasını isteriz, böylece dikkatlerini toplamayı öğrenir, günlük hayatlarında daha az zorlanırlar. Bu kitapta çok fazla balık resmi var, ayrıca balıklar renkli olduğu için renk çalışması da yapılabilir. İhtiyacı olan arkadaşlara bir fikir olması için yazdım. Umarım işinize yarar.

Okuyacak olanlara keyifli okumalar dilerim. :)
32 syf.
Sue Hendra çok özgün konularda yazan, çocuk dilini keşfetmiş ve didaktik dili olmayan bir yazar. Tüm bu özelliklerin çocuk kitabı yazarlarında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Ama Bu Balığın Parmakları Var kitabında da yine çok özgün bir şekilde yardımlaşma, fedakarlık, dostluk gibi konuları işliyor ve hayal gücünün uçsuz bucaksız etkisini kullanıyor. 3 yaş ve üzeri için eğlence ve kazanım dolu olacaktır. İyi okumalar :)
32 syf.
Küçükler için eğlenceli ve heyecan verici bir kitap. Bir süpermarkette gece vakti bezelyenin dolaptan kaçması ve onu durdurmaya çalışan Süper Patates'in maceralarının anlatan çok güzel bir eser. Seri şeklinde devam ediyor. Keyifli okumalar.
32 syf.
Süper Patates serisinin üçüncü kitabı olan Süper Patates 3 / Kaçak Bezelye'nin Dönüşü ile macera devam ediyor. Haydi çocuklar eğlenmeye devam. Keyifli okumalar.
kitaplar.29
kitaplar.29 Süper Patates 2 / Sebzelerin Gücü Adına!'ı inceledi.
32 syf.
Süper Patates serisi devam ediyor. Yine eğlenceli ve akıcı güzel bir çocuk kitabı. Ben bu tür kitapları özel olarak almıyorum. 5 yaşındaki oğlum kitapları çok seviyor. Bende ona kitaplar alıyorum. Okuyorum, hem eğleniyorum hem de eğlendiriyorum. Güzel bir şekilde, heyecan verici bir şekilde okuduğum zaman çok zevk alıyor. Ve bu okumalara ve kitaplara yorum yapmayı da ihmal etmiyor. Keyifli okumalar.
32 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Balon balığı Pufpuf yaptıkları gösterilerle balıkları çok eğlendirirdi, Fırfır gelene kadar tabi.
Fırfır diğer balıklardan biraz farklı. Bu farklılığı diğer balıklar arasında nasıl karşılanacak acaba?

Biz oğlumla yazarın kitaplarına bayılıyoruz, özgünlüğü, hikayesi, mesajı insanın gözüne sokma çabası olmadan çok çok eğlenceli olması ile süper ötesi.

Pearson Yayınları bebeklik ve okul öncesi çocuk kitapları deyince kaliteli yayınlarıyla akla ilk gelenlerden.

Daha detaylı bir kitap yorumu için blog yazıma da göz atabilirsiniz;
https://yenidogananne.blogspot.com/...ari-var-pearson.html
32 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Dikkat bu kitap içinde bolca sebze ve meyve barındırır!!!
Mesela küçükken bizim ufaklığa bu kitap sayesinde brokoli yedirmişliğim var. Brokolinin adı 'Endat' tı hatta. Yani 'imdat'. Çünkü tüm bu meyve ve sebzeler kaçak bezelyeden kaçarken imdat diyorlardı :)
Hatta evde patatese ve bezelyeye maske çizip, kitap kahramanlarımıza benzetip, oyun da oynamışlığımız var, gayet de eğlenceliydi :)
Bu seriyi sevmeyecek çocuk yoktur sanırım, bu kadar iddialıyım.
Eğer henüz Süper Patates ve Kaçak Bezelye ile tanışmadıysanız eğlenceyi kaçırıyorsunuz bizce ...
32 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bazı sebzelerin derin dondurucuda yaşamaları belki de çok gereklidir Mesela kaçak bezelyeler gibi. Çünkü bu munzur bezelyenin tüm sebzelere zararı dokunuyor. Herkes bu yapılanların kim tarafından olduğunu tahmin etmekte hiç zorlanmıyor. Ama iyi ki Süper Patates’imiz var. O bir kahraman. Kaçak Bezelye ile de ancak o başa çıkabilirdi zaten İşte gerçekten de bu kaçak bezelyenin yeri bir derin dondurucu
Bu seriye bir bulaşınca devamı gelsin isteyeceksiniz bence. Bir sürü bir sürü kitapları var. Şu an amazon.tr de %50 indirim ile satışta kitapları. Benden söylemesi. Hiç vakit kaybetmeden bu seri ile tanışın ve eğlenceye hazır olun derim.
Mutlu akşamlar
32 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Bir anne baba çocuklarına pesetmemeyi, hayal etmeyi, öğretmek istiyorsa, icatlarını yapmasını istiyorsa mükemmel bir hayal kitabı. Lütfen çocuklarınıza okutun.
32 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Süper Patates ve Kaçak Bezelye ile eğlenceye devam.
Serinin 5. kitabında sebze ve meyvelerimiz süpermarkette saklambaç oynamaya karar veriyorlar. Derken bir define haritası bulduklarında, definenin peşine düşmeye karar veriyorlar. Karşılarına çıkan tüm zorluklarla baş etseler de bataklıkta oldukça zorlanıyorlar. Defineye ulaşabilecekler mi acaba?

Sürpriz sonlu bu kitap serideki favorilerimizden.

Yazarın biyografisi

Adı:
Sue Hendra
Unvan:
İngiliz İllüstratör, Yazar
Doğum:
15 Ağustos 1973
Hendra, 1994'te Brighton Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra grafik tasarım teknolojisinde lisans derecesi aldı. Halen Brighton'da yaşıyor, sanat stüdyosunda çalışıyor.

Bloomsbury, Walker Books, Oxford University Press, Macmillan ve diğerleri için illüstratör olarak çalıştı. Hendra'nın Wanda adlı bir kızı var.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 236 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.