1000Kitap Logosu
Şükran Binark
Şükran Binark
Şükran Binark

Şükran Binark

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.3
18 Kişi
35
Okunma
4
Beğeni
122
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Çanakkale, Türkiye
Yaşamı
Çanakkale doğumlu. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimyagerlik Bölümü mezunu. Şehremini Anadolu Lisesinde kimya öğretmeni olarak görev yaptı. Kasım 2018'de Şule Yayınlarından Yılanlı Hamam kitabı çıktı.
Serkan
Yılanlı Hamam'ı inceledi.
159 syf.
·
10/10 puan
Ebeveynlerin çocuklarına hem okuyabileceği hem de okutabileceği sade, anlaşılır, öğretici bir hikaye kitabı. Yetişkinlerin okuduğunda çocukluk yıllarını anımsayacağı, yaptıkları yaramazlıkların akıllara geleceği; çocukların ise okuduklarında yeni şeyler öğreneceği, dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma, dayanışma, saygı, sevgi gibi temel değerlerimizi kavrayabileceği harika bir eser ortaya konmuş. Çocukların bilgi dağarcığını geliştirecek, çocuklar anlatılan kıssalarla yeni şeyler öğrenecek, çocuklarınıza kitap okuma alışkanlığı kazandırabilecek bir kitap. Ebeveynlerin çocuklarına okutmalarını kesinlikle tavsiye ederim. Bir gün bir baykuş gelir huzuruna ve sohbet etmeye başlarlar. Sohbet devam ederken Hz. Süleyman sorar. 'Niye harap yerlerde yaşarsın?' O da der ki: "Harap yerler Allah'ın mirasıdır, sahipsizdir. Ben insanların sahip olduğu yerlere konmam."
Yılanlı Hamam
8.2/10
· 34 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Ela
Yılanlı Hamam'ı inceledi.
159 syf.
·
Puan vermedi
Merhabaa arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim. . . Eğitici ve öğretici çok çok az kitap var malesef.Bu tarz kitap arıyorsanız kesinlikle tavsiyemdir. . . Hani o buram buram kokan anılar vardır ya mahalle anıları hani çıkarsız yalansız dostluklar işte bunları barındıran güzel bir kitap. . . Kahramanlarımız mahallenin yaramaz çocukları.. . . Kitap bölüm bölüm ayrılmış bu çok hoşuma gitti.Yazarımızın yalın bir anlatımı vArdı.Hem çocuklar hemde bizler keyifle okuyabileceğimiz güzel bir kitaptı.
Yılanlı Hamam
8.2/10
· 34 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Merve
Yılanlı Hamam'ı inceledi.
Herkesin çocukken mahalle de oynadığı arkadaş grubu vardır. Bu kitabı okurken eski günlerime gittim. Kahvaltımızı yapar yapmaz dışarı çıkar akşama kadar annelerimiz yada babalarımız çağırmadı sürece eve girmez, acıktığımızı hissetmez, akşam ezanı okununca koşa koşa gittiğimiz o sıcacık huzur dolu evlerimiz, mahallelerimizdir vardır. Bu kitapta öyle sıcacık hissettiren satırla doluydu. Okurken keyif aldığım bir kitaptı Ne kadar büyüsekte bir yanımız halâ çocuk olduğuna inanırım Kitabın konusundan bahsedeyim biraz .. Çoğunlukla her mahallede bulunan eski yapı olan, kimsenin girmediği, kullanılmayan yerler vardır. Bu kitapta ki yer ise yılanlı hamamdı. Mahalle diyorum, çocuk diyorum merak etmeden dururlar mı böyle bir yeri. Hayallerinde ki yaratıkları araştırmak uğruna çıktıkları bir macera ve ıhlamur ağacı altında yapılan toplantılar.. Çocuklar için eğitici ve öğretici olduğunu düşündüğüm bu kitap çok güzel ve sade bir üslup ile yazılmış. Bölümlere ayrılmış olması ve kısa tutulması da okuru sıkmayacağını düşünüyorum.
Yılanlı Hamam
8.2/10
· 34 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8