Şükran Onay

Şükran Onay

Editör
8.9/10
26 Kişi
·
53
Okunma
·
2
Beğeni
·
49
Gösterim
Adı:
Şükran Onay
Unvan:
Editör
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
90 syf.
·6 günde·Puan vermedi
P.İ.D.- Nehir Ünivar
.
Son derece akıcı ve sürükleyici bir kurgu ile yazılmış olan kitabımız psikolojik vakaların yaşadığı ruhsal çöküntülere neler hissettiklerinden tutunda düşüncelerine hâl hareket ve davranışlarına yansıyan etkilerini bir kurgu eşliğinde sıkılmadan aksine merak ederek ve heyecan duyarak öğrenmemizi sağlıyor. 88 sayfadan oluşan kitabımız her çevirdiğiniz sayfada sizi daha sabırsız ve daha meraklı olmaya sürüklüyor. Çerezlik dediğimiz kitaplar gibi hızla okunup bir çırpıda bitiyor. Tabi siz bitsin istemiyorsunuz oda başka :))
.
Çok severek çok beğenerek okuduğum bu güzel kitapla ve yazarımızın kalemiyle ilk kez tanışıyorum. Yanılmıyorsam yazarımızın da ilk kitabı ve buna rağmen böylesi akıcı, sürükleyici ve bilgi dolu olması beni hem şaşırttı hemde çok mutlu etti. O nedenle yazarımız Nehir Ünivar 'ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Kaleminiz daim okurunuz bol olsun..
.
#KitaptanAlıntı "Sanki sonu yokmuş gibi yaşarız bazı şeyleri, hiç bitmeyecekmiş gibi. Bizim için kötü veya iyi şeyleri. Sonsuzluk kavramı bazen korkutur bazen de güzel gelir, örneğin mutlu olduğumuz zamanlar hiç bitmesin isteriz. Ama mutsuz olduğumuz ya da acı çektiğimiz zamanların sonsuz olduğunu düşünmek bile tüyler ürpertiyor."
.
.
.
Psikolojinizin hep yerinde olduğu sağlıklı günler diliyorum.
.
.
.
.
.
.
#okudumbitti #neokudum #pid #tilkikitap #birpsikolojihikayesi #nehirünivar #okumak #kitapsever #kitapkurdu #kitaplakal #kitaptavsiyesi #kitapyorumu #kitaplarım #kitapönerisi #bookstagram #kitaptanalıntı #kitapkahve #önerikitap #tavsiyekitap #books
30 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Uzak diyarlarda, Gül Krallığı`nda, Gül Kral ve Gül Kraliçesi`nin altı tane birbirinden çalışkan Gül Kızları varmış.
Her bir Gül Kız, kendi rengindeki gül bahçelerinde çalışan çiftçilerle ilgileniyormuş,
Ama bir sorun varmış...
Altıncı Gül Kız olan Siyah Gül Kızın, siyah gülleri Gül Krallığı`nda yetişmiyormuş
Bunun için de siyah güllerin yetiştiği tek gezegen olan Dünya gezegenine giderek macerası başlamış..

2021'de okuduğum ilk kitap, kendi kitabım olsun :)

Hepinize keyifli okumalar :)
218 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Hayatın acı gerçeklerinin gözler önüne serildigi azmin ve başarının sırrı ve engelin gerçekten fiziksel olmaması kitaptaki kahramanımız Cafer küçücük bir çocuk iken kendine anlatılan denizden geleceğine inandığı Tulpar in peşine düşer. Denizde yaşanan fırtına sonrası anne ve babasını kaybeder. Umudunu asla kaybetmez kardeşi ona emenattir artık. Ama zorluklar peşini bırakmaz kardeşide onu terkeder. Cafer'i bekleyen zorluklar neler . Acı bir kaza sonucu iki bacak ve bir kolunu kaybeder. Ama sevdikleri ve dostları hayalleri sayesinde zoru başarır. Tavsiye ederim mutlaka okuyun derim.
140 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sırlarınızı bir bankaya yatırdığınızı düşünün, dinleyen taraftaysanız ne kadar keyifli olurdu değil mi?
Yazar ilk kitabı ile güzel değişikliklere imza atmış ve alışılmışın dışında farklı tarzda okumadı heyecanlı keyifli bir eser çıkarmış. Kitaba ait bir internet sitesi mevcut ve orada sırlarınızı emanet edebiliyorsunuz. Gayet güzel düşünülmüş bir ilginçlik.
Gelelim kitabın konusuna; Bayram amcanın bir görenin bir daha dönüp baktığı övülesi dükkanı baş karakterimizin dikkatini çeker. Orada bir işyeri açmayı planlar. Hayaller kurup herşeyi ince ayrıntısıyla düşünür ancak bir sorun vardır. Bayram amca kurumsal firmalar dışında kimseye kiralamak niyetinde değildir dükkanını. Bu durumda karakterimiz takıntı haline getirir ve dönerci olarak planladığı işyerini dükkanı elde edebilmek için banka olarak kiralar. Diğer bankalardan farkı vardır buranın sıradan bir yer değildir. Sırları emanet edebileceğimiz bir Sır Bankası’ dır burası. Sırlar kod adları ve fiş sırasına göre kaydedilir. İlk başlarda sıradan sırlar varken zamanla heyecan verici sırlar okumağa başlarsınız kitapta. Gerçek hayatta yaşamış insanlara atfedilmiş kısımlarda mevcut. Bankanın ünü arttıkça sırlarda artıyor ve beraberinde ağır sorumluluklar getiriyor.
Okurken heyecanınızı diri tutacak bir eser.
140 syf.
·1 günde·Puan vermedi
✔Dürüst ol, uyanık ol. Siyah varsa aklama! Vaktin varken mahvetme!
✔Yine ben ve yine farklı bir tarz
✔İsminden de anlaşılacağı gibi kitap sırları saklıyor. Bir delikanlı dükkan satın almak istiyor. Mahalleden Bayram amcanın dükkanı var ama sadece kurumsal firmalara kiralamak istiyor. Karakterimiz de orayı banka olarak kiralıyor ama ne iş yapacağını bilmiyor. Sonra Sır Bankası koyuyor adını. Başta talep olmasa da sonradan duyuluyor ismi.
✔Bankaya Şeyh'in oğlu, Mürit, Emekli Subaylar vb. bir sürü kişi geliyor. Bankada bilet ile işlem yapılıyor. Bu bilet numaraları ile de gerçek hayattaki bazı kişilere gönderme yapılmış. İlk başta herkesin ayrı ayrı sırlarının anlatılacağını sanmıştım ama düşündüğüm gibi olmadı. Olaylar bir bütün haline geldi ve banka sahibin başına olmadık şeyler geldi. Eee ne bu şeyler merak ettiniz mi?
✔Şeyh var, Mürit var hatta kopya veriyim Deccal bilem var. Bazı konular da eleştirilmiş sanırım Olayları okurken bu eleştirilere takılır mısınız bilmem ama ben çok da takılmadım hatta ülkemizde olmuş şeyler söylenmiş yalan da değil. Yazarımızın kalemine sağlık 🖋 Pandemi süreci güzel değerlendirilmiş Bir şey daha http://www.sirbankasi.com adresinden siz de sırlarınızı paylaşabilirsiniz
218 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10 puan
Güzeldi. Akıcıydı ama biraz fazla karamsardı. İnsanın içini açıtıyordu. Kitabınızı bir kaç bölüme bilseydiniz daha iyi olabilirdi. Başlangıçta olduğu gibi sonuna kadar bir umut vardı ama gerçekleşiyordu. Dünyanın hep acı gerçekleri ile yüzleşen bir kitaptı.
İkiyüzondört sayfadan oluşan romanımız Meryem ve Mustafa'nın denize balık için açılmaları ile başlıyor.
Ama o gün denizde hiç beklemedikleri şeyler olacaktır.
Kaçak yolcuları vardır. Zıpır Cafer küçük teknede bir kovalamaca ile Annesine yakalanır. .
Romanımız başladığı gibi sürükleyici bir şekilde devam ediyor
140 syf.
·10/10 puan
Daha önce hiç okumadığınız bir kurgu okumak istiyorsanız, merak nehrinde sürüklenip gitmek istiyorsanız Sır Bankası kitabını mutlaka okumalısınız. Hemen içeriğinden bahsedeceğim;

Karakterimiz okulunu bitirince mahallesinde bulunan Bayram Amca'nın boş dükkanına bir dönerci açmak istiyor fakat Bayram Amca kurumsal bir iş yeri açılmasını istiyor, dönerci dükkanını kabul etmiyor. Böyle olunca da karakterimizin aklına bir fikir geliyor. Bir banka açmak istiyor ama bu öyle sıradan bankalardan değil; insanların sırlarını yatırabileceği bir banka: Sır Bankası. Bayram Amca bunu kabul ediyor ve bizim maceramız başlıyor.. Önceleri sıradan insanların sıradan gibi görülen küçük sırlarını okuyoruz, fakat zaman geçtikçe; sayfaları çevirdikçe çok farklı karakterler, çok farklı sırlar okumaya başlıyoruz. Ve elbette bu sırlarla birlikte gelen ağır sorumluluklar.. Sırlar büyüyor, büyüyor ve kocaman sorunlar oluşturmaya başlıyor. Aşka, çıkmaz sokaklara ve Tanrı ile hesaplaşmaya hazır olun! Çünkü bütün bu sırlar beraberinde bunları getiriyor.

Çok akıcı, inanılmaz bir kurgu ve macera dolu bir roman. Ayrıca aynı isimli İnternet sitesi http://www.sirbankasi.com üzerinden siz de bir bilet alıp sırrınızı ister paylaşıma açık ister kapalı Sır Bankası'na yatırabiliyorsunuz. Kitabın içine gizlenmiş detayları da bu site üzerinden öğrenebiliyorsunuz.

Yeni bir kitap, yeni bir yazar. Mutlaka okuyun, sizde çok seveceksiniz.
140 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Merhaba,
Nasılsınız?
Bugün Aslıhan Türk moderatörlüğünde okuduğum, sevgili @huseyinturk.35 kaleminden #SırBankası kitabının yorumuyla geldim ❤🗝.
..
Baş karakterimiz beğendiği dükkanı kiralayıp bir dönerci dükkanı açmak ister. Ancak dükkan sahibi Bayram amca dükkanını kurumsal bir firmaya kiralamak ister. Baş karakterimiz düşünür, taşınır, bir dükkan açmaya karar verir. Bir banka açmaya karar verir. Hem de bir "Sır Bankası" açacaktır.
.
Bu bildiğiniz bir banka değildir. Kimseye itiraf edemeyeceğiniz itirafları gelip bu bankada güvenle anlatabilirsiniz. Kimi zaman bir aşk, kimi zaman bir yalanını itiraf edebilirsiniz.
.
İsimler gizlidir. Fiş numarasına göre kaydedilir. Ancak bu sırlar zamanla ağır gelmeye başlar. Tam bu noktada Yasin' in sır vermesiyle beraber kurulan dostluk herşeyi farklı yöne çevirir...
.
Yazarımızın ilk kitabı olmasıyla beraber kalemini çok sevdim. Farklı bir kurgu olmasına rağmen çok güzel ele alınmış.
.
Bir sır bankası olması konusunu merak etmeme sebep oldu. Kendimi o kişilerin yerine koydum. Acaba ben bu bankaya sır yatırır mıydım? Aslında güzel olabilirdi...
.
Yazarımızın başarılarının devamını diliyorum.
140 syf.
·1 günde·8/10 puan
Bugün konusu çok farklı olan bir kitapla geldim. Bir banka düşünün sırlarınızı söylüyorsunuz ve o sizin sırlarınızı saklıyor. Evet doğru okudunuz.O yüzden konusu ilgimi çekti. Peki gerçekten böyle bir banka olsaydı sırlarınızı bankaya yatırır mıydınız?
Başkasına anlatamadığınız, gizli kalmasını istediğiniz herşeyi işte bu bankaya yatırabiliyorsunuz.

Konusundan kısaca bahsedecek olursak,
Karakterimizin hayali Bayram amcadan dükkanını kiralayıp dönerci açmak. Gelin görün ki Bayram amcanın daha büyük hayalleri var. Dükkanını bir kuruma kiralamak. Ve bu karakterimize çok büyük bir ilham kaynağı oluyor. Bir banka açıyor. Peki bu banka nasıl bir banka olacak? Sırlar Bankası bu şekilde ortaya çıkıyor. Uzun zaman kimse sırrını bir bankaya yatırmak istemese de ilk fişi biri alıyor. Bu şekilde itiraflar başlıyor. Kimi aşkını kimi yalanlarını itiraf ediyor. Birgün çok önemli birinin oğlu olan Yasin 'in bankaya sırrını yatırması ve kurulan dostluk ile herşey çok farkı bir yöne gidiyor
174 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabın kapağını kapattığımda, ben mi kitabı bitirdim, kitap mı beni bitirdi anlayamadım. Yasemin'in hayat hikayesini sindirmek için derin derin nefesler aldım. Yazarımız karakterleri öyle güzel tasvir etmiş ki, ete kemiğe bürünmüş karşımdaydı sanki... Elimi uzatsam, omuzuna dokunsam, destek olsam ya dedim
.
Yasemin, ilgisiz annesi, asi kardeşi Mehmet ve şirkette çocuklarını etrafında isteyen babası arasında denge sağlamaya, mutlu ailesini bir arada tutmaya çalışıyorken bir yandan hayatının aşkı Kağan ile tutku dolu bir aşka yelken açmaya hazırlanıyordu. Peki, bir noktada elindeki hayatının kocaman bir yalan olduğunu anlarsa... kendisini bu kaosun içerisinden nasıl kurtaracak?
.
Peşinden gittiği ipuçlarını, bulduğu belgeleri okurken, kanınızın buz kestiğini hissedeceksiniz.. İnsanların ne kadar kötü olabileceğini hayretler içinde okuyacaksınız... Coğrafyamızda kadın olmanın, çocuk olmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha, en net haliyle anlayacaksınız..
.
Arkadaşlığı, dostluğu, aşkı, tutkuyu, aile olabilmeyi, mücadeleyi, hüznü sonuna kadar yaşayacağınız bu eser ilgililerine tavsiyemdir der hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim. Kitapla Kalın. Evde Kalın, sağlıkla kalın
Yazarımızı cesur kalemi için tebrik ederim kaleminiz daim okurunuz bol olsun inşallah

Yazarın biyografisi

Adı:
Şükran Onay
Unvan:
Editör

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 53 okur okudu.
  • 31 okur okuyacak.