1000Kitap Logosu
Şulamit Lapid

Şulamit Lapid

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.0
4 Kişi
5
Okunma
0
Beğeni
86
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
İsrail'in en başarılı yazarları arasında yer alan Lapid, İsrailli bir gazeteciyle evli ve üç çocuğu var. Yazın hayatına kısa hikâyelerle başlayan Lapid, tarihî romanlar yazdı.
Kemal Candaş
Beerşeba Muhabiri'yi inceledi.
261 syf.
·
31 günde
·
4/10 puan
Hayatımda okuduğum en vasat kitaplardan biriydi. Doğan Kitap bu çalışmayı Türkçe'ye çevirip yayınlamak konusunda neden mesai harcamış gerçekten anlamak mümkün değil. Kitabın anlatım dili fena değil ancak hikaye son derece sönük. Kaç sene önce okudum ve keyif almadım. Sonra bir daha okudum yine keyif almadım. Tatsız tuzsuz, herhangi bir yaratıcılık sunmayan. Sıradan bir hikayeyi yine olabildiğince sıradan bir şekilde anlatan bir yazar. Bilmiyorum bir şeyler yazacak yeteneğim olsa yazacak heyecan verici bir konu bulup, yine en heyecan verici şekilde yazmak için çabalardım. Bu kitap "eh işte" denecek bir konu bulunup oldukça vasat bir şekilde yazılmış. Elinize geçerse okumakla zaman kaybetmeyin.
Beerşeba Muhabiri
Okuyacaklarıma Ekle
ebru gürsoy
Beerşeba Muhabiri'yi inceledi.
261 syf.
·
7/10 puan
İlk defa bir İsrail polisiyesi okudum. Beğenmedim. Yazarı çok amatör buldum. Konu vasat, çeviriden midir bilemem cümleler düşük. Karmakarışık. Bir yargıcın karısı evindeki partide öldürülür. Genç bir gazeteci olayı polisten önce çözmeye çalışır. Ancak yargıç koca, piyanist sevgili, tefeci arkadaş, iş ortakları, evlerinin yapılmasını bekleyen herkesin şüpheli olduğu bu davada işin içinden çıkmak hiç kolay olmayacaktır.
Beerşeba Muhabiri
Okuyacaklarıma Ekle
10