Suna Okur

Suna Okur

Yazar
8.0/10
20 Kişi
·
67
Okunma
·
1
Beğeni
·
232
Gösterim
Adı:
Suna Okur
Unvan:
Türk Yazar
Okuyucularıma ilk önerim "Güzel konuşmak istiyorsanız önce çevrenizdeki seslere kulak veriniz; etrafı ve kendi sesinizi dinlemeyi öğreniniz." olacaktır.
Bilginlerin pir-i fanisi,Şah'ın kulağına eğilip:'Dünya tarihinin özeti şudur.' dedi.Doğdular. Acı,keder,hüzün ve elem ile birlikte lezzet,aşk ve mutluluğu yaşadılar.Ve öldüler.'''
320 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Lisede çok sevdiğim edebiyat hocamın tavsiyesi idi. Bize "bu kuralları öğrenin ileride nerede olacağınız belli olmaz, mahçup olmayın " demişti. Bunları bilmeden o tür meclislere gitmek gerçekten utandırıcı olurdu. Açıkçası bu kadar ayrıntılı kurallar olacağını düşünmemiştim. Herkesin nerede oturacağı çeşit çeşit çatallar, kaşıklar... Şöyle bir eleştiri de getirilebilir her şeyin bu derece keskin çizilmiş olması bir miktar şekilcilik gibi görünüyor. Öyle ki selamlaşma ile ilgili bölümde "açık alanda selam verme önceki gün hanıma aittir, bir beyefendi tanıdığı bir hanımla karşılaşınca o selam vermeden selam vermez, çünkü bir hanımefendi açık alanda bir beyefendi ile selamlaştığının görülmesini istemiyor olabilir..." bunu İhsan Şenocak ya da Nurettin Yıldız söylemiş olsa infial olur, gericiler olurdu oysa burda bir nezaket kuralı olarak sunuluyor.
aras
aras Diksiyon Güzel ve Etkili Konuşma Sanatı'ı inceledi.
248 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10 puan
bir öykü kadar akıcı, türkçe dersi kadar da sıkıcı. sürekli bir değişkenlik hâkim. sorunlardan bahsedip, sorunlara çözüm sunmayan kitaplardan değil. başında ufaktan sorunların ne olduğundan söz ediyor ve sonrasında zaman kaybetmeden sorunların çözümüne, pratiğe geçiş yapıyor yazar. acele etmeden ve uygulayarak okunduğu vakit, verim almamak kaçınılmaz.
Kader
Kader Diksiyon Güzel ve Etkili Konuşma Sanatı'ı inceledi.
Görülebilmek için konuşabilmek gerekir.Konuştuğumuz her şey dusuncelerimizdir.Dusuncelerimiz kadar varoluruz.Dusunduklerimiz karakterimizdir de aslında o yüzden konusabilmeli ve güzel konuştukça gorulmeliyiz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Suna Okur
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 67 okur okudu.
  • 12 okur okuyor.
  • 157 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.