Suzanne Young

Suzanne Young

Yazar
8.4/10
112 Kişi
·
238
Okunma
·
10
Beğeni
·
1.098
Gösterim
Adı:
Suzanne Young
Unvan:
Yazar
"James döndü ve bana baktı. “Bir daha seni öpmemeyi başara­mayacağım, biliyorsun değil mi?” dedi. “Hayatımın geri kalanında, sana baktığım her an, seni öpmek zorunda kalacağım."
"seni tanımıyorum"
"ve ben de seni tanımıyorum.O halde neden o gece , verandada , o ahmağın sana kötü davranmasına izin vermedim? O andan beri neden senin için endişeleniyorum? Bunu açıklayabilir misin bana"
400 syf.
Ya bu romana çok şey bekleyerek başladım yada bilmiyorum ben pek sevemedim, aslında güzel bir konusu vardı, farklı bir distopya romanı gibiydi fakat o güzelim kurgusunu aşk ile harcamış sanki yazar. Yaklaşık 90 sayfaya kadar zorlama ile okudum. 90 lardan sonra tam roman yeni başlıyor derken sonlara doğru yine sıkılmaya başladım, sonu biraz ilginç bitti onun hatırına ikinci kitabına başlıyorum. (Her iki kitabını da aynı zamanda almış bulunduğumdan değil yani :) ...)
Tamam çoğu kişiye göre güzel bir aşk romanı gibi gelebilir ama beni sıktı, ama gördüğüm kadarıyla Program uzun bir seri, umuyorum ikinci kitabından sonra isyan falan görebileceğiz...

Gençlik aşk birazda distopik romanları sevenler için harika bir kitap, bu tür romanları sevenler içi rahat okusunlar ben sevemesem de sizlerin seveceğine eminim, kitap kolay okunulan türde sürükleyici bir romandı, benim isyanım kitapta henüz isyan olmaması :)) , ben farklı bir şey umuyordum kitabı elime aldığımda.
400 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu kitaba büyük bir beklentiyle başlamıştım ve beklentimin üstünde çıktı.Kitabın konusunu instagram hesabımda bulabilirsiniz (Reklam değildir bir daha yazmaya üşendim xd insta:booklvy09).Kitapta çok duygu ikileminde kaldım.Öyle şeyler yaşandı ki üzülsem mi sinirlensem mi bilemedim.Ayrıca kitap destopya olarak geçiyor.İlk kitap için gayet güzeldi ikinci kitap umarım çok daha güzeldir.Gece gece düzgün anlatamadım anlayın bea xd
400 syf.
·6 günde·8/10
Kitap aslında şu dönemde tanıdık olduğumuz 'salgın' kavramını ele alıyor fakat bu bir virüs salgını değil, intihar salgını. Çok akıcı ilerledi ve okurken hiç sıkılmadım. Her an birisi Program'dan çıkagelip anılarımı silecekmiş gibi hissettim okuyan birçok kişi gibi. Anılarımın ve geçmişin değerini çok iyi anladım ama kitabın sonlarına doğru belki de 'o an'da kalmak daha iyidir diye düşünmedim değil... 2. kitaba başlamayı biraz bekleteceğim çünkü heyecanım iyice artsın istiyorum. (en fazla 2 gün dayanacağıma eminim ama denemekten zarar gelmez) Kitabı okumayı düşünüyorsanız hemen okuyun ve bana yazın konuşalım çünkü tek başıma düşünmek hiç eğlenceli değil:(
400 syf.
·Beğendi·10/10
Ba-yıl-dım. Cidden çok çok güzel bir kitaptı ve okurken inanılmaz keyif aldım. Kitabın konusu bence özgün ve yazarımız Suzanne Young bu hikayeyi çok iyi kullanarak ortaya güzel bir distopya koymuş. Kitaptaki dünya etkileyiciydi diyebilirim ve daha ilk sayfadan insanı içine alıyor ki sonraki sayfaları saymıyorum bile. Karakterlerin arasındaki aşk ve distopya ile uyumu çok iyidi bence. Kusur arıyorum ama kitapta kusur bulamıyorum. İnanılmaz sevdim ve o kadar akıcı ki elinden bırakamıyor insan.
400 syf.
·2 günde·8/10
Okuması fazlasıyla zevk veren akıcı bir kitaptı. Kurgusu en başta klişe olacak diye korkuyordum fakat ilerledikçe korkularımın yerini şaşkınlık aldı. 'Ana karaktere bu olamaz' dediğim her şey oldu.

Kitabı okurken sinir katsayım gittikçe arttı. Yaşanılan şeyler berbattı. Gençleri intihardan kurtarmaya çalışırken asıl onları intihara sürükleyen bir program oluşturan yetişkinler ve bunu sonuna kadar destekleyen ebeveynler.

İntihara kalkışmasınlar diye onlarda tüm anılarını almak birine yapılabilecek en korkunç şeylerden biri. Yaşamımız anılarımızdan oluşuyor ne de olsa. Tamam unutmak istediklerinizi unutuyorsunuz fakat sevdiğiniz kişiler? Onların gitmesi. Hayatınızda büyük bir kara delik oluşuyor resmen.

Betimlemeleri güzel, yalın ve akıcı bir kitaptı. Hiçbir karaktere güvenmeyin notu bırakarak herkesin okumasını öneririm.
400 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Doğrusunu söylemek gerekirse uzun zamandır bu kadar isyan ettiğim bir kitap okumamıştım. Duygu yüklü, gerilim dolu bir kitaptı. Kitabın akışı o kadar etkiliyor ki kendimi kaptırdım.

Konusu kısaca gençlerin intiharlar sonuçlanan psikolojik bir salgına yakalanması ve tedavi olarak anılarının silinmesi. Baş kahraman Sloane ve James in programla mücadelesini ve birbirlerine olan bağlarını anlatıyor.

Etkileyici ve sürükleyici. Bir süre sonra programın hedefi siz olacakmış gibi hissediyorsunuz. Ve macera başlasın.
352 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Program serisinin 2. Kitabı. Açıkçası çok severek okudum seriyi. Bir kaç basit gelen yeri dışında güzel bir kitaptı. Dram yönü daha ağır basıyordu. Sadece kitabın sonu aceleye gelmiş. Olaylar sonlanacak mı, acaba 3. Kitapta mı var diye düşünürken son bir kaç sayfada yazar her şeye nokta koydu. Açık uç bırakmaması güzeldi tabiki ama biraz daha yazmalıydı bence. Yine de tavsiye edeceğim bir seri.
400 syf.
·Puan vermedi
Kitabı sadece bir günde bitirdim, o derece hoş ve güzeldi. En başında nedensizve sıkıldığımı hissettim çünkü biraz yavaş ilerledi gibi ancak gerçekten de güzel devam etti. Oldukça başarılıydı ve kitabın kurgusu buraya kadarmış derken en sonunda da bununla sınırlı olmadığını gösterdi. Tavsiye ederim!
400 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Günlerden bir gün gençler birden bire intihar etmeye başlıyorlar. Bunun bir tür salgın olduğunu düşünen yetkililer buna çözüm üretmeye çalışıyorlar. Ve ortaya Program çıkıyor. Bazı pilot okullar seçiliyor ve gençler gozlemlenmeye depresyon belirtisi gösterenler ise hemen program'a alınmaya başlanıyor. Program'a hiçbiri girmek istemiyor çünkü hayatlarında önem verdikleri anılar siliniyor ve boş bir kabuk haline geliyorlar. Boş ama mutlu gençler.. Kızımız Sloane abisini bu salgında kaybetmiş. Abisinin en yakın arkadaşı ve kendisinin büyük aşkı James ile birbirlerini Program'dan uzak tutmaya ve korumaya söz veriyorlar. Ama salgın öyle güçlü ki. Bu sözlerini tutabilecekler mı acaba? Bize de James ve Sloane'nin Program ile mücadelesini okumak kalıyor. Beyinin unuttuğunu kalp hatırlar mı acaba?

Değişik bir kurgusu vardı bence. Daha önce türlü salgın konulu kitaplar okumama rağmen bu tarz bir konuyu ilk defa okudum. Doğal tepkilerimizin ve her gencin geçtiği ruhsal bunalımların hastalık olarak değerlendirilmesi ilginç buldum. Abisi için üzülmeye bile hakkının olmadığı bir dünyada bir kızın güçlü görünme çabaları ve sonucunda pes etmemesini okumak güzeldi.

Ben bu kitabı oldukça keyifli buldum. Bu benim için iyi çünkü seriyi komple aldım Ben ilişkilerin genelde ben okumaya başlatılan sonra oluşmasını severim bir hazır bir ilişkiye düşüyoruz direkt. Ama asla vıcık vıcık bir ergen aşkı okumuyoruz. Konunun içine bence güzel yayılmıştı. Bir tık daha salgının ayrıntılarını okumak isterdim. Bazı şeyler havada kalmıştı sanki ama diğer kitaplarda bunlarda yerine oturur diye düşünüyorum.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok ama çok güzeldi. Karakterleri, kurgusu, sonu... Devamını kesinlikle merakla bekliyorum!!
Konusu şöyle; Gençler arasında yaygın bir hastalık var. Bir anda depresyona giriyorlar ve intihar ediyorlar. Bu dünya genelinde yayınlınca, Amerika'da bunu engellemek amaçlı Program kuruluyor. Burada kişilerin hafızasını silip yeniden hayata dönmelerini sağlıyorlar.
Ana karakterimiz Sloane oldukça kararlı ve güçlüydü. James'le olan ilişkisi "vıcık vıcık" bir aşk hikayesinden oldukça uzaktı, zevkle okudum.
Kitap kesinlikle mükemmel. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Suzanne Young
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 238 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 168 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.