Suzanne Young

Suzanne Young

Yazar
8.5/10
49 Kişi
·
110
Okunma
·
6
Beğeni
·
799
Gösterim
"seni tanımıyorum"
"ve ben de seni tanımıyorum.O halde neden o gece , verandada , o ahmağın sana kötü davranmasına izin vermedim? O andan beri neden senin için endişeleniyorum? Bunu açıklayabilir misin bana"
"Gökyüzü bulutluydu ve bundan memnundum.Habis bir histi bu, ben mutsuzsam kimse mutlu olmasın tarzındaydı."
"Biz ikimiz konuşmamalıyız" dedim.
"Gerçekten mi? Pekala, eğer istersen seni gideceğin yere hiç konuşmadan bırakabilirim"
Onu seviyorsun. Hep onu sevdin. Ve onunla olmaman kafanı karıştırıyor. Sen onu hatırlamayabilirsin ama kalbin hatırlıyor.
Parmağımdaki pembe yüzüğü, bileğimdeki silinmekte olan yara izini bakıp gülümsedim ve bu noktaya gelmek için çok şey geçirdiğimi düşündüm. Ve asla geri dönmeyecektim.
"Senin yükseklik korkun olmalı Sloane, bu tür korkularının olması iyi değil.Bu sadece korktuğun şekilde ölme şansını arttırıyor; kendi kendine gerçekleşen kehanet.Bir kitapta okumuştum.Yükseklikten korkmaya devam edersen, muhtemelen bir yerden düşerek öleceksin."
400 syf.
·2 günde·4/10
Ya bu romana çok şey bekleyerek başladım yada bilmiyorum ben pek sevemedim, aslında güzel bir konusu vardı, farklı bir distopya romanı gibiydi fakat o güzelim kurgusunu aşk ile harcamış sanki yazar. Yaklaşık 90 sayfaya kadar zorlama ile okudum. 90 lardan sonra tam roman yeni başlıyor derken sonlara doğru yine sıkılmaya başladım, sonu biraz ilginç bitti onun hatırına ikinci kitabına başlıyorum. (Her iki kitabını da aynı zamanda almış bulunduğumdan değil yani :) ...)
Tamam çoğu kişiye göre güzel bir aşk romanı gibi gelebilir ama beni sıktı, ama gördüğüm kadarıyla Program uzun bir seri, umuyorum ikinci kitabından sonra isyan falan görebileceğiz...

Gençlik aşk birazda distopik romanları sevenler için harika bir kitap, bu tür romanları sevenler içi rahat okusunlar ben sevemesem de sizlerin seveceğine eminim, kitap kolay okunulan türde sürükleyici bir romandı, benim isyanım kitapta henüz isyan olmaması :)) , ben farklı bir şey umuyordum kitabı elime aldığımda.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Ba-yıl-dım. Cidden çok çok güzel bir kitaptı ve okurken inanılmaz keyif aldım. Kitabın konusu bence özgün ve yazarımız Suzanne Young bu hikayeyi çok iyi kullanarak ortaya güzel bir distopya koymuş. Kitaptaki dünya etkileyiciydi diyebilirim ve daha ilk sayfadan insanı içine alıyor ki sonraki sayfaları saymıyorum bile. Karakterlerin arasındaki aşk ve distopya ile uyumu çok iyidi bence. Kusur arıyorum ama kitapta kusur bulamıyorum. İnanılmaz sevdim ve o kadar akıcı ki elinden bırakamıyor insan.
352 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Program serisinin 2. Kitabı. Açıkçası çok severek okudum seriyi. Bir kaç basit gelen yeri dışında güzel bir kitaptı. Dram yönü daha ağır basıyordu. Sadece kitabın sonu aceleye gelmiş. Olaylar sonlanacak mı, acaba 3. Kitapta mı var diye düşünürken son bir kaç sayfada yazar her şeye nokta koydu. Açık uç bırakmaması güzeldi tabiki ama biraz daha yazmalıydı bence. Yine de tavsiye edeceğim bir seri.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap çok ama çok güzeldi. Karakterleri, kurgusu, sonu... Devamını kesinlikle merakla bekliyorum!!
Konusu şöyle; Gençler arasında yaygın bir hastalık var. Bir anda depresyona giriyorlar ve intihar ediyorlar. Bu dünya genelinde yayınlınca, Amerika'da bunu engellemek amaçlı Program kuruluyor. Burada kişilerin hafızasını silip yeniden hayata dönmelerini sağlıyorlar.
Ana karakterimiz Sloane oldukça kararlı ve güçlüydü. James'le olan ilişkisi "vıcık vıcık" bir aşk hikayesinden oldukça uzaktı, zevkle okudum.
Kitap kesinlikle mükemmel. Tavsiye ederim.
400 syf.
·5 günde·9/10
Program olay örgüsüyle seni içine alan bir kitap . Gerçekten oldukça akıcı ve sürükleyici. Okurken sizi yormuyor ve merak ettiriyor.
Kitapta biraz daha çarpıcı olayların olmasını isterdim. Çarpıcı derken mesala olaylar bilimsel verilere dayandırılabilirdi. Ayrıca belki yazar ikinci kitaba sakladı ama olması beklenen olaylar olmadı bazı şeyler tam açığa çıkmadan bitti kitap. Kitabı çok beğendim sıkılmadan okudum ama 'çok zekice işte bu' diyemedim.
Öğrendiğim kadarıyla serisi var, okuyacağımı düşünüyorum.
400 syf.
·10/10
Kitabın yarısından diğer iki kitabını da sipariş ettim ve buda demek oluyor ki kitap muazzam. Karakterler, bir anda değişen olaylar ürkütücü derecede gerçek gibiydi. Kurgu kendisine hayran bıraktı ve sayfaları nasıl çevirdiğimi anlayamadım bile. James karakterine bayıldım ve Sloane ile bağları harikaydı. Sloane her ne kadar bir ona bir buna gitse ve bu beni kriz etse de James’in onun için özel olduğunu biliyordum. Realm da aşırı tatlıydı ama her zaman gerçek aştan yanayım üzgünüm Realm ama forever James ve Sloane. -
352 syf.
·10/10
Program çok feci bir yerde bitmişti ve tedavi kesinlikle muazzamdı. Dallas’a başlarda uyuz olsam da sonrasında Realm’dan nefret ettirecek kadar sevdim diyebilirim. Cas ve Realm en illet olduğum karakterlerdi. Sloane ve onun saçma aşk üçgeninden hiç hoşalanmadım bir James bir Realm kimi sevdiğini bilmiyordu ve bu çok saçmaydı. En sevdiğim karakter James’ti ve onun gerçek aşkı. Seriye en kısa zamanda devam edeceğim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Suzanne Young
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 110 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.