Tahsin Akyıldız

Tahsin Akyıldız

Yazar
5.8/10
6 Kişi
·
29
Okunma
·
0
Beğeni
·
500
Gösterim
Adı:
Tahsin Akyıldız
Unvan:
Araştırmacı yazar
Öğrenme soyut bir olay değildir. Öğrenme tekrar veya yaşantı yoluyla davranışta ya da bilgi düzeyinde devamlı bir değişiklik meydana getirir.
İnsanın düşünme yeteneğinin bütünü "onun zekası" dır. Bu nedenle de stresten etkilenmek veya strese karşı koyabilmek önemli ölçüde yüksek bir zeka ile doğru orantılıdır.
İnsan beyni, dilin yaratıcı özellikleri göz önüne alınırsa, dili zahmetsizce öğrenen, üreten ve anlayabilen tek işlemcidir-Antuel,1999.
Genetiğimiz ve geçmiş yaşantılarımız belirlenmiş ve sabit olsa da, var olan potansiyeli en üst düzeyde geliştirme ve kullanabilme gücü bize aittir.
240 syf.
·78 günde·Beğendi·9/10
Kısa kısa ve gerçekten güzel ve kaliteli hikayeler içeren bir kitap. Kısa kısa hikayelerden oluştuğu için ben aklımda kalsın diye günde 1 hikaye okuyarak kitabı tamamladım. Tavsiye ederim.
240 syf.
Kişisel gelişim kitapları ve psikoloji kitapları okumayı seviyorum fakat baya bilimsel terimlerin içinde boğuldum kaldım.Ama illaki bitirmek için ısrarcı davrandım.Hatta psikolojide ders kitabına ilave olabilecek kitap niteliğinde bile olabilir düşüncesindeydim.Öğrenmek ve uygulamak için iyi bir kitaptı gerçekten.12.bölümündeki uyarıları hayatıma yansıtmayı düşünüyorum.
Doğru karar eşittir tecrübe.Peki tecrübe nedir?O da yanlış kararlar !

Yazarın biyografisi

Adı:
Tahsin Akyıldız
Unvan:
Araştırmacı yazar

Yazar istatistikleri

  • 29 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.