Tamer Aslan

Tamer Aslan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
okuyor-dolu
7
Okunma
v3_begen_dolu
0
Beğeni
goz
143
Gösterim
272 syf.
Gerçek bir hayat hikayesi olması,yakın tarihimiz ile ilgili siyasi bilgiler içermesi ilgi çekici olabilir ama daha profosyonel bir anlatım dili olabilirdi bana dili sıkıcı geldi.Ayrıca okudukça hapishanelerdeki uygulamaların insanlık dışı olması beni derinden yaraladı. Adaletin bir ayağının sakat olduğu bir yerde kim suçlu pekte fark etmiyor...
İşi Bittiyse Ölmeli İnsan
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Reklam
272 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
F tipini EliF e dönüştüren özgür Tutsaklar
Kitabın ismi "Sözün bittiği yer" mi olmalıydı yoksa “Özgür Tutsak" mı veya "Esaretin penceresinden" mi bilemem ama "İşi bittiyse ölmeli insan" olmamalıydı. Çünkü kitap nerdeyse 24 senenin 24 saati zindan duvarlarını özgürlük bahçesine dönüştüren, orada da mutlu olunabileceğini, sağlam ve dik durmanın mümkün olduğunu, ölümlere ve yoksunluklara rağmen bir çocuk saflığında yaşanılabilme iradesini bize gösteren ve öğreten özelde Tamer Aslan'ın genelde Yusuf yüzlerin hikayesini anlatır. Yani zindanda sözü hiç bitmeyenlerin öyküsünün derlendiği dışarıda sözü ve gönlü bitenlere bir buket hayat takdim edilmektedir. Bu kitapta yaşam var bu kitapta dostluk, bu kitapta direnme gücü var, bu kitapta hüzün... Özlem var bu kitapta, bu kitapta sitem. Bu kitapta şiir var, bu kitapta edebiyat... Sadelik var ve asalet. Mahrumiyet var bu kitapta ve paylaşım. Sevgi var bu kitapta ve yarenlik... Babalık duyguları, evlat özlemi, anadan ayrı düşmenin hasreti var. Ellerine dokunamadan yitip giden annelerin, evlatlarına doyamadan hayata gözünü yuman babaların kitabı.. Özlediğimiz, perçinlenmiş dostlukların kitabı bu kitap. Ayakta kalan ve direnen insanların kitabı... İstanbullunun, Batmanlının, Malatyalının, Rizelinin Artvinlinin Mardinlinin kitabı...İstanbul'un, Batman'ın, Bursa'nın, Bolu'nun, Bandırmanın, Balıkesir'in, Adıyaman'ın, Eskişehir'in, Kırşehir'in, Van'ın, Gebze'nin ve daha nice şehrin zindanında mangal gibi bir yürekle zorluklara karşı koyanların veya tutunamayanların ve yenik düşenlerin hikayesi. Kürdün, Türkün, Boşnak'ın, Çerkez'in, Arap'ın mahpusluk içinde aynı kaderi paylaşan ortak yaşam hikayesi. Bizim mahallenin özgür çocuklarının, esarete inat dört duvarda bile uçurtmalarını nasıl uçurabileceklerinin hikayesi... Yüreği ellerinde çocuk olanların hikayesi. Güzel insanların hikayesi. İçerdeki İçimizdekilerin hikayesi... İşi bittiği halde ölmeyenlerin hikayesi.. Tamer Aslanın kitabı... Esarete yenik düşmeyenlerin eseri.
İşi Bittiyse Ölmeli İnsan
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Ahmet
ucnokta_yatay-1
272 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
25 yıl cezaevinde kalan bir mahkumiyetin anıları
Kitap cezaevi anılarından oluşuyor. Sol kesimin tekelinde olan bu sahada farklı bir kitap. Bu sefer dindar insanların cezaevi yaşantısı anlatılıyor. Solcuların bu türden eserlerinde hep propaganda var. Bu eserde propaganda yapmak için insan feda edilmiyor. Mahkumların insanî yönünü ön plana çıkıyor. İç muhasebe ve ön yargılardan kurtuluş. İçerde bir Müslümanca yaşayışın mücadelesi. Yakalanma Hastanede yatış ve tedavi Anne ve babanın çaresizliği Sorgu Yarı ölü cezaevi önüne bırakılış Hayata dönüş Cezaevi yaşantısı İç muhasebe Ön yargılardan kurtuluş Mahkumların hayatı 25 yıl Ve Özgürlük Cümle yapılarında biraz sıkıntı olsa da. özünde iyi bir eser.
İşi Bittiyse Ölmeli İnsan
İşi Bittiyse Ölmeli İnsan
İşi Bittiyse Ölmeli İnsan
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.