1000Kitap Logosu
Tansel Baybara
Tansel Baybara
Tansel Baybara

Tansel Baybara

Yazar
Tasarımcı
BEĞEN
TAKİP ET
7.9
32 Kişi
68
Okunma
1
Beğeni
228
Gösterim
Unvan
Yazar, Tasarım Hikâyecisi
Yaşamı
Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldum. O dönemde bölümüm yayın grafiği ve reklam grafiği olarak ikiye ayrılıyordu. Ben reklam grafiğini tercih ettim ama meslek hayatımda daha çok yayın sektöründe çalıştım. Türkiye’de fazlasıyla ses getiren kitap, albüm, dergilerin kapak tasarımlarını yaptım. Mesleğime aşığım, dünyaya tekrar gelsem aynı okulu ve aynı mesleği seçerim. Bunun sebebi ise bir grafik sanatçısının insanlarla daha çok iletişim kurduğunu düşünmem. Çünkü insanlara ya bir şeyler anlatmaya çalışırsınız ya da o insanları birer marka haline getirirsiniz. Bunu yapmanız için de her mesleği her insanı her karakteri veya kimliği çok incelemeniz gerekir. Bazen bir müzisyen oluyorum, bazen bir doktor, bazen bir kimyacı… Bizi bize anlatan bir mesleğin parçasıyım.
Elif Kübra OĞUZ
Haydi Gel Vazgeçme'yi inceledi.
240 syf.
·
6/10 puan
kitap yorumu
Selam arkadaşlar Haydi gel vazgeçme @tanselbaybara . Kapak tasarımına , içindeki graffitilere bayıldığım için aldığım, fakat okuduğumda bana hafif gelip, okurken dinlendiren, dili akıcı, sade bir kişisel gelişim kitabıyla karşılaştım... Lakin gençlerin, yolun başındakilerin, kişisel gelişim severlerin seveceği başarılı bir eser. Kitapta Zamarott karakterinin 23 yaşında başlayıp 40 yaşında tamamladığı kendini , hayatı tanıma, sorgulama serüvenini aralara serpiştirilen güzel hikayelerle okuyoruz.. Kitap özellikle şunları vurguluyor; Kalbinin sesini dinlemekten, Kendinden, Sevmekten, sarılmaktan, Düşünmekten, sorgulamaktan, Arınmaktan, Hayal kurmaktan, Paylaşmaktan, affetmekten, Adaletten, aşktan, Affetmekten, Doğal olmaktan, renklerden vazgeçme!!!!
Haydi Gel Vazgeçme
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Umut özkan
Haydi Gel Vazgeçme'yi inceledi.
240 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Sanırım türlerinin arasında benim en sevdiğim oldu... kişisel gelişim gibi düşünmeyin sakın yoksa kimse 20 tl ye mutluluğun formülünü kimseye anlatmaz, bu kitap daha çok fatkındalık yaratıyor...
Haydi Gel Vazgeçme
OKUYACAKLARIMA EKLE
4