Teoman Hekimoğlu

Teoman Hekimoğlu

Yazar
6.4/10
9 Kişi
·
15
Okunma
·
4
Beğeni
·
1232
Gösterim
Adı:
Teoman Hekimoğlu
Unvan:
Yazar
Doğum:
Wuppertal, Almanya, 1974
“...giden değil, kalandır terk eden. Giden de bu yüzden gitmiştir zaten. Oysa bilmeliyiz kalanın kaçak, gidenin sadık olduğu bir aşktır bu. Kişiliğimizin kör noktası, göremediğimiz tarafı da işte bu.”
Teoman Hekimoğlu
Sayfa 69 - Pupa Yayınları
144 syf.
·3 günde·7/10
Geçmişten günümüze Türkiyede ve dünyada gerçekleşen önemli olayları, gelişmeleri, savaşları, hüzünleri, mutlulukları anlatan, Türkiyenin birbirinden güzel yerlerini, yörelerini sevgiliyi anlatır gibi anlatan, daha doğmamış çocuğun ağzından babaya ve babadan o doğmamış çocuğa yazılmış mektupları kaleme alan kendine has mizah anlayışıyla ve uslubuyla dikkat çeken çok farklı bir kitap olmuş. Yazarın eserinde kurduğu cümleler edebi özellikler taşıyan, vurguladığı anlam ve okuyucuya geçirdiği duygu bakımın güzel olmuş. Ancak çok fazla devrik cümle kullanmasından kaynaklı genel itibariyle anlatılan konunun anlam bütünlüğünü bozulmuş.
144 syf.
·4 günde·4/10
Teoman Hekimoğlu'nun düşünceleri ve hayata bakışını kaleme aldığı eserdir. Kitabı pek beğenmedim ama içinde dikkatimi çeken bazı sözleri oldu. Diğer kitaplara verilen ufak bir arada okunabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Teoman Hekimoğlu
Unvan:
Yazar
Doğum:
Wuppertal, Almanya, 1974

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 17 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.