Tim Vicary

Tim Vicary

Yazar
7.9/10
36 Kişi
·
121
Okunma
·
4
Beğeni
·
687
Gösterim
Adı:
Tim Vicary
Unvan:
İngiliz Öğretim Görevlisi, Yazar
Doğum:
Londra, Birleşik Krallık, 1949
İngiltere'nin kuzeyinde İngiliz kırsalında yaşıyorum ve kısa süre önce York üniversitesindeki Norveç Çalışma Merkezi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra emekli oldum. Norveç okulları için birkaç ders kitabı ve roman yazdım.
There are two ways of committing a crime. You can do it with your eyes open, or you can do it with your eyes closed. Not many of us intend to do wrong, but almost all of us close our eyes to certain kinds of crime.
Sometimes he makes things with his hands and gives them to the nurses, because they are kind to him. He remembers his mother, and he has a picture of her. She was beautiful and kind, he says. But he never sees her now. She gave him to Silcock a long time ago.
Tim Vicary
Sayfa 15 - Penguin Readers
“Think how many times the sun has gone down in the evenings. Ten billion times, maybe, a hundred billion? A hundred billion evenings as beautiful as this, but my father sat and watched maybe only a few hundred of them. We only live a short time, like birds, you know.”
There was a hole in the cloth in front of his eyes. He could see out of the hole but I could not see in.
Tim Vicary
Sayfa 8 - Penguin Readers
Lighthouses have sea all round them, don't they? he said. Nobody could look at me in a lighthouse, so I would be happy there. And blind people can see nothing, so they couldn't see me, couldn't they?
Tim Vicary
Sayfa 20 - Penguin Readers
56 syf.
·4 günde·9/10
İngilizce öğretmenimin önerisiyle okumuştum. İngilizce temel seviye için ideal bir kitap anlaşılır cümlelerin kullanıldığı bir kitap aynı zamanda etkileyici de ben hızımı alamayıp filmini de izlemiştim Anthony Hopkins'in gençlik zamanlarından bir filmdi, kitap da film de önerilir sevgili 1000K üyeleri:)
56 syf.
·2 günde·8/10
Kısa ve sürükleyici bir hikaye kitabı. Basit cümle yapısı sayesinde okunması oldukça kolay. İngilizce seviyeniz B1/B2 ise ve ingilizce pratik yapmak için kitap arayışındaysanız tavsiye ederim.
56 syf.
·Beğendi·10/10
Basit bir İngilizce'yle yazılmış güzel bir kitap. İngilizce öğrenmek isteyenler için çok ideal. Bu kadar basit bir dil kullanılmış olmasına rağmen, Joseph Merrick'in hikayesi sizi derinden etkileyecek. Kitap, yaşanmış bir öyküyü ele alıyor. Kendisine Fil Adam diye hitap edilen adamın hayatında nasıl zorluklar yaşadığını, küçük şeylerle nasıl mutlu olabildiğini görünce duygulanıyor insan
56 syf.
·43 günde·Puan vermedi
İngilizcemi geliştirmek için okuduğum kısa bir hikayeydi. Konusu basit fakat değişik. Okurken sıkılacağınızı düşünmüyorum. İngilizce'ye yeni başlayanlardansanız belki biraz zorlanabilirsiniz ama biraz bilginiz varsa rahatça okursunuz.
64 syf.
·7 günde·8/10
Kitap önceki okuduğum İngilizce kitaba göre daha zor anlaşılıyordu bence. Özellikle başları biraz zorluyordu anlamayı. Ama konuyu çözdüğünüzde gayet güzel bir şekilde ilerliyordu.

Hikayenin gerçek bir hikaye olması çok güzeldi. Bu yüzden çok hoşuma gitti. Ama asıl hoşuma giden sonuydu. Kitabı başladığımda sevemesem de sonu beni kendine aşık etti.

Eğer İngilizce kitap okumak istiyorsanız ve Stage 2 okuyacak düzeydeyseniz önerebileceğim kitaplardan biri Grace Darling.
72 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Think about that your daughter kidnaps by terrorists and you lost your leg in the bombing when you were protecting The queen. The terrorists want to justice but what kind of justice?
72 syf.
·5 günde·Puan vermedi
B1 B2 seviye olupta ingilizcesini geliştirmek isteyenler için gerçekten cok guzel ve anlaşılır bir kitap aynı şekilde konusu da öyle sıkmıyor. Tim Vicary'nin genellikle bütün kitapları anlattığım gibi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tim Vicary
Unvan:
İngiliz Öğretim Görevlisi, Yazar
Doğum:
Londra, Birleşik Krallık, 1949
İngiltere'nin kuzeyinde İngiliz kırsalında yaşıyorum ve kısa süre önce York üniversitesindeki Norveç Çalışma Merkezi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra emekli oldum. Norveç okulları için birkaç ders kitabı ve roman yazdım.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 121 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.