Ümit Alphan

Ümit Alphan

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
6
Gösterim
Bu fikri onaylarcasına birbirlerine bakıp sarıldılar. O sarılmanın arkasına yağan yaz yağmuru gibi ağlaştılar. Sonra durulup uzun bir konuşmanın ardından kendi kendilerine bir karar aldılar. Artık Esma kendi kızlarıydı ve ona kendi öz kızları gibi bakacaktılar.
️Ben bu hikayeyi birçok kez defalarca kendisinden dinlediğim için yazmam hiç mi hiç zor olmadı. Hem De büyükannemin yatağının başında beyazlaşmış pamuk saçlarını severken beni yaşlılıktan tanımayışına aldırmadan, başka biri gibi değişik bir isim ile çağırmayasına kadar defalarca dinledim.
128 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
️️ Bir kitap daha bitti. Çok ama çok hoşuma gitti keşke daha uzun olsaydı dedim. Farklı bir konusu güzel ve akıcı anlatımı var. Bir savaş ile dağılan ailesi Esma yıl bambaşka yerlere sürükler bitti gibi görülen yaşamı yeniden örülmüş ağlar gibi tekrar baslar. Tavsiye ederim. İyili okumuşum. Kitapla kalın.
128 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Gerçek olaydan aile mirası ve vasiyeti diyebileceğimiz Millî Mücadele dönemi yılları ve yaşanan saf temiz manevi derinliği olan aşkı konu alıyor. Çocuklarınıza güvenerek okutabileceğiniz duru akıcı günümüz Türkçesi ile yazılmış. Babaannelerde dedelerde olan hikayeler tükenmez umarım onlar toprağa girmeden değerli anılar kayda geçirilir eser olur.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.