Valeriy Sinelnikov

Valeriy Sinelnikov

Yazar
8.5/10
32 Kişi
·
62
Okunma
·
18
Beğeni
·
1093
Gösterim
Adı:
Valeriy Sinelnikov
Doğum:
21 Kasım 1966
358 syf.
Kitabın yazarı Valeriy Sinelnikov, psikoterapist, psikolog ve homeopat doktor olarak tanınıyor. Kitap beş bölümden oluşuyor. Birinci bölümde insanın çevresini nasıl algıladığı ve yarattığı, ikinci bölümde insanların hastalıkları nasıl yarattığı, üçüncü bölümde hastalıkların oluşumunda etkili olan negatif düşünceler, dördüncü bölümde hastalığa yol açan negatif düşüncelerin nasıl pozitife dönüştürüleceği ve beşinci bölümde de hastalıklar ve hastalıkların muhtemel ortaya çıkma nedenleri verilmiş.

Kitapta genel olarak, yaşadığımız ortamı kendimizin oluşturduğu ve bunun sorumluluğunu kabul etmemizin gerektiği, gerçek dünya ile bizim yarattığımız dünya arasında farklar olduğu, yaşamımızı kendimiz oluşturduğumuz için hastalıklarımızı ve diğer sorunlarımızı da bizim yaratmış olduğumuz dolayısıyla bunları değiştirmenin de yine bizim elimizde olduğu anlatılıyor. Bu değişimi gerçekleştirmek için de problemlerin ya da hastalıkların nedenlerini ortaya çıkararak onları pozitif duygu ve düşüncelerle değiştirmek gerekiyor. Valeriy Sinelnikov’un bu konudaki önerisi de Nöro Linguistik Programlama (NLP) daha anlaşılır bir deyişle bilinçaltının programlanması. Bu uygulamanın nasıl yapılacağıyla ilgili bilgi kitapta detaylı olarak verilmiş.

Kitapta pek çok hastalığın bilinçaltından kaynaklanan oluşum nedenleri açıklanmış. Bunlardan biri de toplumda yaygın olarak görülen ve Rogojin ile benim de muzdarip olduğumuz Hipertansiyon. Örnek olması açısından Hipertansiyonla ilgili kitaptaki bilgileri vermek istiyorum. Valeriy Sinelnikov’ a göre kan basıncı insanın karakter ve aktiflik seviyesini, farklı olaylara, yaşam yolundaki engellere onun tutumunu yansıtır. Hipertansiyon bir hastalık değil olaylara karşı gösterilen bir tepkidir. Kan basıncını yükselten insanlar, genellikle uzun süre korku, güvensizlik yaşayıp bunların oluşturduğu gerginlikle mücadele eden insanlardır. Hipertansiyon genellikle erkelerde görülür, çünkü erkeler gerçek duygularını bastırmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Dışa karşı soğukkanlı görünmenin arkasında saldırgan düşünceler saklanır. Bu düşünceler de içeriden basınç yaparak hipertansiyona yol açar.

Hastalıklara ve yaşadığımız sorunlara karşı farklı çözüm önerileri getiren bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Herkese bolca okumalı ve sağlıklı günler...
88 syf.
·Puan vermedi
"Ne ısterseniz o olur, eğer birşey olmamışsa onu yeterki kadar istememişsinizdir"

Gerçeklerden esinlenerek oluşması etkileyici. Herkesin kendinden parça bulması mümkün cünkü hemen hemen hepimizin degiştirmek istedigi en az bir sey vardır. Bilinçaltını düzenlereyerek istediğinize ulaşmanın oldukça kolay olduğunu gosteriyor.
136 syf.
·Puan vermedi
"Evrene pozitif enerji göndersem de olmuyor,dua ediyorum olmuyor vs diye iç çekenlerin niyetlerindeki gücü ve derinlerinde yatanı-sebepleri en iyi şekilde kavrayabilmesi için müthiş bir kitap. Niyetin olmadı çünkü... "
Oxşar oxşari cəzb edir.
Zahir daxili əks etdirir...

Düşüncən hara - enerjin ora,
Enerjin hara -qaninda ora


Yol 1000 dənə olsa da, hər şey ilk addımla başlayır...
358 syf.
Bu kitap herkesin elinde olmalı. Işim geregi bildiğim birsey var "insan bir anda şeker hastası yada grip olmaz" Hastalıkların altında yatan travmalar, hastalığı destekleyen duygu ve düşünceler hangi patojenleri aktif eder yada hangi organı tutuyorsa onun rezonansını bozar buna bakarım seanslarımda. Hastalığını Sev kitabı bana yepyeni bir bakış açısı kattı. Bir insan, bir kadın, bir eş, bir anne ve bir terapist olarak nelere özen göstermem gerek ve zamanında kendi yaşamımda nelerin üzerini örtmüşüm bunlarla yüzleştirdi. Bugün bitti kitabım ve şimdi yazarın Niyetin Gücü kitabına başlıyorum. Bu kitabı kütüphanenize ekleyin lütfen
136 syf.
·1 günde·6/10
Niyet etmenin bilinç altı ve bilinç üstü ilişkisini okurun önüne koymakta. Çoğu zaman farkında olmadığımız niyet kavramının aslında ne kadar derin, ne kadar güçlü olduğunu ve derinliğini kavradığımızda bizi ne kadar ileri taşıyabileceğini anlıyorsunuz okudukça. Psikolog olan yazarın kitabı bu konulara ilgisi olan okurlara yeni farkındalıklar kazandırabilir.
136 syf.
Niyet ederiz, dua ederiz ama olmaz. "Nerede hata yaptım, tanri beni duymuyor, sistemin bana garezi var..." gibi milyon sitem savururuz aleme.

Bu kitap insana kendini, sahip olduğu gücü ve dünyayı hissettiren ve bu yaşamda dengeyi yakalayabilmenin anahtarını anlatan bir kitap.
358 syf.
"Pembe fili düşünme" cümlesini okumak; aynı anda bir eli sıcak su kovasına diğerini soğuk su kovasına sokmaktan daha karmaşıklaştırıyor beyni
Bilinç altı kainatın kara deliği gibi adeta

Yazarın biyografisi

Adı:
Valeriy Sinelnikov
Doğum:
21 Kasım 1966

Yazar istatistikleri

  • 18 okur beğendi.
  • 62 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 89 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.