Wellinton Alves

Wellinton Alves

YazarÇizer
6.3/10
3 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
Wellinton Alves
Unvan:
Çizgi Romancı
Doğum:
Brezilya
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
70 syf.
·8/10
Bu çizgi roman belki de MCU Infinity Comics serisinde belki de en sevdiğim çizgi roman olabilir. Hikayeyi filmle bağdaştırma şekillerine, çizimlere kesinlikle bayıldığımı söyleyebilirim.

[SPOILER ALERT!!!]

Captain America: Winter Soldier'da Hdyra'nın tarihe karışmadığını ve S.H.I.E.L.D.'in içinde gizlice aktif olduğunu görmüştük ve Avengers: Age of Ultron'da da Sokovia'da insanların üzerinde deneyler yaptığını görmüştük. Bu çizgi roman aradaki kayıp zamanda tam olarak neler olduğunu anlatıyor.

Hydra'nın neden Sokovia'yı seçtiği, S.H.I.E.L.D. Ajanlarının Hydra ile nasıl ilişkilerinin olduğu gibi ayrıntılar filmde yer almamıştı ama çizgi romanda açığı kapatıyorlar.

En önemlisi filmde Maximoff ikizlerin güçlerini kazanmalarının sonrasını izlemiştik ancak çizgi romanda nasıl deney için seçildiklerinden başlayarak anlatıyor. Bir Scarlet Witch hayranı olarak çizgi romanı beğenmemin en büyük sebebi kesinlikle buydu.

Çizgi roman, adı 'prelude' olup da 'prelude' kalıbına tam anlamıyla uyan MCU'daki nadir çizgi romanlardan biri. Beğenmek için bir sebep daha.
55 syf.
·5/10
Marvel'ın Robin Hood'u: Scott Lang.

Çizgi roman 'prelude' olarak adlandırılmamış olmasına rağmen tam olarak bir 'prelude'ün olması gerektiği şekilde hazırlanmış.

Ant-Man filmi Scott Lang'in hapishaneden çıkışı ile başlıyor, bu çizgi romansa nasıl hapse düştüğü ile ilgili. Yani çizgi roman filmden 7-8 yıl öncesinde geçiyor.

Hikayeyi bağladıkları yeri ve çizimleri aslında çok beğendim ama çizgi roman 55 sayfadan oluşmasına rağmen bu 55 sayfanın en az 25'i tekrar eden çizimlerden oluşuyordu. Sürekli aynı çizimleri görmek cidden can sıkıcıydı.

Filmi izleyenler için güzel bir 'flashback' olur diye düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Wellinton Alves
Unvan:
Çizgi Romancı
Doğum:
Brezilya

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.