Willam Fairy Tales

Willam Fairy Tales

Yazar
7.7/10
6 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
11
Gösterim
176 syf.
·Beğendi·7/10
Kore Masalları birbirinden güzel 24 masaldan oluşuyordu. Kore kültürünü, onların önemli figürleri olan hayvanları, yaşayışlarını ve kültürlerini masallar ile öğrenmek farklı bir deneyim oldu. Benim gibi masal seviyorsanız okuyun tavsiyemdir.
176 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
"Maya Kitap'ın Yer Ertekileri serisinde Norveç'ten Sabah Işığı'nın Ülkesi olan Kore Yarımadası'na yolculuk ettim. Bu yolculukta %5 sıkıcılık eşlik etti. Çünkü barbar adalılar gördükleri komşu ve akrabaları olan Japonlar'dan çok etkilenmişlerdi. Belki de onlara barbar demesinin nedeni Japonlar'ın onların yarımadasını işgal ettiklerinden kaynaklıyordu. Edebiyat denilen unsur, Japonlar ve Koreliler'i birbirine yaklaştırmışlar. Hatta iki akraba ulus, diğer akraba uluslarına da örnek teşkil edebilirler. Ertekileri akıcı ve sürükleyici oldukları Kore yarımadasında tarih bir yolculuk yaptığımı his ettim. En sevdiğim erteki de Çanın Sesi ertekisidir. Bu erteki içimizi burkutsa da Tanrı'nın insanlara armağan ettiği bebekleri, cansız nesneler için kurban etmeyeceğimizi öğretti. Ormancı ve Dağ İrşileri ertekisi biraz Uraşima Taro'nun erteğine benziyordu. Uzun lafın kısası şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum..."

#BetikEli #KoreErtekileri #Tokgabi #Chosen #HapşıranUzuhTaşsın #TiginSandalağacı #Kija #KeelWee #KurbağaTigin #ÇanSesi #Maya Kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Willam Fairy Tales

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.