Yasin Şeref Asil

Yasin Şeref Asil

Yazar
7.9/10
37 Kişi
·
128
Okunma
·
1
Beğeni
·
162
Gösterim
Adı:
Yasin Şeref Asil
Unvan:
Yazar
Palmiye ağacı için dünyanın en güçlü ağacı olduğu söylenebilir. Çünkü çok sayıda ağacı kökünden söküp savuran tropikal fırtınalar karşısında esnerler ama kırılmaz ve savrulmazlar.
Soul müziğin kurucusu ve en önemli temsilcisi Ray Charles,..bir kaza sonucu kardeşinin ölümüne tanık
olduktan kısa bir süre sonra kör oldu.
Görme duyusunu tamamen yitirdiğinde henüz yedi
yaşındaydı.
112 syf.
Kitap, Kur'an-ı Kerim 'de adı geçen 28 Peygamberin hayatını anlatmaktadır.
İsmen duyduğumuz ama Hayatı hakkında bilmediğim peygamberler varmış.

Daha önceden bilgi sahibi olduğum Peygamberlerdir:
Hz.Adem(a.s), Hz.İbrahim (a.s.),Hz.İsmail(a.s.), Hz.İshak(a.s.), Hz.Musa(a.s.),Hz.Harun(a.s.),Hz.Nuh(a.s.), Hz.Yusuf(a.s.),Hz.Süleyman(a.s.) Hz.Salih(a.s.),Hz.İsa(a.s.),Hz.Hud(a.s.),Hz.Eyyûb(a.s.),Hz.Yunus(a.s.),Hz.Lût(a.s.),Hz.Yakup(a.s.),Hz.Davût(a.s.),Hz.Lokman(a.s.),
Hz.Muhammed(s.a.v).

Hayatı hakkında yeni bilgi sahibi olduğum Peygamberler:
Hz.Zulkarneyn(a.s.),Hz.ilyas(a.s.),Hz.Üzeyr
(a.s.), Hz. Şit(a.s.), Hz.Zülkifl(a.s.),Hz.Zekeriyya(a.s.)Hz.İdris(a.s.), Hz.Yahya(a.s.),Hz.Şuayb(a.s).

Hz. Zülkarneyn(a.s.) 'ın hakkında öğrendiğim bilgiye göre bir kavmin isteği üzerine Ye'cûc ve Me'cûc kavminin insanlara zarar vermemeleri için taş ve demirden bir set yaptığı ve böylece Ye'cûc ve Me'cûc' u hapsettiği bir rivayete göre de bu dilekte bulunan kavim Türklermiş.Bu set şimdiki Cin Seddi değildir. Ye'cûc ve Me'cûc kavimleri bu Seddi kıyamete yakın delecekler. Asya ve Avrupa'ya kıtalarına hâkim olmuş. Aynı zamanda İskender isimli olduğu için tarihte geçen İskender isimli birçok hükümdarın Hz. Zülkarneyn'in olduğu itiraf edilmiş.
Diğer Peygamberler hakkında bilgi sahibi olmak için kitabı okuyabilirsiniz.

Anlatımı basit ama okuru sıkmayacak şekilde kaleme almış yazar.
112 syf.
·4 günde·5/10
Kitap genel olarak adındanda anlaşılacağı gibi öğüt verici ışık tutuyor bizlere.Birçok ders çıkarabileceğimiz ,kendimizi bulabileceğimiz yada tamda beni anlatıyor diyebileceğimiz hikayelerden bahsedilmiş kısaca.

''Bu seçim oyununda vazgeçtiğiniz şey, seçtiğiniz şeyden daha değerliyse pişmanlık kaçınılmazdır.Ama neyin değerli olduğu kararı da yine size aittir.Her seçim bir kaybediştir!Her tercih bir
vazgeçiştir çünkü...''
111 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Dikkat spoiler içerir.
Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan yıkılışına kadar tahta çıkan 36 padişahı ve döneminde yaşanan olayların anlatıldığı bir tarihi kitap. Genel olarak ortaokul ve lisede bize öğretilen tarih kitaplarındaki bilgiler verilse ve doğruluğu kesim olmayan bazı rivayetlere fazlaca yer verse de Osmanlı hakkında en azından giriş seviyesinde bilgi edinmek isteyenlerin okuyabileceği kısa bir kitap olmuş. Ayrıca Osmanlı'da ilk ne, ne zaman olmuş gibi bir bölüm de hazırlanmış ve Valide Sultanlar hakkında da bilgi verilmiş.
112 syf.
Kısa kısa başarı hikayeleri ile okudukça hayrete düşüren bir kitaptı. Yazar ünlü insanlarin hikayelerinden tut anonimlere kadar bütün hikayelerde başarının sonuç odaklı bir durum değil, bir yol ve serüven olduğunu anlatmak istemiş. İçeriği baya beğendim. Birbirinden farklı kişilikler ve durumlar bulunup yazılmış. İçerik yoğundu. Okumanızı öneririm.
112 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Birçok bilinen öykülerin derlendigi ve sonlarına can alıcı cümlelerin konulduğu ve birçok insanın hayatının zorluklara rağmen bu zorlukların insanı yildirmayip tam tersine nasıl güçlendirip neler başardığını ve basarabilecegini anlatan bir kitap. Gerçek öyküler arasında Esra gülmez adlı soydasımı görmek beni mutlu etti.
112 syf.
Birbirinden ilginç başarı hikayelerinden oluşan bu kitapta, Stephen Hawking’in söylediği söz çok hoşuma gitti:”İnsanlara, ruhları engelli olmadıkça fiziksel engellerin onları durdurmayacağını göstermek istiyorum.” diyor. En büyük engel zihnimiz.
112 syf.
·Beğendi·8/10
Gayet güzel kısa öykülerin bir araya toplandığı şirin bir kitap olmuş. Bazı öyküleri daha önceden okumuştum. Öykülerin tümünü sevdim ve tavsiye ederim. Çerezlik bir kitaptı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasin Şeref Asil
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 128 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.