Yasin Şeref Asil

Yasin Şeref Asil

Yazar
6.4/10
5 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
50
Gösterim
' Hak ile batılın amansız savaşı. Bütün Peygamberlerin birbirlerine miras bıraktıkları tevhit mücadelesi...'
Azası kesik siyahî bir köle başınıza amir olarak tayin edilse, sizi Allah'ın kitabı ile idare ederse, onu dinleyiniz ve itaat ediniz ( veda hutbesi)
Kitap, Kur'an-ı Kerim 'de adı geçen 28 Peygamberin hayatını anlatmaktadır.
İsmen duyduğumuz ama Hayatı hakkında bilmediğim peygamberler varmış.

Daha önceden bilgi sahibi olduğum Peygamberlerdir:
Hz.Adem(a.s), Hz.İbrahim (a.s.),Hz.İsmail(a.s.), Hz.İshak(a.s.), Hz.Musa(a.s.),Hz.Harun(a.s.),Hz.Nuh(a.s.), Hz.Yusuf(a.s.),Hz.Süleyman(a.s.) Hz.Salih(a.s.),Hz.İsa(a.s.),Hz.Hud(a.s.),Hz.Eyyûb(a.s.),Hz.Yunus(a.s.),Hz.Lût(a.s.),Hz.Yakup(a.s.),Hz.Davût(a.s.),Hz.Lokman(a.s.),
Hz.Muhammed(s.a.v).

Hayatı hakkında yeni bilgi sahibi olduğum Peygamberler:
Hz.Zulkarneyn(a.s.),Hz.ilyas(a.s.),Hz.Üzeyr
(a.s.), Hz. Şit(a.s.), Hz.Zülkifl(a.s.),Hz.Zekeriyya(a.s.)Hz.İdris(a.s.), Hz.Yahya(a.s.),Hz.Şuayb(a.s).

Hz. Zülkarneyn(a.s.) 'ın hakkında öğrendiğim bilgiye göre bir kavmin isteği üzerine Ye'cûc ve Me'cûc kavminin insanlara zarar vermemeleri için taş ve demirden bir set yaptığı ve böylece Ye'cûc ve Me'cûc' u hapsettiği bir rivayete göre de bu dilekte bulunan kavim Türklermiş.Bu set şimdiki Cin Seddi değildir. Ye'cûc ve Me'cûc kavimleri bu Seddi kıyamete yakın delecekler. Asya ve Avrupa'ya kıtalarına hâkim olmuş. Aynı zamanda İskender isimli olduğu için tarihte geçen İskender isimli birçok hükümdarın Hz. Zülkarneyn'in olduğu itiraf edilmiş.
Diğer Peygamberler hakkında bilgi sahibi olmak için kitabı okuyabilirsiniz.

Anlatımı basit ama okuru sıkmayacak şekilde kaleme almış yazar.
Dikkat spoiler içerir.
Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan yıkılışına kadar tahta çıkan 36 padişahı ve döneminde yaşanan olayların anlatıldığı bir tarihi kitap. Genel olarak ortaokul ve lisede bize öğretilen tarih kitaplarındaki bilgiler verilse ve doğruluğu kesim olmayan bazı rivayetlere fazlaca yer verse de Osmanlı hakkında en azından giriş seviyesinde bilgi edinmek isteyenlerin okuyabileceği kısa bir kitap olmuş. Ayrıca Osmanlı'da ilk ne, ne zaman olmuş gibi bir bölüm de hazırlanmış ve Valide Sultanlar hakkında da bilgi verilmiş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yasin Şeref Asil
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.