Yunus Bilge

Yunus Bilge

Yazar
4.7/10
3 Kişi
·
17
Okunma
·
2
Beğeni
·
479
Gösterim
Adı:
Yunus Bilge
Unvan:
Yazar
"Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir; bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir."
Yunus Bilge
Sayfa 348 - Francis Bacon
Zeka testleri, zihnin sadece bir yönünü ölçtüğünden o kişiyi tam olarak anlatamaz. Aynı zeka testi bile bir kimseye ayrı ayrı zamanlarda uygulandığında farklı sonuçlar ortaya çıkabilir.
358 syf.
·3 günde·7/10
İnsan-toplum, kişisel gelişim başlığı altında ve kitap kapağındaki rehberlik seti adı altında olduğu gibi okul derslerinde ve sınav hayatında yardımcı bir kitap. İçeriğinde ise öğrenme nin ne olduğundan nasıl gerçekleştiğinden tutun insanın belirlemesi gereken hedef, plan, çalışma ortamı, motivasyon, konsantrasyon, verimli çalışma gibi tutumları ele alıyor. Bunu yanında bir çok alıntı ile düşünceleri sağlam bir dayanağa oturtuyor. Sınava girecek veyahut okul hayatını düzene sokmak isteyen kişiler için fevkalade faydalı bir kitap.
305 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Her ne kadar "kişisel gelişim" furyasıyla ortaya çıksa da bu furyayla ortaya çıkan birçok kalitesiz kitaptan daha iyi. Gerçekten hiç ders çalışamayan öğrencilerin bir göz atması faydalı olabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yunus Bilge
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.