Zeliha Eren

Zeliha Eren

Yazar
8.0/10
119 Kişi
·
262
Okunma
·
30
Beğeni
·
1.172
Gösterim
Adı:
Zeliha Eren
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı,Bilgisayar Mühendisi
Alex genç kadını ellerinden tutup ayağa kaldırdı ve alnına ufak bir öpücük kondurdu. "Artık gözlerinin endişeliyken bulutlarla kaplı bir gökyüzüne benzediğini biliyorum," diye fısıldadıktan sonra gülümseyerek ondan ayrıldı ve başka bir şey demeden odadan çıktı.
"Bence bu orta boy tencereleri çok abartıyorlar. Yanı tencere kendi kendine yemek yapamadıktan sonra ne işe yarar ki?"
Konuşmaktan çok homurdanarak iletişim kuran, Bilişim İstihbarat Servisi'nin yakışıklı ve sert ajanı Kuzey Karaarslan, dünyayı birbirine katan özel bir anahtarın sahibi olan zeki, baş belası ve kızıl kafalı Masal Kılıç ile karşılaştığında başına gelen ilk şey, pembe iç çamaşırlarıydı.

Bunun sadece bir başlangıç olduğunu anlaması ise hiç uzun sürmedi.
Kuzey, hayatı boyunca eline pers gülü renginde oje almamıştı. Bir dakika! Kuzey eline hiç oje almamıştı ki! Ta ki renklerin kitabını yazan, sakar bir belaya kalbini kaptırana dek…

Erkek türüyle sınırlı kalmayıp, son model arabalarından bile kıskandığı Masal için cayır cayır yanarken, dünyayı kurtarmak o kadar da kolay değildi. Operasyonun kilit ismi Masal da onunla aynı kulvarda koşuyordu. Çünkü Kuzey etrafındayken, dibi tutan yemekten farkı kalmıyordu.

İki zıt kutbun sıfırlı ve birli hikâyesiyle, bilişim dünyasına aşk dolu bir yolculuk yapacaksınız. Kemerlerinizi bağlamayı unutmayın!
Zeliha Eren
ephesus yayınları
"Bence akıllılık ve delilik kavramları kesinlikle yanlış anlaşılıyor. Delilerle akıllıları birer grup olarak ayırırsak,her iki taraf da diğerinin deli olduğunu söyleyecektir. Bu yüzden bu soruna cevap veremeyeceğim."
Zack genç kıza dönüp lafı hiç dolandırmadan aklındaki soruyu sordu. “Neden benden bu kadar nefret ediyorsun?”
Gözlerini şaşkınca büyüten Mila ağzını da birkaç defa açıp kapattı. Zack cevap beklediğini belli edercesine kaşlarını kaldırınca da kızararak önüne döndü.
“Çünkü dudaklarının sürekli gülümsüyormuş gibi durmasına sinir oluyorum!” dediğinde, söylediğine kendisi bile şaşırmış gibiydi. Mila kendi kendine Bu da nereden çıktı şimdi? diye sorarken, hırçınlığının sebebini anlamamıştı. Zack ilginç bir deney faresine bakıyormuş gibi düşünceli gözlerini üzerine dikince, bedenini saran gerginliğinde etkisiyle kendini durduramadan devam etti. “Bir de hiçbir lafın altında kalmaman çok sinir bozucu!”
"Sen benim nefesimsin, Masal," dedi kısık bir sesle. Masal içindeki tüm sevgi sel olmuş akarken gözlerinin dolduğunu hissetti. " Kızımız da nefesimin nefesi olsun istiyorum. Bu yüzden ismi Nefes olsun." /...Çünkü onlar ' Ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar...' lafının yaşayan kanıtları olmuşlardı.
Zeliha Eren
Sayfa 569 - Ephesus Yayınları, Zaliha Eren
Yekta gözlerini rakı bardağına dikti ve kimseye bakmadan yavaşça konuştu. "Çok az insan gerçek aşkı bulacak kadar şanslıdır." Rakısından bir yudum aldıktan sonra devam etti. "Daha da azı onu kaybedecek kadar ahmaktır." Ardından başını kaldırıp kadehini eline aldı. "Şerefe!"
"Hadi ama Julie, Zack'e yardım etmem gerek tezahuratımı aldıktan sonra gideceğim söz."
Julie Alex'in kendini begenmiş sesini duyunca gülmeye başladı. Madem istediğin bu al sana tezahurat!
"Yürü be yawrum, kim tutar seni!" ;)
Zeliha'dan umudu tamamen kestim! Aslında harika bir seri olabilirdi. Yazarın teknoloji konusunda oldukça başarılı bir hayal gücü var. Kitap konuları da güzel görünüyor. Gel gör ki 3 kitap boyunca gördüğümüz konsept "aşk=sürekli kavga + hiç sönmeyen kıskançlık + biraz da aşk hakkında havalı söz kullanma" şeklinde. Yazarın bize gösterimiyle %85-90 civarı romantizm (!) %10-15 civarı da sırf aşk romanı olduğu belli olmasın diye konulan diğer şeyler.

Oluşturulan çiftlerin formülü aynı: Çiftlerin ilk tanışması her zaman kavga ile başlıyor. Evlenseler de bu kavgalar devam ediyor. Çift asla ama asla mantıklı olmasını geçtim, normal bir şekilde sohbet edemez. Sadece ağız dalaşı vardır ve seni seviyorum ile başlayan aşk kokan cümleler kullanırlar

Oldukça uslu ve masum diye tanıtılan kadın karakter bu söylediğim özellikleri hiç göstermiyor. Sürekli huzursuzluk çıkarma peşinde. Sebebini sorsak baş erkek karakter onu çıldırtıyordur. Sözlü tacize uğrasa sesini çıkaramaz çünkü erkek onu çok etkilemiştir. Hep ama hep sevgili olacağı erkek karakterle ağız dalaşına giriyor. Sürekli bir bela onu çekiyor.

Baş erkekse aşık olana kadar gününü gün eden bir tip. Gelecekteki sevdiceğiyle tanışınca birden kıskanç erkek oluyor. Sevdiğini bir tokadan dahi kıskanıyor. Sırf başka bir erkekle konuştu diye önüne geleni kadına saydırıyor. Onu utandırmak ve baştan çıkarmak için sürekli bel altı hareketler ve sözler kullanıyor. Ayrıca aşık olan arkadaşlarının durumuyla sürekli alay etmekten zevk alıyor. Ama iş kendisinin başına gelince höt höt diye söyleniyor.

İşte bu kitap da yine bu şekildeydi. Erkek karakter yine az da olsa çekilirdi ama o kadın neydi be? Ne olduğunu biliyorum da kelimeyi kullanmayı sevmediğim için yazmıyorum. Kast ettiğim şey küfür değil ama hoş olmayan bir benzetme.

Serideki erkek karakterler yetmezmiş gibi şimdi de aynı özelliklere sahip 1 değil tam 4 erkek işin içine girmiş. Bunlar da baş kadının abileri olur. Kardeşi koruyoruz kılıfına onlar da ayrı baskı uygularlar. Yok evden ayrılamazmış, erkeklerle konuşamazmış. Ama böyle davranmaları normal, çünkü onlar Türk erkeği ve Türk erkeği her zaman kıskançtır (!) ,gerçi yabancı olsa ne yazar.

Aksiyon kısımları biraz artsa da bu üstte yazdıklarım daha fazla yer kapladığı için -size diyim %85- o sayfalara gelene kadar bunalıyorsunuz.

Sonra ortaya sırlar çıkar, görürüz ki aslında karakterlerin geçmişte birbirleriyle bağlantıları vardır. Bunu 3. kitapta da görmek sıktı, en azından bu seferki bağlantı çift arasında kaldı diyebiliriz. Önceki karakterler işin içine katılmamış.

Ve lütfen şu kız isteme sahnesi de son bulsun artık! İyice saçma bir hale bürünmeye başladı. Neymiş, müstakbel damadın kahvesinin içine tuz ile beraber başka baharatlar katılacakmış ve damat onu acı çeke çeke içecekmiş. Karşındakinin insan olduğunu biliyor bu kız değil mi?

Kapak da ilk 2 kitaba hiç uymamış. Fazla uyumsuz olmuş.

Sadece bu kitap için söylemiyorum, ülkemizde bu tarzda yazılan kitaplarda bir artış var. Ve bunları yazanlar da genelde genç insanlar oluyor. Ve bu kitabı okuyanların büyük çoğunluğu gençlik yıllarının başında olan, hayatın zor yüzünü yeni yeni görmeye başlayan insanlar. Okuyanların bir kısmı aşkın böyle bir şey olduğunu düşünebilir. Ama değil. Gerçek hayatta da bu tarz insanlar mevcut ama bu kişilerin istediği insanı elde edemediği zaman onu mutlaka öldürmeye çalıştığını hatta üzücü olarak öldürdüğünü hepimiz biliyoruz, görüyoruz.

Peki ben bütün bunları bilmeme rağmen neden okudum bu kitabı? Ufak bir umut diyebilirim. Belki yazar kurgu stilini değiştirdi düşüncesi vardı içimde. Maalesef her şey aynıydı, bundan sonra da farklı bir şey beklemek anlamsız olur. Zaten kitabı da almamıştım, kitapçıda okudum ama sadece sırların açığa çıktığı kısımları tamamen okudum. Geri kalanları hep atladım.

Artık bu yazarı okumayacağım kesinleşti.
Zeliha Eren in okuduğum ilk kitabıydı.Okurken çok fazla eğlendim. Çok akıcı ve merak uyandırıcı bir kitapti. Artı yönleri çok fazlaydı kitaptan rahatsızlık duyduğum tek nokta cinsellik vardi fazlaysiyla. Ama Masal in sakarlıkları beni çok güldürdü. Kitabın cildi basimi da kitabın içeriği kadar güzeldi.
Ama yaaa
Ya bitmeseydi keske ne kadar guzeldi.. Alex sen ne guzel aşıktın ya.. öyle bir sahiplenme yok yani walla bayıldm..Julie juliiee az çektirmedn ama Alexteki inat sahiplenme hasinlik kiskancliga sende eridin bittin en sonunda. Bu seri gercektn cok guzel.. Kuzey Masalini da ayila bayila okumustum. Bu kitabi da oyle okudum.. kisaca konusuna gelicek olursak. Ikisi de ajan ve ajanlarin hayatlari tehlikede. Onlari kurtarmak icn BİS ekibi bir calisiyorlar savasiyorlar. Arkadsliklari birbirleryle olan iliskileri atismalari o kadr guzel ki. Sira sanirim Zack' te.. garibimn basi fena belada hem Mila cadisiyla hem de örgüt ile .. umarim cok beklemeyiz :) neyse anliyacaginiz bu kitabi bu seriyi Kesinlikle okuyun we de okutuuuunn :)
Kitap bence iyi bir kitap değildi. Çünkü çok fazla sapık içerik vardı. Fakat benim kitabı okumayı bırakmamı engelleyen şey bilim yerleriydi. Kitap içinde sürükleyici yerler de var kötü saçma yerler de.
Allahım ya ☺️☺️☺️Kitaba tek kelimeyle bayıldım ☺️ Hem aksiyon hem aşk hem Zeka ☺️ 3 ü 1 Arada ☺️ Kitabın adında anlaşılacağı gibi esas oğlanımız kuzey ve esas kızımız masal var kitabımızın baş rolünde. Tabi yan karakterlerin de Hakkı'nı vermek gerekir . Kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasın. Eğlenceli akıcı bir kitap . Benim gibi aşk aksiyon seviyorsanız hiç düşünmeyin . Hemen alıp okumaya başlayın:)
İnanılmaz bir kitap olmuş. Okumaya başlamadan önce biraz ön yargım vardı. Lacivert kitabına benzediğini söylemişlerdi. Evet anımsatıyor olabilir ama kesinlikle alakası yok muhteşem bir kitap olmuş. Herkese tavsiye ediyorum. Aşk macera tutku nefes almadan okuyacağınız güzel bir kitap.
Kuzey Masalı | Zeliha Eren

Her geçen gün gelişen bilim ve teknolojinin insanlığa sunduğu sayısız faydanın yanı sıra göz ardı edilemeyecek zararları da mevcut. BİS yani Bilişim İstihbarat Servisi de birbirinden zeki, yakışıklı ve güzel ajanları ile bilişim dünyasının vereceği zararı en aza indirgemeye çalışıyor.

Yaşam biçimi olarak homurdanan ajanımız Kuzey ve sakarlıkları, araba tutkusu, zekası ve ateş kızılı saçları ile görenlerin aklını başından alan Masal'ın bol aksiyonlu hikayesini okumak çok güzeldi.

Kitaba başlarken ilk hedefim aynı gün bitirmekti. Olmadı. Sonra ertesi gün bitiririm dedim. Yine olmadı. Ancak bugün bitti. Çünkü ben yine sınav sonrası sınava çalışma derdi kalmayınca ders çalışmaktan kaçmak için bahanem kalmadı. Ders çalışma derdi olmayınca ne yapacağımı şaşırdım. Dizi izlesem bir yere kadar götürüyor. Film desem aradığımı bulmak çok zor. Photoshop yapayım desem kafamda kurduğum resme uygun fotoğrafı arıyorum arıyorum bulamıyorum.

Neyse işte sonuç olarak bir güzel kitap daha bitti. Elinde Kuzey Masalı kitabı olanlar daha fazla bekletmeyin bence. Sonra ben nasıl bu güzel ve yakışıklı BİS ajanlarını okumadım diye üzülürsünüz. Birde konu hakkında bilgi vermeye kalksam tutamam kendimi spoilere girerim. Çünkü kitapta saydırmak istediğim birkaç pislik var. Özün sözü bu kitabı okuyun okutun...

#neseliyorumlar #bookslovers #bookislove #bookstagram #instabook #instakitap #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #zelihaeren #kuzeymasali #ephesusyayinlari #kitap #book #followme
Hayatımda gördüm en klişe kitaptı. Bağzı yerleri yaratıcıydı ama o her zamanki bildiğimiz wattpad kitaplarındaki erkek kötü kız iyi filan. Resmen acemice ve ergence yazılmış bi kitaptı almak isteyen arkadaşlara tavsiyem almadan önce wattpad'da bad boy good girl tarzı kitaplara bakın ve öyle almayı düşün bence (birkaç farklılık vardı sadece kızın farklı bi mesleği vardı ve lisede geçmiyodu ) kitabı aldığım gibi sahafa 2. ele sattım. Almanızı tavsiye etmem fuzuli israf ya sırf emeği için 1 puan verdim.
Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde Masal ve Kuzey için kader ağlarını örmüş. İlk görüşte aşk onlarınki. Karşı konulamaz bir çekim. Bir kaç aksiyon birazcık yanlış anlaşılma falan filan derken onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevite.
Neden bu şekilde girizgah oldu? Biraz fazla klişeleri olan bir roman. Bu da benden kaynaklıdır belki de. Wattpad kitaplarından sıkılmam, yaşımın birazcık bu kitap için yaşlı olması Ya da ilk çıktığında hemen okumamam.
Genç bir yazar ve ilk romanı. Diğerlerini daha iyi olduğunu umuyorum.
Beğendiğim kısımlar da oldu tabikide. Eğlenceli atışmalar, olayın arkasında ne çıkan merakı ve aksiyon. Özelliklede düğünden önceki bölümü beğendim. Aksiyonlu ve herşeyin ortaya çıktığı kısım.
Birde kadın karakterin bu kadar zeki olması çok hoşuma gitti.
Serinin diğer kitaplarına da giriş yapmış yazar. Laf aramızda Jane ve Alex'i merak etmedim değil.
Herkese keyifli okumalar.
"Bir kere sen Kuzey'in tipi bile değilsin. O sarışın ve uzun boylu, kıvrımları olan gerçek kadınlardan hoşlanır. Senin gibi bodur ve düz kızıllardan değil."
"Yani, senin gibilerden mi? Ah evet, o da bundan bahsetmişti. Benden önce bir sürü anlamsız ilişkisi olduğunu ama gerçek anlamda yalnızca benimle tatmin olduğunu söylemişti. Aslında öncekilerin yalnızca birer... çöpten ibaret olduğunu ve bir daha o çöplüğe geri dönmek istemediğini açıkça ifade etmişti."

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeliha Eren
Unvan:
Türk Wattpad Yazarı,Bilgisayar Mühendisi

Yazar istatistikleri

  • 30 okur beğendi.
  • 262 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 124 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.