Zeliha Eren

Zeliha Eren

Yazar
7.7/10
257 Kişi
·
638
Okunma
·
45
Beğeni
·
1.877
Gösterim
Adı:
Zeliha Eren
Unvan:
Türk Yazar, Bilgisayar Mühendisi
Doğum:
Mersin, Türkiye, 1988
1988 yılında Mersin’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başladı. Çocuk yaşta tutmaya başladığı günlükler ve katıldığı şiir yarışmaları yazmaya olan ilgisini arttırdı. 2012 yılında ilk defa sosyal medyada yazmaya başladı ve o günden bu yana yazmayı hiç bırakmadı. Kuzey Masalı, Mekanik Aşk ve Yemezler Güzelim yazarın basılı eserleridir. Halen işini aşkla yapmaya ve yazamaya devam etmektedir.
Bir yerde okumuştu...
Acı, hissedilmeyi talep eder, diye.
O zaman anlamamıştı ancak şimdi bu cümlenin ne demek istediğini anlıyordu.
"En azından genç yaşta dul kalacağına üzülmüş gibi yapa-
maz mısın?" derken sesi gerçekten de içerlemiş gibi çıkıyordu.

"Sen merak etme bebeğim, ben kendimi babamın tüfeğinin
önüne atarım. Böylece beni vurmamak için seni de vuramaz."

Kuzey, Masal'ın bu sözleri üzerine dehşetle ona döndü. "Ba-
banın bir de tüfeği mi var?"

Masal gülmemek için dudaklarını birbirine bastırıp, kafa-
sını aşağı yukarı salladı.
574 syf.
Kitap çerezlik niyetine okunabilir mi evet okunabilir. Aynı zamanda komik de ... Ha bu bi klişe wattpad kitabı olduğu gerçeğini değiştirir mi hayır değiştirmez.
Kitabın en çok beğendiğim kısmı içindeki teknoloji... Kitabı en çok onun için de okudum denilebilir tabii. Ama kitapta yine yer alan erkek egemenliği erkek mükemmelliği , kadının ise daha bi ezikliği her durumda haksız oluşu var maalesef Bir de kitapta çok fazla cinsellik ve +18 içeren sahneler vardı yani bir 100 sayfasını onun üzerinden götürmüştü ve ben bunu pek de sevmemiştim . Kitap da var olan gizem de kitabın sayfalarını çeviren bir diğer unsur. Yani son olarak diyeceğim okuduğunuzda zaman kaybı demezsiniz ama okumasanız da hiçbir şey kaybetmezsiniz.
496 syf.
·1/10
Zeliha'dan umudu tamamen kestim! Aslında harika bir seri olabilirdi. Yazarın teknoloji konusunda oldukça başarılı bir hayal gücü var. Kitap konuları da güzel görünüyor. Gel gör ki 3 kitap boyunca gördüğümüz konsept "aşk=sürekli kavga + hiç sönmeyen kıskançlık + biraz da aşk hakkında havalı söz kullanma" şeklinde. Yazarın bize gösterimiyle %85-90 civarı romantizm (!) %10-15 civarı da sırf aşk romanı olduğu belli olmasın diye konulan diğer şeyler.

Oluşturulan çiftlerin formülü aynı: Çiftlerin ilk tanışması her zaman kavga ile başlıyor. Evlenseler de bu kavgalar devam ediyor. Çift asla ama asla mantıklı olmasını geçtim, normal bir şekilde sohbet edemez. Sadece ağız dalaşı vardır ve seni seviyorum ile başlayan aşk kokan cümleler kullanırlar

Oldukça uslu ve masum diye tanıtılan kadın karakter bu söylediğim özellikleri hiç göstermiyor. Sürekli huzursuzluk çıkarma peşinde. Sebebini sorsak baş erkek karakter onu çıldırtıyordur. Sözlü tacize uğrasa sesini çıkaramaz çünkü erkek onu çok etkilemiştir. Hep ama hep sevgili olacağı erkek karakterle ağız dalaşına giriyor. Sürekli bir bela onu çekiyor.

Baş erkekse aşık olana kadar gününü gün eden bir tip. Gelecekteki sevdiceğiyle tanışınca birden kıskanç erkek oluyor. Sevdiğini bir tokadan dahi kıskanıyor. Sırf başka bir erkekle konuştu diye önüne geleni kadına saydırıyor. Onu utandırmak ve baştan çıkarmak için sürekli bel altı hareketler ve sözler kullanıyor. Ayrıca aşık olan arkadaşlarının durumuyla sürekli alay etmekten zevk alıyor. Ama iş kendisinin başına gelince höt höt diye söyleniyor.

İşte bu kitap da yine bu şekildeydi. Erkek karakter yine az da olsa çekilirdi ama o kadın neydi be? Ne olduğunu biliyorum da kelimeyi kullanmayı sevmediğim için yazmıyorum. Kast ettiğim şey küfür değil ama hoş olmayan bir benzetme.

Serideki erkek karakterler yetmezmiş gibi şimdi de aynı özelliklere sahip 1 değil tam 4 erkek işin içine girmiş. Bunlar da baş kadının abileri olur. Kardeşi koruyoruz kılıfına onlar da ayrı baskı uygularlar. Yok evden ayrılamazmış, erkeklerle konuşamazmış. Ama böyle davranmaları normal, çünkü onlar Türk erkeği ve Türk erkeği her zaman kıskançtır (!) ,gerçi yabancı olsa ne yazar.

Aksiyon kısımları biraz artsa da bu üstte yazdıklarım daha fazla yer kapladığı için -size diyim %85- o sayfalara gelene kadar bunalıyorsunuz.

Sonra ortaya sırlar çıkar, görürüz ki aslında karakterlerin geçmişte birbirleriyle bağlantıları vardır. Bunu 3. kitapta da görmek sıktı, en azından bu seferki bağlantı çift arasında kaldı diyebiliriz. Önceki karakterler işin içine katılmamış.

Ve lütfen şu kız isteme sahnesi de son bulsun artık! İyice saçma bir hale bürünmeye başladı. Neymiş, müstakbel damadın kahvesinin içine tuz ile beraber başka baharatlar katılacakmış ve damat onu acı çeke çeke içecekmiş. Karşındakinin insan olduğunu biliyor bu kız değil mi?

Kapak da ilk 2 kitaba hiç uymamış. Fazla uyumsuz olmuş.

Sadece bu kitap için söylemiyorum, ülkemizde bu tarzda yazılan kitaplarda bir artış var. Ve bunları yazanlar da genelde genç insanlar oluyor. Ve bu kitabı okuyanların büyük çoğunluğu gençlik yıllarının başında olan, hayatın zor yüzünü yeni yeni görmeye başlayan insanlar. Okuyanların bir kısmı aşkın böyle bir şey olduğunu düşünebilir. Ama değil. Gerçek hayatta da bu tarz insanlar mevcut ama bu kişilerin istediği insanı elde edemediği zaman onu mutlaka öldürmeye çalıştığını hatta üzücü olarak öldürdüğünü hepimiz biliyoruz, görüyoruz.

Peki ben bütün bunları bilmeme rağmen neden okudum bu kitabı? Ufak bir umut diyebilirim. Belki yazar kurgu stilini değiştirdi düşüncesi vardı içimde. Maalesef her şey aynıydı, bundan sonra da farklı bir şey beklemek anlamsız olur. Zaten kitabı da almamıştım, kitapçıda okudum ama sadece sırların açığa çıktığı kısımları tamamen okudum. Geri kalanları hep atladım.

Artık bu yazarı okumayacağım kesinleşti.
512 syf.
·2 günde·10/10
Zeliha Eren yine kalemini konuşturmuş arkadaşlar. Kitabı okurken hiç sıkılmıyorsunuz. Tek aşkı da okumuyorsunuz. heyecan hiç eksik olmuyor ve sırlar.....
Zeliha Eren’in eğlenceli anlatımı, akıp sürükleyen hikayelerine bayılmamak elde değil. Bilişim İstihbarat Servisi serisi ilk olarak Kuzey Masalı ile hayatımıza dahil oldu. Devamında Mekanik Aşk ile serüven devam etti. Her yeni karakter her yeni olay ile kendine de bağlayabiliyor.
İyi okumalar....
574 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten de sakin olmadan okuyun! 1 kitabın her sayfasında güler mi bir insan ya gerçekten. Ama o yavşak Hatice Teyze'ye ayar oldum. Kuzey'e Masal'ın gözü önünde yavşadı ya ama orayı okurken bile kıkırtıdan öldüm ayol.
574 syf.
·Beğendi·8/10
Zeliha Eren in okuduğum ilk kitabıydı.Okurken çok fazla eğlendim. Çok akıcı ve merak uyandırıcı bir kitapti. Artı yönleri çok fazlaydı kitaptan rahatsızlık duyduğum tek nokta cinsellik vardi fazlaysiyla. Ama Masal in sakarlıkları beni çok güldürdü. Kitabın cildi basimi da kitabın içeriği kadar güzeldi.
574 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10·
Bol kahkahalar içinde okudum çok güzel bir kitaptı. Birbirinden zeki iki insanın birbirine olan aşkını çok güzel anlatmış. Yazarımız fazla kulanılmayan bir konuyu seçmiş. Genelde bilişim alanı konu seçilmezken yazar bunu çok güzel bir şekilde anlatmış. Kitapta geçen arabaların mükemmelinden bahsetmiyorum bilene...
574 syf.
·3 günde·4/10
Doğruyu söylemek gerekirse benim için zaman kaybı bir kitaptı. Tatilde belki kafam dağılır hızlıca okurum akar gider diyerekten başladım ama büyük hüsranla sonuçlandı. Wattpad’den çıkan her kitaba önyargıyla yaklaşmadığım için buna da şans vermek istedim ama. Hikaye o kadar absürt o kadar klişe ve bana göre o kadar sıkıcıydı ki, artık sonlara doğru bazı satırları atlayarak okudum. Kitabın incelemelerine baktığımda kitabı oldukça öven bir kesimle karşılaştım. Ama o insanların da ya yaşları 15 ve altıydı ya da hep bu tarz kitaplar okuyorlardı. Kitapta dikkatimi çeken tek şey tuhaf ve oldukça ileri bir teknolojinin kullanılmasıydı ama bu içerik de bu kitaba pek gitmemişti açıkcası.
Genel olarak değerlendirmem gerekirse; insanların beğendiği şeyleri çoğunlukla beğenmeyip, kimsenin merak etmediği, el sürmediği, ya da hoşuna gitmediği şeyleri beğenmeye meyilli birisi olduğum için de bu kitap bana öyle gelmiş olabilir. Ben pek beğenemedim ama klişe romantizm kitapları okumayı seven belli yaş grubu bundan hoşlanabilir.
574 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
#okudumbitti

Herkese merhaba

Sizlere bugün okurken Aşırı keyif aldığım hatta kahkahalar attığım kitapla Geldim. Yazarın Tavsiyesine Uydum ve Sakin olmadan okudum ki kesinlikle okuyacak arkadaşlarıma ayni Tavsiyede Bulunurum SAKİN OLMADAN OKUYUN!


Konuşmaktan çok homurdanarak iletişim kuran, Bilişim İstihbarat Servisi'nin yakışıklı ve sert ajanı Kuzey Karaarslan, dünyayı birbirine katan özel bir anahtarın sahibi olan zeki, baş belası ve kızıl kafalı Masal Kılıç ile karşılaştığında başına gelen ilk şey, pembe iç çamaşırlarıydı.

Bunun sadece bir başlangıç olduğunu anlaması ise hiç uzun sürmedi.
Kuzey, hayatı boyunca eline pers gülü renginde oje almamıştı. Bir dakika! Kuzey eline hiç oje almamıştı ki! Ta ki renklerin kitabını yazan, sakar bir belaya kalbini kaptırana dek…

Erkek türüyle sınırlı kalmayıp, son model arabalarından bile kıskandığı Masal için cayır cayır yanarken, dünyayı kurtarmak o kadar da kolay değildi. Operasyonun kilit ismi Masal da onunla aynı kulvarda koşuyordu. Çünkü Kuzey etrafındayken, dibi tutan yemekten farkı kalmıyordu.

İki zıt kutbun sıfırlı ve birli hikâyesiyle, bilişim dünyasına aşk dolu bir yolculuk yapacaksınız. Kemerlerinizi bağlamayı unutmayın!
Tavsiye: Sakin olmadan okuyun!
512 syf.
·10/10
Ama yaaa
Ya bitmeseydi keske ne kadar guzeldi.. Alex sen ne guzel aşıktın ya.. öyle bir sahiplenme yok yani walla bayıldm..Julie juliiee az çektirmedn ama Alexteki inat sahiplenme hasinlik kiskancliga sende eridin bittin en sonunda. Bu seri gercektn cok guzel.. Kuzey Masalini da ayila bayila okumustum. Bu kitabi da oyle okudum.. kisaca konusuna gelicek olursak. Ikisi de ajan ve ajanlarin hayatlari tehlikede. Onlari kurtarmak icn BİS ekibi bir calisiyorlar savasiyorlar. Arkadsliklari birbirleryle olan iliskileri atismalari o kadr guzel ki. Sira sanirim Zack' te.. garibimn basi fena belada hem Mila cadisiyla hem de örgüt ile .. umarim cok beklemeyiz :) neyse anliyacaginiz bu kitabi bu seriyi Kesinlikle okuyun we de okutuuuunn :)
574 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
İnanılmaz bir kitap olmuş. Okumaya başlamadan önce biraz ön yargım vardı. Lacivert kitabına benzediğini söylemişlerdi. Evet anımsatıyor olabilir ama kesinlikle alakası yok muhteşem bir kitap olmuş. Herkese tavsiye ediyorum. Aşk macera tutku nefes almadan okuyacağınız güzel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeliha Eren
Unvan:
Türk Yazar, Bilgisayar Mühendisi
Doğum:
Mersin, Türkiye, 1988
1988 yılında Mersin’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başladı. Çocuk yaşta tutmaya başladığı günlükler ve katıldığı şiir yarışmaları yazmaya olan ilgisini arttırdı. 2012 yılında ilk defa sosyal medyada yazmaya başladı ve o günden bu yana yazmayı hiç bırakmadı. Kuzey Masalı, Mekanik Aşk ve Yemezler Güzelim yazarın basılı eserleridir. Halen işini aşkla yapmaya ve yazamaya devam etmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 45 okur beğendi.
  • 638 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 298 okur okuyacak.
  • 17 okur yarım bıraktı.