Yasin Uslu, bir alıntı ekledi.
21 Mar 13:19 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yılmaz Erdoğan
Bir şiir istersin
İçinde benzetmeler olan
Kusura bakma sevgilim
Heybemde sana benzeyecek kadar güzel bir şey yok!

Dua Kader Değiştirir, Ethem Emin Nemutlu (Sayfa 153 - Olimpos)Dua Kader Değiştirir, Ethem Emin Nemutlu (Sayfa 153 - Olimpos)
HaYaL..., bir alıntı ekledi.
21 Mar 00:39 · Kitabı okudu · 9/10 puan

sana bakmak
bir beyaz kağıda bakmaktır
sana bakmak
suya bakmaktır
bütün rastlantıları reddedip
bir mucizeyi anlatmaktır
sana bakmak
Allah'a inanmaktır

Anladım, Yılmaz ErdoğanAnladım, Yılmaz Erdoğan
Bayram Bulduk, bir alıntı ekledi.
 20 Mar 18:41

Eğer siz bir ana yol yapar, gerisini yasak ederseniz dedi
ya yol yolsuzluk
ya da
yolsuzluk yol olur dedi!

Bana Bir Şeyhler Oluyor, Yılmaz Erdoğan (Sayfa 109)Bana Bir Şeyhler Oluyor, Yılmaz Erdoğan (Sayfa 109)

Gururlandıran bir olay
Sivas’ta ortaokul öğrencisi Mikail Erdoğan’ın Afrin’e gönderdiği mektubunu okuyan Uzman Çavuş Mert Yılmaz öğrenciye harçlık gönderdi. Kendisine gönderilen 200 lirayı kabul etmeyen Erdoğan, parayı Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.
Sivas’ta Şehit Osman Yurt Ortaokulu’nda eğitim öğretim gören öğrencilerin yazdığı mektuplar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na görev alan Mehmetçiğe moral olması için Afrin’e gönderildi. Okulun 7’nci sınıfında okuyan Mikail Erdoğan’ın (13) yazdığı mektup, Afrin’in Burseya Dağı’nda nöbet tutan Uzman Çavuş Mert Yılmaz’a teslim edildi. Okuduğu mektuptan etkilenen Uzman Çavuş Yılmaz, Erdoğan’la iletişime geçerek ona bir miktar harçlık gönderdi. Kendisine gönderilen harçlıktan dolayı mutlu olan Mikail Erdoğan gelen bu parayı Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Erdoğan’ın yazdığı mektup okulda düzenlenen programla şehit ailelerine okundu. Duygusal anların yaşadığın programda Şehit Özel Harekat Polisi Osman Yurt’un eşi Rabia Yurt, Erdoğan’a davranışından dolayı plaket verdi.
Böyle bir şey beklemediğini ifade eden Erdoğan, "Biz dersteyken müdürümüz geldi, Afrin’deki askerlere mektup yazılacağını söyledi. Biz de gururlandık. 1 saat boyunca bu mektubu yazdım. Sonra yazdığım mektup Afrin’de Burseya Dağı’nda nöbet tutan bir komutanımıza gitmiş. Komutanımız bana ulaşmış. Müdürümüz odasına çağırdı, ’komutan sana para gönderdi’ dedi. Tabi ben de Mehmet Akif Ersoy nasıl İstiklal Marşı’nı yazdığında ödülü kabul etmediyse ben de kabul etmedim. Çünkü biz bunu ödül için, para için yapmadık. O parayı Mehmetçik Vakfı’na bağışladım. Komutanımız beni sosyal medyadan eklemiş. Onunla konuşuyoruz artık. Her akşam halini hatırını soruyorum" dedi.

HaYaL..., bir alıntı ekledi.
20 Mar 04:02 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir uykunun en güzel yanı
Seninle uyanmaktır
Senden uzak bir uykuyla
Kandıramıyorum hiçbir geceyi.

Anladım, Yılmaz ErdoğanAnladım, Yılmaz Erdoğan
HaYaL..., bir alıntı ekledi.
20 Mar 00:48 · Kitabı okudu · 9/10 puan

anladım ki ağaçlar
toprağa acı verdikçe büyüyorlar

Anladım, Yılmaz ErdoğanAnladım, Yılmaz Erdoğan