mithrandir21 | Uğur, bir alıntı ekledi.
 12 saat önce · Kitabı okuyor

Yüzüklerin Efendisi Her Yerde
henüz ikimiz de çocukken seni Yüzüklerin Efendisi ile tanıştırmamı hatırlıyor musun? İşte, Io Mordor'dur. Üçüncü bölüme bak. "Erimiş taşlardan kıvrıla büküle akan nehirler.. soğuyunca, acı içindeki topraktan kusulmuş çarpık ejderha şekilleri gibi duruyorlardı" diye bölüm var. Bu mükemmel bir tasvir. Tolkien Io'nun ilk resmi görülmeden çeyrek yüzyıl önce nereden biliyordu? İşte sana Doğa'nın sanatı taklidi.

Bir Uzay Efsanesi, Arthur C. Clarke (Sayfa 371 - İthaki Yayınları)Bir Uzay Efsanesi, Arthur C. Clarke (Sayfa 371 - İthaki Yayınları)
Tolga, Yüzüklerin Efendisi - I - Yüzük Kardeşliği'yi inceledi.
20 saat önce · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Bir J. R. R. Tolkien Efsanesi

Benim için Yüzüklerin Efendisi serisinin havası, atmosferi bambaşka. Orta Dünya'da, tek bir yüzük için yapılan uğraşlar, mücadeleler, savaşlar... Ve bu yaşananlar içinde kurulan dostluklar, fedakârlıklar... Kurgu o kadar sağlam ki bahsedilen devirde, ortamda bulunmayı arzuluyorsunuz, en azından ben öyle düşünmüştüm. Filmi ayrı lezzetli, kitabı da bi o kadar sürükleyici. Bir diğer sayfayı iple çekeceksiniz.

Siz de benim gibi bu serinin hayranıysanız buyrun o zaman iyi okumalar diliyorum.

A BADUR, bir alıntı ekledi.
Dün 19:52

... kendimi çok küçük hissediyorum, kökünden sökülüp atılmış gibi ve... umutsuz. Düşman öyle güçlü ve korkunç ki.

Yüzüklerin Efendisi, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi, J. R. R. Tolkien
Hatice doğan, Hobbit'i inceledi.
 Dün 09:11 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

KEŞKE HEP BURADA KALSAYDIK...

Hiç bitmeseydi Bilbo'nun marecası,hem o da sevmişti(took yanını)...
Neydi bu ne okudum ben, daha önce hiç fantastik türü bir kitap okumamaştım sevmiyordum da açıkcası bu türler izlenir,okunmaz diyenlerdendim ama okumayı çook sevdim,belki de Tolkien amca, iyi yazdı onlandır...
Nasıl bir hayalgücüdür bu Tolkien amca,elfler,troller,golbinler,gollum,hobbit,cüceler,insana rastlamak zor bu kitap da hepsi başka başka türden.En kısa sürede Yüzüklerin efendisi ile görüşmek üzere...
Ayrıca yazarın sanki okurla konuşuyor gibi,araya yorumlar katması çoğu kişinin hoşuna gitmemiş ama ben tam tersi çok hoşuma gitti...
Filmini de en kısa zamanda izleyeceğim bakalım film mi/kitap mı??

Tolkien etkinliğini düşünen Ebru Ince'ye ve düzenleyen NigRa 'ya bizi orta dünyaya çıkardıkları için çok çok TEŞEKKÜRLER...

"Sivas'ta Hobbit evleri" duydunuz mu
Sivas Belediyesi'nce John Ronald Reuel Tolkien'in yazdığı, Peter Jackson'ın sinema filmi olarak çektiği 'Yüzüklerin Efendisi' ile 'Hobbit' filmi serilerinde yer alan ve kısa boylu, iri tüylü ayaklı, kıvırcık saçlı 'Hobbit'lerin yaşadığı küçük tepeler içine gömülü evlerden esinlenildi. Belediye tarafından kent merkezi yakınlarındaki Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı'na 'Hobbit' evlerine benzer evler inşa edildi. 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...Ls1MT2F87mGnc23HSe6A

Nesli, Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule'yi inceledi.
 24 May 18:03 · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Spoiler içerir...
Yüzük kardeşliğini dağıttık derken, Boromir’in "Frodo'dan yüzüğü almaya çalıştım, Çok üzgünüm. Cezamı çektim." Diyerek ölmesiyle Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule yolculuğumuz başlıyor ama ne yolculuk…
Gruplara ayrılıyoruz artık. Frodo ve Sam bir tarafta Aragorn ve Gandalfgiller bir tarafta . Bir görünüp bir kaybolan Gandalf, ha yakalandı de yakalandı diye peşlerinden koştuğum Merry ve Pippin, buluşun artık herkes toplansın dediğim Aragorn ve Legolas…

Ben mi anormal derecede yaşadım kitabı yoksa, bu evreni tadanlar için normal bir davranış tipi mi bilemiyorum ama emin olun o ormandaki çalı çırpılar kollarımı çizdi, o havanın ağaçlardan görünmeyen kasveti içimi darladı, orkların mızrakları arasında yaşam mücadelesi vermekle beraber Saruman'ın yanına gittiğimde iki çift laf edip masaya yumruğumu vurduğum bir maceraya dahil oldum. Ormanda karşıma çıkan herkese temkinli yaklaşmaya başladım. Ağaçsakal bizimkilere içecek uzattığında bile tam içerlerken yabancılardan bir şey yiyip içmeyin diye öğretilmedi misize diye serzenişte bulunasım gelmedi değil. Dostlarımın ne zaman yardıma ihtiyacı olsa kitaptan elimi uzatıp kurtarasım geldi, sanırım bir çizgi film de vardı bu şimdi hatırlayamıyorum.

Kızsam mı sevsem mi, acısam mı, bağrıma mı bassam diye debelendiğim bir Gollum var ki Faramir'in eline düştüğünde yaşadığı acı, çaresizlik içimi burktu. Soğuk havada avcuma aldığım kedi şevkati gösteresim geldi. Neyse dağ bayır geçitler vs ilerliyoruz, o kaçtı bu kurtuldu derken o da ne Shelob Frodo'yu zehirliyor ve Frodo’nun öldüğünü okuyorum, inanmak istemesem de kulaklarımda geberdi Frodo geberdi diye sesler yankılanıyor ve ölmediğine inanmaya başlıyorum. İki kule maceramızın sonunda Frodo'nun bayılmış olduğunu öğrenerek rahatlasam da sonuçta düşman elinde kalıyoruz.

Heyecanlı hevesli keyifli şaşkın bakışlarla okuduğum başka kitap oldu mu hatırlayamıyorum ama kesinlikle canım sıkıldığında rastgele açıp hoppp ormanların arasında dostlarımla vakit geçirebileceğim muhteşem bir kitap.
Bana bu keyfi bahşettiğiniz için çok teşekkür ederim sevgili mithrandir21 | Uğur ve sevgili Mithril / Danny , çok mutlu oldum :)

Nesli, bir alıntı ekledi.
24 May 13:38 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Kediyi kaçırıp yavrusunu yakaladığını bildirmek kulağa pek hoş gelmez."

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien
Nesli, bir alıntı ekledi.
24 May 12:28 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Hanım beni duyabilse ve benden tek bir dilekte bulunmamı isteseydi, geri dönüp seni tekrar bulmayı dilerdim. Hoşça kal!"

Yüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. TolkienYüzüklerin Efendisi - II - İki Kule, J. R. R. Tolkien