Prince Myshkin, bir alıntı ekledi.
14 Mar 22:12 · Kitabı okuyor

"Kimi zaman insanda 'hayvanca' bir zalimlik olduğundan dem vurulur, ama hayvanlara yapılan korkunç bir haksızlık, bir hakarettir bu. Bir hayvan asla insan gibi zalim olamaz; böylesine ustalıklı, böylesine sanatsal bir zalimlik insanda olur sadece. Bir kaplan yalnızca parçalayıp kemirir. İnsanları kulaklarından çivileyip gece boyunca öylece bekletmek, bunu yapabilecek olsa bile aklının ucundan geçmez."

Karamazov Kardeşler, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 316 - İş Bankası Kültür Yayınları)Karamazov Kardeşler, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 316 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Melisa, bir alıntı ekledi.
 13 Mar 22:27

Kimi zaman insanda “hayvanca”bir zalimlik olduğundan dem vurulur,ama hayvanlara yapılan korkunç bir haksızlık,bir hakarettir bu.Bir hayvan asla insan gibi zalim olamaz;böylesine ustalıklı,böylesine sanatsal bir zalimlik insanda olur sadece.

Karamazov Kardeşler, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 316 - undefined)Karamazov Kardeşler, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 316 - undefined)
F.Betül U., bir alıntı ekledi.
12 Mar 18:29 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Çocuklukta rastladığımız hayvanlara karşı zalimlik tavrı toplum duygusunun ve kendini diğer canlı varlıklarla özdeşleştirme yeteneğinin tümden yitip gitmesi dışında mümkün olmazdı."

İnsan Doğasını Anlamak, Alfred Adler (Sayfa 74 - Atlantis Yayınevi)İnsan Doğasını Anlamak, Alfred Adler (Sayfa 74 - Atlantis Yayınevi)
Azra ÇELİK, bir alıntı ekledi.
11 Mar 11:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Böyle durumlarda bu genç adam başını ellerinin arasına alıp insanların kalbinde, insancıl duyguların neden böyle az olduğunu iyi ağitim almış ve her yerde iyi ve saygın görülen adamlarda bile nasıl terbiyesizlik ve zalimlik bulunabildiğini düşünürdü

Bir Delinin Hatıra Defteri, Nikolay Vasilyeviç GogolBir Delinin Hatıra Defteri, Nikolay Vasilyeviç Gogol

- George Bernard Shaw
“Türümüzün en büyük günahı nefret etmek değil; en büyük zalimlik olan yok saymaktır.”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Kadınlar, Allah (C.C.)'ın bizlere emanetleri. Peki biz bu emanetlerin farkında mıyız?
Sırf kıskanıldığı için dayak yiyen, bıçaklanan, kolu bacağı kırılan, üzerinde sigara söndürülen, taciz edilen, tecavüz edilen, kendi görüşlerine uymadı diye söylenmedik laf kalmayan, daha çocuk yaşta evlendirilen ve en kötüsü öldürülen; bu emanetlerimizin farkında mıyız?
Yılda 1 gün kadınlar gününü kutlayıp diğer günleri yine zulümleri yapanlar bizler değil miyiz? Zulme sessiz kalmak da "Zalimlik" değil mi bir nebze?
Abilerim, ablalarım ve sevgili okuyucular;
Kadınlar Allah (C.C.)'in bizlere emanetleri. Lütfen emanetlerimize sahip çıkalım. Unutmayalım cennet onların ayakları altındadır.

Tuba Nur Aslan, bir alıntı ekledi.
05 Mar 20:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Allah dilerse zalimin elinden alır kurbanı. Zalim, zalimlik yaptığını düşünürken sarayında büyütür kurbanı..

Tahta At, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 133 - Timaş yayınları)Tahta At, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 133 - Timaş yayınları)
ramazan k., bir alıntı ekledi.
05 Mar 11:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zalimlik, uyuşturucularla ipek gömlekler gibi, işi gücü olmayan adamların lüksüdür.

Bir Ölüm Bağışlamak, Marguerite Yourcenar (Sayfa 14 - Helikopter)Bir Ölüm Bağışlamak, Marguerite Yourcenar (Sayfa 14 - Helikopter)

"Hem iyilik hem zalimlik, hem asalet hem bayağılık bir arada olabilir - bazen aynı insanda."

Frans de Wall, İçimizdeki Maymun