Giriş Yap
Yürüdüğün yoldaki engellerden, çıktığın yokuştaki zorluklardan ve yaptığın işlerdeki sorunlardan şikayet etme! Unutma ki bu engeller, zorluklar ve sorunlar, genelde doğru yaptığın için karşına çıkmaktadır ve bunlardır seni başarıya götüren.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
312 syf.
·
19 saatte okudu
·
Beğendi
·
Puan vermedi
17 yaşındaki Jane yeni aldığı spor ayakkabıları ile koşuya çıkmak için heyecanlıdır. O gün geç uyanmıştı. Pencereden dışarı baktığında yağmur yağdığını ve her yerde küçük su birikintilerini görür. Yeni ayakkabılarını giymekten vazgeçer, eskisiyle koşabileceğine karar verir. Mutfakta oturan annesiyle sohbet ederken en sevdiği arkadaşı tatilden erken döndüğünü muhakkak görüşmeleri gerektiğini söyler. Jane onun için aldığı doğum günü hediyesini çalıştığı dükkanda bırakmıştır. Hemen dükkana gider tam hediyeyi bulmuşken kapı çalınır. Genç bir adam kız arkadaşına hediye alacağını ama bu yağmurda dükkanların daha açılmadığını söyler. Sempatikliği ile Jane'yi etkiler. Kız arkadaşı için güzel bir bilezik alan adam Jane'in arkasını dönmesiyle ağzına kapattı beziyle bayıltır. Jane gözlerini açtığında arabanın bagajında olduğunu ve kaçırıldığını anlar. Telefonu cebindedir ve annesini arar. Ona ne durumda olduğunu anlatır. Daha fazlası için fırsat bulamaz çünkü araba durur ve Jane tekrar bayıltılır. Gözlerini açtığında küçük bir odada bulur kendini. Yedi ay boyunca bir odanın içinde yaşadı bu dönemde en büyük destekçisi kaçırılan başka bir gençti. Mason ve Jane duvarların arkasında saatlerce sohbet ettiler birbirlerini görmeden. Jane bulduğu İlk fırsatta kaçmayı başardı fakat Mason olmadan. Eve döneli üç  ay olmuştur fakat Jane'in eski hayatına adapte olması çok zordu. Mason'u arkada bırakıp kaçtığı için kendini hâlâ suçlu hisseder. Okurken beni çok etkileyen bir kitap oldu. Jane'nin kaçırılmasından kurtulmasına kadar sanki onunla o odada yaşadım, duvarlara çentik attım. Asıl zorluğu eve döndüğünde yaşıyordu. Geceleri kabus görüyor, arkadaşları ile iletişimde zorluklar yaşıyordu. Jack hoşlandığı çocuk. Onu herkesten çok anlayan ve ona en doğru şekilde yaklaşan kişiydi. Jake karakteri kitapta en sevdiğim oldu. Konusu ilginizi çektiyse kesinlikle tavsiyemdir.
Karşılaştığımız tüm zorluklar için üç şeyi aklımızın bir köşesinde tutmalıyız: Tanrı'ya ve Kader'e inan, Ben bunu çok uzun zaman önce başardım.İradem zayıf düşse de tökezlemeden yürümeye, Yolumda ilerlemeye devam edeceğim. ~Kleantes
Sayfa 356 - Pegasus yayınları
Ne bulduksa arada bulduk Seninle benim aramda, onlarla aramızda, arada. Madem küçük dünyamız ölümlerle sınırlı Madem kişi bağlı ortak yaşamalara Benden sana, senden ona, onlardan bize Gitmek gelmek arada başka dünyaları. ... Zorluklar varsa arada, İnsansın! Engellere harcanmayan güçler ne güne Dayat ki, yaşadığını anlayasın!
Sayfa 165 - Arada.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
256 syf.
·
5 günde okudu
·
Puan vermedi
Günün anlam ve önemine hitap eden bir kitabı elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Kitabı konuşamayan, yürüyemeyen ve yazı yazamayan 11 yaşındaki karakterimiz Melody’nin iç sesinden okuyoruz. Yazarın yormayan akıcı anlatımıyla eser kendini bir çırpıda okutturuyor, bu yüzden sizi asla yormayan ama size farklı bakış açıları kazandıracak bir yapıt. Melody’ye gösterilen bazı tavırlarda sinir katsayılarınız yükselecek, yeri gelecek bazı davranışları görünce de takdir edeceksiniz o kişiyi. Melody spastik ikili kuadripleji hastası olmasına rağmen hastalığına yenik düşmemiş, azimli, güçlü ve çok mu çok zeki bir kız. İşte bu yönüyle bizlere birçok şeyi öğretiyor ve şu dünyada ne kadar basit şeyleri kafamıza taktığımızı tokat gibi yüzümüze vuruyor. Sürekli bir şeylere sahip olmanın peşinde koşarken aslında ne büyük bir nimete sahibiz onu öğretiyor ve Melody gibi özel insanlara karşı empati duygumuzu sorgulatıyor. Her ne kadar çocuk kitabı olarak geçse de(içerisindeki cümlelerde bunun kanıtı) konusu itibariyle her yaştan okura hitap edebilir. Bu sebepten her ebeveynin okuyup, zamanı geldiğinde çocuğuna okutması ve her öğretmenin de okuyup öğrencilerine tavsiye etmesi gerektiğini düşündüğüm bir eser. Hem kendimize hem çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız ki o insanlar kaynaştırma sınıflarına geldiğinde, hayat ile mücadelesinde zorluklar yaşamasın, onları ötelemeyelim aksine kazanalım. Unutmayalım ki yaşayan her canlı bir engelli adayıdır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14