Aylardan Aşk Sancaktarlar Serisi 1

7,4/10  (27 Oy) · 
69 okunma  · 
14 beğeni  · 
2.110 gösterim
"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..."

-Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı, SARAH JIOGerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9786059021012
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınları
 • Kitabın Türü:
ezgi 
06 Nis 20:19, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

kitabın kurgusu müthiş.Hem polisiye hem aşk .Yazarın ilk kitabı ekssiklikleri var ama genel olarak bakınca müthiş.Tanem kaza yapmıştır ve doktor yağızın sayesinde hayata tutunmuştur.Yağız bulduğu tedavi ilk kez tanemin üstündedir. Tanem uyandıktan sonra başına gelenler ve Yağızın onu korumak için çırpınışları.Aşk Yağızı hiç beklemediği bir yerden yakalıyor.Sadece Yağız ve Tanem yok.Sancaktarlar ailesi de var.Ve kesinlikle onlarla tanışmalısınız.

Neşe McYksl 
15 Ağu 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Kitabın sonunda dediğim tek cümle "oha" oldu ama ne yapayım bunu demezsem hatrım kalırdı O:)

güzel yürekli ablam kitabın harikaydı (y) bir ara bitmesin diye son 76 sayfada kitaptan kaçasım bile vardı :D ki aynı ben #AylardanHaziran da aldığım kitaba anca dün başlayıp bugün bitirdim :D

bir şey söyleyeyim mi O:) kitaptaki gizemi son dönemece girene kadar mmm daha doğrusu sen açıklayana kadar bulamadım :p ama bu yönünle "Nora Roberts"e benzediğini söyleyebilirim ;) çünkü onun kitaplarını okurkende gizemli kişiyi bulmam kendisi açıklayana kadar pek mümkün olmuyordu :p

#Yağız sen kendine dünyanın yükünü sırtlamışsın #birTanem mi çok gelecek sana <3

#Tanem senin de her şeye rağmen yine de gururunu hiçe sayıp #Yağızoğlan 'ı seçmen beni benden aldı :*

ama en çok Doruk'a kızdım ben ya :'( ablammm nolur 2.kitapta Doruk kendini bana/bize ve Asya'ya af ettirsin >.< yoksa ben bu yürek acısıyla yaşayamam hep #oha der kalırım

ha birde kitabı okurken yanında Yonca Lodi-12 Ay şarkısını dinlemenizi öneririm sanki bu kitap için yazılmış ;)

Hande Kırkımcı 
20 Oca 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Kitabın dış tasarımı,kitap ayrıcı ve içindeki renkli sayfalarında yaratıcılık ön planda.en çok hoşuma giden her aya değişik anlamlar yüklemesi. kitap kalın olmasına rağmen çok akıcı fakat ara sira olaylar arasında bağlantıların olmaması ve gereksiz uzatmanın olması, kitap seksten çok bahsedilmesi okuyucu çok sıkıyor. şahsen o kadar çok sıkıldım ki, en uzun zamanda bitirdigim kitaplar arasında yerini aldı. şunu da belirtmeliyim ki tıpla ilgili terimlerin olması ve Yaratıcılık olması kitaba emek verildiğini gösteriyor.

Nejla GÜNEŞ 
23 Kas 2015, Kitabı okudu, 6 günde, 7/10 puan

Oldukça kalın bir kitap olmasına rağmen , akıcı dili ve sürükleyici konusuyla okuyucuyu yormayan güzel Türk Filmi tadında güzel bir roman...Kitabın ana karakteri Tanem'e şımarıklığından dolayı yer yer kızmadım değil ama mutlu sonla biten romanları ayrıca severim.. Sıra Sancaktarlar serisinin ikinci kitabı Aşkı Seçtim ' de.. Bakalım Doruk efendi ikizleri olduğunu bile bile koluna Sabrina'yı takıp ne demeye getirmiş ? :)

Sevgi Ceylan 
31 Mar 17:16, Kitabı okudu, 6 günde, 7/10 puan

Ne yazik ki çok tekrarlar var.Gereksiz ayrintilara yer verilmis.Kitabin ay ay ayrilmasi güzel sadece.Okunmasi gerekli kitaplardan diyemeyeceğim.Türk filminden alinti gibi.

Beyhan Uzun 
30 Haz 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Aylardan Aşk
Dolu dolu bir hayat hikâyesi. İçinde aşk, sevgi, bağlılık, dostluk, güven ve gizem dolu bu hikâye için sevgili yazarım Meral Kır ‘a çok teşekkürler.
Tanem ‘in sevgiyle tutunduğu Yağız ve Yağızın özlemle sarıldığı Tanem. Bir bütün olduklarını, birbirlerine hasret olduklarını fark etmesi yaşadıkları duyguyu doğal ve içten diyaloglar ile anlatan hikâyemiz tek kelime ile harikaydı…
Tanem ‘in aşk olan cesaretine kalbinin Yağız diye atmasına güvenerek gururunu kenara bırakıp sevgisine sahip çıkmasına hayran kaldım. Yağız ‘ın korkularına hak verdim.
Bitmek bilmeyen gizem dolu olaylar ve merak ile bazı sayfaları ne kadar çabuk çevirdiğimi fark etmedim. Yağız gibi bende tek hedef Tanem sanmıştım. Ters köşe neymiş daha iyi anladım. Sonuç olarak asıl suçluyu bir anda karşımıza çıkarması heyecanımı tavan yaptı. Ve aylardan eylül olunca hüzün ayrılık acısı nasıl bitecek merakı sardı. Tanem ile gözyaşı dökmekte de cabası, beklenen buluşma tahmin edemeyeceğim kadar duygusal, anlamlı ve güzeldi.
Son! Son diye bir şey yok biliyorum ama o nasıl finaldi. Bir sonraki kitap nasıl devam eder Meral?
Kalemine hayranım…
Kitap sevenleri böyle güzel bir hikâyeden mahrum bırakmadığı için sana ve yayın evi Müptela Yayınlarına çok teşekkürler.
Kitap en güzel ve en doğru isimle yayınlanmış. Ayraç mükemmel, kitap tasarımı ile her okura görsel paylaşım da ilham kaynağı olmuş.
Benim için Aylardan aşk Nisan...

Merve Aslankılıç 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

Bu kitabı çoğu kez bırakma eşiğine geldiysem de inatla okumaya devam ettim. Ve kitabın herhalde sadece sonuna doğru olan kısımlarını beğendim. Öncelikle ağır bir dil vardı ve çok fazla tıbbi terim vardı. Ha, yazar istemiş yapmı iyi de yapmış ancak bu kitabı okuyanların sadece tıpla ilgilenen kişiler olmadığı için biraz daha sadeleştirilmiş olmasını tercih ederdim. Bir de Tanem'in geriye dönüş anları. Çok kopuk geldi bana. Yani birkaç duygu geliyor, Yağız'a bir şeyler anlatıyor ama ben ne anlattığını anlamıyorum. Dört yıldızı da sanırım son yetmiş sayfaya verdim. Yazar gerçek anlamda profesyonel ancak bu kitabı okuyan kesimi de dikkate almalıydı bence.

Dila Manga 
18 Ara 2014, Kitabı okudu, 9/10 puan

Bu aralar şans benden yana hep güzel kitaplar okuyorum aşk hikayesi alayım elime bir tane dedim içinden bambaşka bir kurgu daha çıktı ikinci kitap için yazar sonu çok ani yapmış bence daha etkileyici olabilirdi ama genel hatlarıyla çok beğendim

sevcan demirel 
26 Ara 2015, Kitabı okudu, 8 günde, 10/10 puan

Kurgu,karakterler ve hikayenin akıcılığı çok güzeldi. Keyifle okudum elimden bırakmak istemedim. Aşk, sırlar ve SANCAKTARLAR AİLESİ ....

Beyhan Köroğlu 
15 Eyl 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Sonuna kadar hiç sıkılmadan severek okuduğum bir kitaptı. -Son cümlesine kadar sürprizlerle dolu- :))

Kitaptan 4 Alıntı

Nur-AL 
13 May 16:18, Kitabı okudu, 8/10 puan

Hatalardan Ders Almak
"İyi bir anne baba olmanın yolu, çocuğun için en iyisini istemekten, onun hata yapmasını engellemekten geçmez," derdi annesi. "İyi bir ebeveyn olmanın yolu, hata yapmasına izin vererek doğrularını bulmasına izin verdiğin evladının, her düştüğünde ona, onu ayağa kaldıracak eli uzatmaktan geçer," derdi.

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 555)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 555)

"Bu hayatla mücadele etmek zor, çoğunda da yenilirsin. Ama her yenilgiden sonra yeniden ayağa kalkmayı başarırsan, işte, o zaman kazanmışsındır demektir."

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 32)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 32)

Bazen asla vazgeçmem deseniz de öyle bir an gelir ki vazgeçmek tek kurtuluşunuz olur o aşktan.

Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 450)Aylardan Aşk, Meral Kır (Sayfa 450)