Bataklıkta Gece Yarısı

7,7/10  (6 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
553 gösterim
Declan Fitzgerald, New Orleans'ın eteklerindeki, toz ve örümcek ağlarıyla kaplanmış, tekin olmadığı söylenen köhne Manet Malikânesi'ne gördüğü anda tutulur adeta. Bu yıkık dökük evde onu çeken bir tuhaflık vardır. Genç adam yıllarca hayalini kurduktan sonra Manet Malikânesi'ni satın alır ve avukatlık yaptığı Boston'u terk ederek evi kendi başına restore etmeye soyunur. Ancak binayı eski görkemli haline kavuşturabilmek için bir hayli zaman ve emek harcaması gerekecektir. Belki evin çekiciliği biraz da bundan kaynaklanmaktadır.

Declan tek başına restorasyon çalışmalarına başladığında, insanların ev hakkında söylediklerinde bir gerçek payı olduğunu, evin gerçekten de insanı ürperten bir şeyler barındırdığını düşünmeye başlar; çünkü geçmiş yüzyıla ait bazı hayaller görmekte, yabancısı olduğu bazı duygulara kapılmaktadır. Ayrıca evde çalışırken, içinde açıklanması imkânsız bir keder hissetmektedir. Angelina Simone adındaki çekici komşusuyla arasındaki duygusal gelişme, Declan'ın zihnini bu huzursuzluk yaratan olaylardan bir süre uzaklaştıracaktır. Manet Malikânesi'ndeki restorasyon çalışması yoğunlaştıkça aralarındaki aşk da güçlenmeye ve bir tutkuya dönüşmeye baslar. Bu esmer ve aşk dolu genç kızın da malikâneyle tuhaf bir bağlantısı vardır. Declan ile Angelina birlikte bir gelecek düşleyebilmek için, önce geçmişten gelen, bataklık kadar derin ve karanlık bir sırrı çözmek zorunda kalacaklardır.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  366
 • ISBN:
  9789753314145
 • Orijinal Adı:
  Midnight Bayou
 • Çeviri:
  Nihal Gökçe
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Müzeyem Adem 
03 Eki 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Biraz fantastik bir hikaye. Kitapta aslında iki zaman dilimi anlatılmakta, "önce" ve "şimdi" gibi kendimce böldüğüm. Şu anda yaşanacakların yanı sıra geçmişte ne olduğuna dair uyandırılan bir merak söz konusu. Bu yüzden sıkılmadan okunabilecek bir kitap. Yazarın en iyi eserlerinden biri diyemem ama en kötülerinde de değil. Aşk romanı sevenler bir göz atabilir. :)

Kitaptan 3 Alıntı

Ülkü Ciner 
 25 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Kusur
İnsanın kendinden, işinden, hayatından gurur duyması gerek. Kusurlar olması normaldir, hatta gereklidir, kusurlarımız bizi insan yapar, alçakgönüllü yapar.

Bataklıkta Gece Yarısı, Nora Roberts (Sayfa 376)Bataklıkta Gece Yarısı, Nora Roberts (Sayfa 376)
Ülkü Ciner 
25 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

İnsanlar çok zaman kendileri için en iyi neyse, sevdikleri için de en iyisinin o olduğunu sanırlar.

Bataklıkta Gece Yarısı, Nora Roberts (Sayfa 392)Bataklıkta Gece Yarısı, Nora Roberts (Sayfa 392)
Ülkü Ciner 
25 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Declan'a göre, amaç ne olursa olsun, hedefe ulaşmanın yolu, kendine zarar verme pahasına, doğrudan ileri atılıp önündeki engellere toslamak değil, engelleri yavaş yavaş, aklını kullanarak yıkmaya çalışmaktı. Azimle çalışmak. Konu hukuk da olsa, spor da, aşk da... Doğru yolları seçmek için amacı hiç unutmamak gerekirdi.

Bataklıkta Gece Yarısı, Nora Roberts (Sayfa 247)Bataklıkta Gece Yarısı, Nora Roberts (Sayfa 247)