Elmayı Yılan Isırdı

7,9/10  (20 Oy) · 
99 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.021 gösterim
Poirot'nun cinayetlerinin sırrını çözebilmesi için elinde şu ipuçları vardı:
Elma oyunu
Sahte bir vasiyetname
Gerçek bir vasiyetname
Bir Dilek kutusu
Bir kızın iddiaları
Ortadan kaybolan bir hizmetçi
Cennet gibi bir bahçe
Eski bir bıçaklanma olayı
Büyük bir sevet
Bir mektup.
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789754053413
 • Orijinal Adı:
  Hallowe'en Party
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Hercule Poirot romanı. Ariadne Oliver bir Cadılar bayramı eğlencesine davet edilir. Burada Joyce adında bir kız zamanında bir cinayete tanık olduğundan bahseder. Ancak kimse ona inanmaz. Gecenin sonunda onu elma yakalama oyunundaki kovada suyun içinde boğulmuş olarak bulurlar. O gece evde olanlardan biri katildir. Ariadne, Poirot'tan yardım ister. Poirot, Joyce'un gördüğünü iddia ettiği olayın ne olduğunu araştırmaya başlar. İşin içinde sahte bir vasiyetname, ölen bir öğretmen, kayıp bir hizmetçi vardır. Sonra Joyce'un erkek kardeşi Leo da öldürülür. Katil hiç beklenmedik bir isimdir ancak Hercule Poirot'tan kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Adı yalancıya çıkmış küçük bir kızın elma dolu küvette ölü bulunmasının esrarı, diğer detaylarla birlikte çözülmeye çalışıyor. Poirot serisinin kitaplarından biri aynı zamanda. Lakin dili bana ağır geldi biraz. Ya da konu akışlarında o bütünlüğü yakalayamadım. O yüzden zar zor bitirebildiğimi söyleyebilirim.

Betül Bayrak 
23 Ara 2013 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Açık noktaları olan kitapları sevmem normalde ama Poirot benim favorim.. Ve bu kitapta Poirot'nun karakteri üzerinde fazla durulmuş. Okurken sırıtmaktan kendimi alamadım. Sevdim :)

Kitaptan 5 Alıntı

"... Hemen biriyle konuşmanız lazım geldiğini, bekleyemeyeceğinizi düşünüyorsunuz. Ama ondan sonra sabırla beklemek zorunda kalıyorsunuz..."

Elmayı Yılan Isırdı, Agatha Christie (Sayfa 18)Elmayı Yılan Isırdı, Agatha Christie (Sayfa 18)
Sibiryalı Bir Güneş Subayı 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Michael Garfield, "İnsanın hayatta mutlu olabilmesi için" diye başladı. "İstediği mesleğe girmesi, artistik arzularını arzularını tatmin etmesi ve aynı zamanda bir tüccar gibi de davranması gerekir. Malınızı satmanız şarttır. Yoksa düşünceleri sizinkine hiç uymayan insanların emirlerini yerine getirmekten öteye gidemezsiniz. Ben kendi fikirlerimi uygular ve bunu beni tutan kimseye sanki onun istekleriymiş gibi satarım. Öğrenilmesi hiç de güç olmayan bir sanattır bu. Bir çocuğa beyaz yerine kahverengi yumurta satmak kadar basittir bu iş. Müşteriyi bunların en iyi, en doğru olduğuna inandırınız. Yoksa 'canım işte hepsi de yumurta, yumurtalar arasında bir tek fark vardır. Tazeler ve bayatlar' derseniz', o zaman satış da yapamazsınız."

Elmayı Yılan Isırdı, Agatha ChristieElmayı Yılan Isırdı, Agatha Christie