Hücre Yakuza, Mafya ve Adli Tıp Üçgeninde Akıllara Zarar Bir Medikal Gerilim!

7,0/10  (5 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
433 gösterim
Adli tabip Laurie Montgomery, bebeği amansız bir hastalığı atlattıktan sonra işinin başına geri döner. Ancak çok geçmeden, aldığı ilk otopsi dosyasının bir yanda organize suç örgütleri, diğer yanda biyoteknoloji alanında kurulmuş iki yeni şirketin karıştığı tehlikeli bir bilmece olduğunu fark eder. Meslektaşlarının ve yine adli tabip olan eşinin uyarılarına kulak asmayan Laurie, elindeki dosyanın esrarını çözmeye kararlıdır. Kyoto Üniversitesinde eski bir araştırmacı olan Satoşi Maçita ise tıp alanında belki de trilyon dolarlık bir buluşun patentini almak üzeredir, ama kalabalık New York metrosundaki ani ölümü buluşunun başarısına gölge düşürür, ölümünün doğal mı yoksa başka bir sebeple mi olduğunu çözmekse Laurieye düşer. Laurie tüm tehditlere rağmen bildiğini okumaya devam eder, ta ki tehditlerin ucu sonunda dünyada en çok sevdiği kişiye, minik bebeğine dokunana dek…
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  462
 • ISBN:
  9789751032003
 • Çeviri:
  Seda Hauser
 • Yayınevi:
  Sayfa6 Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gürkan / M. K. A. 
 21 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8 günde

Robin Cook'un okuduğum ilk kitabı ve diğer kitaplarını da araştırma fırsatım oldu. Ne yazık ki birkaç tanesinin basımı tükenmiş. Benim açımdan kendisi yeni bir yazar. Bu kitabı satın almamın nedenlerinden bir tanesi tıbbı - gerilim türünde kitapları seviyor olmam. Biraz da rastlantı sonucunda "Hücre" kitabını okuma şerefine erişmiş oldum. Kitaba gelecek olursak; yakuza, mafya ve kök hücre ile başlayıp çok kötü birde bitirdi yazar kitabı. Mafya üzerinden gitse 200 sayfa daha yazılabilirdi. Mafya kısmını uzatmasını bekledim ama öyle olmadı. Bir noktadan sonra olayların akışı kök hücreye döndü. Belki daha sonra yazara bir şans daha verebilirim.

niluferinkitapligi 
06 Şub 20:31, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Hücre,Robin COOK'un okuduğum ilk kitabıydı.Aynı zamanda doktor olan yazar;konuya hakimiyetini ve 76 yaşının kalem tecrübesini en lezzetli şekilde kitabına taşımış.Kalemi kesinlikle etkileyici ve sürükleyici.Medikal gerilim severleri tatmin edecek bir roman olduğunu düşünüyorum.Keyifle ve heyecanla okudum.